Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.187
Поени од реакции
21.877
Не па ти до толку некој што разбира што гледа..
Груби убаво си објаснува и Дамјан е тука али не му се чуе како и на тебе..
Па урла се пењави итн....

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Припази точки запирки и други интерпукциски знаци да ги поставиш на точно место и аман пази жити се да пишуваш граматички точно оти една буква да промашиш и се џабе ке биди, нема да те чактиса.
Тој да ти бил посебна форма на сороспивче( со ф ), не е ко Алда. Алда е универзален. Него само една точка да му пишиш одма ке сфати дека го навредуваш и дека е глуп и ке те скапи од приватни пораки да ти кажи како се чувствува. Така наводно му рекле во ординација, да не го чува гневот во себе. И затоа е тука. По препорака од доктор специјалист ;).
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Припази точки запирки и други интерпукциски знаци да ги поставиш на точно место и аман пази жити се да пишуваш граматички точно оти една буква да промашиш и се џабе ке биди, нема да те чактиса..
Samograganite.nasfetot.pisuvat.pravilni
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.830
Поени од реакции
2.696
Ти кажав КЕ се пишува со ЌЕ, толку ли не ве учат у штаб, срамоma. И цитирај ме не биди ко патриот што ја брани македонштината во Скопје, а му е страв да испие едно кафе низ западна Македонија.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Верувам на Заев.На тајната снимка грујо кога го праша од каде му се рече од странски служби.
тогаш од странски служби нека се, само да се процесуираат сите незаконитости и криминали снимани на нив последните 10 години
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.610
Поени од реакции
43.442
poise od pola rekord edvaj denes napunet od kolonava rashtrkana, na cela taa mobilizacija i molbi za masovnost, 5000 luge preku sila, iako spored nivnite portali minimum 200 000 denes izlegle na ulica.
kakva razlika imaat u mobilizaciive dur bea na vlast, i sega koga veke ne se ... se pomalce i pomalce im sluguvaat. Na 450 000 luge sto glasale za tebe na posledni izbori, da ne mozes ni cel rekord da go napunis koga vrsis masovna mobilizacija i propaganda preku mediumi, poise guzva se stvara na ona semaforceno od 5 sekundi sto e. :tvg:
Kakov pad, kakva digresija dozivuvaat, a tek koga ke pocnat eden po eden da gi trpaat u kelii ... :kafence:
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Ти кажав КЕ се пишува со ЌЕ, толку ли не ве учат у штаб, срамоma. И цитирај ме не биди ко патриот што ја брани македонштината во Скопје, а му е страв да испие едно кафе низ западна Македонија.
ce.se.vidime.vo.sobranie.pozz
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
poise od pola rekord edvaj denes napunet od kolonava rashtrkana, na cela taa mobilizacija i molbi za masovnost, 5000 luge preku sila, iako spored nivnite portali minimum 200 000 denes izlegle na ulica.
kakva razlika imaat u mobilizaciive dur bea na vlast, i sega koga veke ne se ... se pomalce i pomalce im sluguvaat. Na 450 000 luge sto glasale za tebe na posledni izbori, da ne mozes ni cel rekord da go napunis koga vrsis masovna mobilizacija i propaganda preku mediumi, poise guzva se stvara na ona semaforceno od 5 sekundi sto e. :tvg:
Kakov pad, kakva digresija dozivuvaat, a tek koga ke pocnat eden po eden da gi trpaat u kelii ... :kafence:
Други градови ги рачунаш или само Скопје е Македонија....
И граѓани што протестираат немаат партиски обележја..


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.830
Поени од реакции
2.696
Ај не ми кради финти сеа.

Што е разликата помеѓу Готов си! и Puko si!
?
Нема разлика, Сорос инсталацијата е во двете земји и користат исти методи за да ни ја разнебитат Македонија,а на чело на двете влади се патриоти. Од кога m е ракописно т на македонски? Или нас сороспифчињата не учеле подруго?
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Нема разлика, Сорос инсталацијата е во двете земји и користат исти методи за да ни ја разнебитат Македонија,а на чело на двете влади се патриоти. Од кога m е ракописно т на македонски? Или нас сороспифчињата не учеле подруго?
Ве учеле дека Тито ве направил



Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Нема разлика, Сорос инсталацијата е во двете земји и користат исти методи за да ни ја разнебитат Македонија,а на чело на двете влади се патриоти. Од кога m е ракописно т на македонски? Или нас сороспифчињата не учеле подруго?
Сорос не постои, тоа се теории на заговор.
За какво т и м ми збориш?
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.830
Поени од реакции
2.696
Сорос не постои, тоа се теории на заговор.
За какво т и м ми збориш?


Манифесm за единствена Реnублика Македонија, priceless, можеле и да го модификуваат нешо као МaniFесm oh wait..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom