Што антивирус користите?

Член од
15 јануари 2009
Мислења
92
Поени од реакции
13
avast исто така користев и nod32 но userot i paswordot ми ги ставија на block list и затоа сега сум со avast
 
Член од
5 ноември 2007
Мислења
14
Поени од реакции
0
.

Користам Avira AntiVir Personal. Бесплатен е, и е доста добар сега за сега. Се дере на секој наиден вирус хехе
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.807
Поени од реакции
31.750
idetena www.av-comparatives.com i tamu imate koj e najdobar ili site sto se najdobri. Jas licno koristam eset smart security i nema nikogas da se vratam na kaspersky. Porano bea super kaspersky sega tolku zimaat memorija sto mi idat na zivci!
Tапа се Eset, посебно Suite-от.... барем за основната намена на ваков софтвер: сигурност на системот. Иначе AV делот и не им е толку лош, барем во детекција.

Kaspersky е за нив мисловен поим. :)
А за ресурси да, јаде подоста Kaspersky internet security 2010 ама затоа 2009-ката е ок и по прашање на ресурси и по перформанси.

За постари PC-ја или ако баш си слаб со RAM (што е глупо пошто рамот никад не бил подостапен) тогаш најдобар избор е Avira Antivir, основната верзија е бесплатна за лична употреба.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Го користам Нод32 веќе 3-4 години и досега сум задоволен од него. Моментално го користам во комбинација со Microsoft Security Essentials и не сум имал никакви проблеми.
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
126
Поени од реакции
37
Јас користам Kaspersky Internet Security 2010 супер е.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
Имам стар компјутер и затоа симнав AviraAntivir, го инсталирав и ги подесив оние постапки како gard, па скенираше, но има проблем со абдејтот, еве цел ден не абдејтува и тој дел е со црвено, сеуште не е чекирано со зелено дека е во ред. Пишува not performed. Замолувам за помош, како да го средам ова, во што е проблемот.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.544
Поени од реакции
22.291
Имам стар компјутер и затоа симнав AviraAntivir, го инсталирав и ги подесив оние постапки како gard, па скенираше, но има проблем со абдејтот, еве цел ден не абдејтува и тој дел е со црвено, сеуште не е чекирано со зелено дека е во ред. Пишува not performed. Замолувам за помош, како да го средам ова, во што е проблемот.


Јас мојот компјутер го форматирав па типот што го форматирал му ставил Авира антивирус па ако некој е запознаен подетално со тој антивирус нека објасни како функционира,,,

Фала однапред..
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
^^каков авира имате,бесплатен или со клуч ???

Ако е со клуч,барајте си клучеви,валидни да се,а ако е без клуч,односно фрее,исклучете го од таскбар,потоа пак уклучете го,апдејтирајте,ваљда ке сака,а ако не сака и така рестартирајте во пц-то...а можда и до нетот може да е :toe:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.544
Поени од реакции
22.291
Ако може некој да ми даде NOD32 .. Оти овој авира не ме бендисува...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom