Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.830
Поени од реакции
2.696
И јас истото вчера ти го реков дека не мене на никој не му си фактор тука па ке си ја врзи глата дека си го исмејувал или како веќе се изрази. Голем ташак, кајганеро независниот исмејувал некого :facepalm:
Па што ме споменуваш и цитираш за секое мое мислење ако не сум ти битен? Колку пати сум те цитирал јас тебе за мислење а колку пати ти мене? За мојата независност си знам самиот, најди каде го бранам Заев или СДСМ, па тогаш збори, а ти тука дежураш 24/7 и се расправаш со сите неистомисленици со истата реторика соросоиди вакви сте, такви сте, а неефикасен си ко Мој Термин од Тодоров.[DOUBLEPOST=1491519339][/DOUBLEPOST]
И јас истото вчера ти го реков дека не мене на никој не му си фактор тука па ке си ја врзи глата дека си го исмејувал или како веќе се изрази. Голем ташак, кајганеро независниот исмејувал некого :facepalm:[DOUBLEPOST=1491519123][/DOUBLEPOST]
Ај човек сега ни на серење да не оди.[DOUBLEPOST=1491519244][/DOUBLEPOST]
Даче бог разлику ;)
( скопски дијалект, да нема забуни тука )
Глеаш колку си смотан, јас не бев уклучен кога ме спомна и ти вратив исто ко ти што ми врати и сеа тврдиш дека е глупо, па е глупо, само те имитирав да видиш до кај ти сече паметот. Иначе и m е стар македонски не се секирај.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.187
Поени од реакции
21.877
Па што ме споменуваш и цитираш за секое мое мислење ако не сум ти битен? Колку пати сум те цитирал јас тебе за мислење а колку пати ти мене? За мојата независност си знам самиот, најди каде го бранам Заев или СДСМ, па тогаш збори, а ти тука дежураш 24/7 и се расправаш со сите неистомисленици со истата реторика соросоиди вакви сте, такви сте, а неефикасен си ко Мој Термин од Тодоров.
На што ке личи форумот ако не се цитираме. Си помислил на тоа ?
Најди ми ти мене каде јас сум против Заев да формира влада, каде ги поддржувам протестите итн итн.[DOUBLEPOST=1491519556][/DOUBLEPOST]
Глеаш колку си смотан, јас не бев уклучен кога ме спомна и ти вратив исто ко ти што ми врати и сеа тврдиш дека е глупо, па е глупо, само те имитирав да видиш до кај ти сече паметот. Иначе и m е стар македонски не се секирај.
Шостори бе колку на срце си земаш.
Добро ајде не плачи, не си сороспифче.[DOUBLEPOST=1491519674][/DOUBLEPOST]
Можам многу подобро, ама ме банираат.
Ај Јамајка не го нервирај детето. Осетливо е многу, ке ни се расплачи.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.830
Поени од реакции
2.696
На што ке личи форумот ако не се цитираме. Си помислил на тоа ?
Најди ми ти мене каде јас сум против Заев да формира влада, каде ги поддржувам протестите итн итн.[DOUBLEPOST=1491519556][/DOUBLEPOST]
Шостори бе колку на срце си земаш.
Добро ајде не плачи, не си сороспифче.
:pos::pos:, не може така, ме издаде сега пред сиme, и менуваш реmорика, фала ама не може. Ова добро те помрдна од мртва точка, ме зезна јако. Ајде пак.

Да Јамајка, те молам престани ме уништивте и не се издржува ова, дај сликите од психијатарот што ти ги давал или број да ми помогне.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
:pos::pos:, не може така, ме издаде сега пред сиme, и менуваш реmорика, фала ама не може. Ова добро те помрдна од мртва точка, ме зезна јако. Ајде пак.
Едно прашање тие т како ги правиш?
Имаш инсталирано бугарска тастатура или ?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.187
Поени од реакции
21.877
:pos::pos:, не може така, ме издаде сега пред сиme, и менуваш реmорика, фала ама не може. Ова добро те помрдна од мртва точка, ме зезна јако. Ајде пак.

Да Јамајка, те молам престани ме уништивте и не се издржува ова, дај сликите од психијатарот што ти ги давал или број да ми помогне.
Паметен си ти, пак ке се камуфлираш во неутрален за страна две ;)
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.830
Поени од реакции
2.696
Паметен си ти, пак ке се камуфлираш во неутрален за страна две ;)
До сега ми одеше, ама откако ме откри .. ми ја запечати судбината да бидам соросоид. Срам да ти е![DOUBLEPOST=1491520202][/DOUBLEPOST]
Јас па си мислев италик користиш?
Не бе, ти викам м латиница и готово. Е сега како вмровциве го напишале тоа стварно не знам, ќе треба да се консултираш од прва рака.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Ај Јамајка не го нервирај детето. Осетливо е многу, ке ни се расплачи.
Да Јамајка, те молам престани ме уништивте и не се издржува ова, дај сликите од психијатарот што ти ги давал или број да ми помогне.
Јас ве замолувам да не ме мешате во вашите расправии, тоа се ваши лични расправии и јас неможам да ги решам.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.830
Поени од реакции
2.696
Јас ве замолувам да не ме мешате во вашите расправии, тоа се ваши лични расправии и јас неможам да ги решам.
Фала брат, притисокот беше преголем, бев повикан да те замолам и од моја страна да не почнуваш и ти, пошто многу ме заебава владе, но не треба и ти.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Не бе, ти викам м латиница и готово. Е сега како вмровциве го напишале тоа стварно не знам, ќе треба да се консултираш од прва рака.
Мислиш вмровците напишале м латиница?
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.830
Поени од реакции
2.696
А можно е и италик текстот да го напишале ?
Гарант е италик, и јас така мислам. Од латиница во италик сега, од италик во што да смениме за да ги оправдаме?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.187
Поени од реакции
21.877
А јас легнувам , мора да се станва за на работа. Само од сендвичи не се живее, особено не со посебна и растителен.
Вие двата однесувајте се пристојно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom