Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.609
Поени од реакции
43.442
Други градови ги рачунаш или само Скопје е Македонија...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
pa u skopje ako e vakva '' masovnosta '' sigurno poveke ne izlegle u staro nagoricane i karbinici ...
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
@concrete @мкд владе

Вие двајцата сте приметиле дека не праите некаква дискусија? Само серете и коментирате форумски ликови, а не настани од политикава. Кој бил од штаб, кој од Сорос, кој од ваму, кој од таму...со она гнасана австралиска плачете за перманентен бан од темава, па пак ве тинтраат заради некаков баланс.
Да пишувавте нешто во контекст, па ајде...вака што да ви одговори човек освен со пцовка или навреда? Игнорирајте ме и живејте си го животот мизерен, патетичен...дркајте на форумски анкети, лапајте сендвичи по протести, фрлете се у Вардар ако ви јават од штаб - праите си све по кеиф или ти све што е у интелектуален дијапазон на пацови.
За вас лекот е копач у тиква меѓу рогови и чао, ама демократија била, право на живот...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.187
Поени од реакции
21.877
Вие двајцата сте приметиле дека не праите некаква дискусија? Само серете и коментирате форумски ликови, а не настани од политикава.
Ако мислише на себе ти не си форумски лик туку форумска карикатура. Има разлика.
па пак ве тинтраат заради некаков баланс.
Ова е интересна теорија. Што балансираат ? Можеш да бидеш малце попрецизен ?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.609
Поени од реакции
43.442
Се гледа дека не пратиш...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
sto da pratam be covek, od 450 000 glasaci, u cela makedonija nemozat da uspeat da soberat ni 20 000 koga se bara ogromna masovnost, koga se penjavat, grebat, molat, ali eve denes mobilizacijata za Skopje e neuspesna, toa e fakt, ako ovaa denesna slika za tebe e nekakov uspeh sto poveke da kazam ...

I ne e bitno toa, Skopje ko grad go dadov kako primer zasto tuka e Sobranieto, a ne u sveti nikole, denes glavna cel im bese masovno pred sobranie zasto navodno ke birale pretsedatel ovie, i nisto, slab odziv, sto ne bese slucaj na vremeto koga bea na vlast i na lager imaa masovna tolpa koja stoese zad niv. Slikata sega e poinakva, se pomal i pomal e brojot na luge koi se primorani da im izlagaat na protestive, ja nemaat taa mokj i kontrola sto ja imaa pred samo godina ipol, dve, denes, odzivot vo Skopje, e klasicen primer za toa.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
sto da pratam be covek, od 450 000 glasaci, u cela makedonija nemozat da uspeat da soberat ni 20 000 koga se bara ogromna masovnost, koga se penjavat, grebat, molat, ali eve denes mobilizacijata za Skopje e neuspesna, toa e fakt, ako ovaa denesna slika za tebe e nekakov uspeh sto poveke da kazam ...

I ne e bitno toa, Skopje ko grad go dadov kako primer zasto tuka e Sobranieto, a ne u sveti nikole, denes glavna cel im bese masovno pred sobranie zasto navodno ke birale pretsedatel ovie, i nisto, slab odziv, sto ne bese slucaj na vremeto koga bea na vlast i na lager imaa masovna tolpa koja stoese zad niv. Slikata sega e poinakva, se pomal i pomal e brojot na luge koi se primorani da im izlagaat na protestive, ja nemaat taa mokj i kontrola sto ja imaa pred samo godina ipol, dve, denes, odzivot vo Skopje, e klasicen primer za toa.
Чек малку си збунка..
Протести немаат партиски обележја..
А што мислиш колку време треба од сите населени места каде што се протестира да се соберат у Скопје?
Кога официјално ВМРО ке викне на протести тогаш може да кажеме дека се нивни..
И ти викаш да нема протести против Тиранска платформа?
Да ја птифатиме?



Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.187
Поени од реакции
21.877
Море ме кладе Алма во мисла да кажи што тоа балансираат ?
@Almeida немој вака недоискажан да седиш. Лошо е тоа по здравајето. Сите со нетрпение очекуваат да видат што тоа се балансира и со кој :cautious:
П.с сега фучат пријави кај админите, косата ке им се крени :)
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.830
Поени од реакции
2.696
Не фрчат, не бидите параноични ко лидeрот ваш.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Море ме кладе Алма во мисла да кажи што тоа балансираат ?
@Almeida немој вака недоискажан да седиш. Лошо е тоа по здравајето. Сите со нетрпение очекуваат да видат што тоа се балансира и со кој :cautious:
П.с сега фучат пријави кај админите, косата ке им се крени :)
Ја у најскоро време очекувам бан пак тоа што ме вреѓаат и псујат нема везе ја ке попијам аргумент бан пак.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom