Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Против платформа, а организирани од вмро. На протестите можат да се видат директори на школи кои биле поставени од вмро, организатори се членови на вмро, водачи се членови на вмро. Целосно неутрален и спонтан протест.
Наведи десет имиња со докази дека се членови на вмро..
Или уште ке вежбаш глупоќа....
Секоја изјава е против платформа како од учесници така и од организатори...
Сега и директори видоа убаво викам на што дроги си



Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Штета што идиоти што гласаат за дпне не се бараат нигде на друго место на планетава туку само во оваа пустелија, па такви ликови како тебе цветаат. За к** не можеш да му се фатиш на девојчето, па затоа јади бубрези вака на форум
....не е ваљда трансексуалец па да има к..р за фаќање????:):):)
Види батка Almeida можам само да ти кажам дека дека се подлабоко се закопуеш и у чемер тонеш, а ние таквите идиоти у пустелијава се покомотни и покомотни. Да не се овие шипатарскиве тупаџии.., рај на земјата..., ама јебига не може се да биде потаман...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.444
Истите фрази, истите шуги.

Секое чудо за 3 дена... чим кај нас 2 ипол години се тегават и уште немаат влада (при бомби и чуда), а како што гледам тешко дека ќе состават, срамота е во Србија да имаат некаков успех. Уште повеќе што во прв круг победи Вучиќ.... Освен ако не се опушти превише.....
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Наведи десет имиња со докази дека се членови на вмро..
Или уште ке вежбаш глупоќа....
Секоја изјава е против платформа како од учесници така и од организатори...
Сега и директори видоа убаво викам на што дроги си



Sent from my MI 5s using Tapatalk
Мрш бе таму, докази ми бара ебате. Наведи ти докази дека тие не се членови на вмро бе. Ти ебам клошарот.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Мрш бе таму, докази ми бара ебате. Наведи ти докази дека тие не се членови на вмро бе. Ти ебам клошарот.
Хахаха

Јас да ти докажувам за твои тврдења..
А бе ти скроз си пукнал у глава..


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.444
Мрш бе таму, докази ми бара ебате. Наведи ти докази дека тие не се членови на вмро бе. Ти ебам клошарот.
Што ако се членови на дпмне ? Ќе ја смени ли ситуацијата ?
 
V

viktora

Гостин
Леле човеку што е со тебе?
Значи ти викам дека вмро се договориле со Дуи пред изборите, завршуваат изборите и вмро не коалицира со Дуи, од Дуи бараат Сдсм да прифати тоа што вмро ветиле, значи ако сакаат да прават влада мораат да пеифатат тоа што ветило вмро. Појасно ти е?

Твојата ептен е полна.
Јасно ми е другар,сватив.Пример ти продаваш кола а јас со брат ти се пазарам за која цена да ти ја купам.Страшно!
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.292
Поени од реакции
22.061
Па не ми мењава, пошто немам земено пари од Сорос, ама знаеш кој има и кој бил у ФООМ? Види неколку страници назад, овој државников најголем, не е сороспиф(в)че? Ама без да прашуваш сопартијци за одговор, туку твое мислење вака?
Мое мислење. Нема проблем.
Тоа што немаш земено пари од Сорос не те прави ништо посебен од останатите рандом комуњарски сороспифчиња освен дека им одработваш за џабе. Да не речам соросписки волонтер. Колку е тоа добро или лоши види си ти сам таму, не ти се мешам.
За другиот дел од прашањето не вреди ни да си ја трошам тастатурата за да ти објаснувам нешто. Тоа евентуално можи уште ке ти запали кај твитер револуционерите и нивните досетки.
И еден мал совет ако примаш секако. Кога ке се фатиш за тоа дали некој напишал нешто граматички точно, дали ставил точка, запирка, пишувал на дијалект и такви слични работи посебно на форум тоа обично за другите значи дека си очаен со аргументи па се фаќаш за небитни глупости.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.292
Поени од реакции
22.061
@Кајганеро Што си се фатил со маде менталниот? Ќе те прати у лудница сеа.
Им избегал некако и еден по еден „не праќа таму“ :D
Него ај за лудилото ќе му се дае некоја терапија, а за тоа што е глуп ко тупан нема лек.
И ете и тоа си дочекавме, Алма да кажува кој за кај е :facepalm:.
Алма како ти оди со пораките, пак почна да праќаш или ти ја појачаја дозата па почна да се контролираш?
За тоа што се губиш скоро цело време гледам уште немаш добиено соодветна терапија.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Едвај чекам Фиделот Охридски и Македонски да влезе во Собрание, само мислам дека тоа влегување нема да биде во стилот на Кастро, туку во стилот на Павле Богоевски.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom