Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
S

Samurai_Sk

Гостин
Јас сум сигурен на овие патриотите 2 месеци да не им дадеш плата не Македонија жена, ќерки и својот гз ке го продаваат.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.407
Поени од реакции
36.342
Јас сум сигурен на овие патриотите 2 месеци да не им дадеш плата не Македонија жена, ќерки и својот гз ке го продаваат.
Кој бе два месеца. Утре нова влада кога ќе се избере, пола администрација и овие протестантиве ќе се пребојат.
Какви црни идеали очекуваш од паразити.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ѓорѓија, дали сметаш дека македонците во Тетово, Гостивар и Струга се обесправени со тоа што во нивните градови нема протестни маршови од страна на здружението за Заединчка Македонија?
Обесправеност не е соодветен збор. Здружението нема обврска да организира протести секаде. Државата, на пример, има обврска да има школи секаде и сл.
Зборував со тетовчанец дали има протести, рече дека е ризично..
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Знам. Груевски со амнестијата.
Упс, тоа беше под притисок, не се важи. Нели?
?
Едно прашувам, ти друго... Велепредавство е да работиш на уништување на сопствениот народ и држава. Која амнестија, што има врска со тоа?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
?
Едно прашувам, ти друго... Велепредавство е да работиш на уништување на сопствениот народ и држава. Која амнестија, што има врска со тоа?
Па не знам како што ја рачунате амнестијата. Како добро дело? Или ветување? Па дури која амнестија. Уште глуп се праи, види мајката колку си ти мангуп, како је лепо бити глуп.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
?
Едно прашувам, ти друго... Велепредавство е да работиш на уништување на сопствениот народ и држава. Која амнестија, што има врска со тоа?
Од кога им го уапсија дилерот на лоша дрога се не им се лути...

Sent from my MI+5s using Tapatalk
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Волјата на мнозинството ако се реализирала влада ќе имало влада со дуи и Дпмне. :pos:
Па, ти кажа за волја на граѓаните, за победниците. Јас само победниците ти ги посочив, тоа е она што ДУИ (сосе „меџународната“) го бараа. Нема белки условите за начин на избор на влада да се секогаш према потребите на ДУИ.
Патем... денеска не сум гледал вести, да не даде оставка Заев, дека рече ако изгубат на избори „уште истата вечер ќе си даде оставка“. Нешто многу долга ноќ испадна... „ова ноч није био мој дан“ ;)
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Обесправеност не е соодветен збор. Здружението нема обврска да организира протести секаде. Државата, на пример, има обврска да има школи секаде и сл.
Зборував со тетовчанец дали има протести, рече дека е ризично..
За што е ризично бе пиле? Да не ве спукаат, а? Која држава е таму? Што е различно меѓу Тетово и Штип на пример? Нели сте спремни да се обрачунате со предавниците?
 
T

templar55

Гостин
Ќе одиме до каде што треба. Додека сите до еден не бидете избркани од работа и осетите санкции. Кога ќе се влечете по судови и станици за да плаќате казни кои не сте ги направиле. Бомби нема потреба, доволно е да ве испобркаат сите, октопод само, од горе до доле ајт у пичку матер.
Забораваш дека треба прво да дојдете на власт, а тоа би било за едно 435345345 години. А и да дојдете, немој да мислиш дека цената нема да си ја платите. Малку крв ке мора да се даде.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Па не знам како што ја рачунате амнестијата. Како добро дело? Или ветување? Па дури која амнестија. Уште глуп се праи, види мајката колку си ти мангуп, како је лепо бити глуп.
Чекај сега... Прво, престани со навредувања.
Ако зборуваме за амнестии, да се зборува и за претходните.
Следно, јас не можам да ти давам објасненија, бидејќи јас не ги донесув амнестиите, а за причините Иванов се изјаснил и тој си ги има причините. Не сакам сега адвокат да му изигрувам.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
На народ што луѓе како Латас, Јанко, Миленко, Мирка и пере мозок не ме чуди ништо, барем да беа соодветен кадар што манипулираат со народот, ама овие?!?!?!?!?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
За што е ризично бе пиле? Да не ве спукаат, а? Која држава е таму? Што е различно меѓу Тетово и Штип на пример? Нели сте спремни да се обрачунате со предавниците?
Џабе е државата ако некој си го однесе. А каде се предавниците? Се знае тоа како се решава. Американците не ги елиминираа сите од Ал Каеда, лидерот им беше главен.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.407
Поени од реакции
36.342
Па, ти кажа за волја на граѓаните, за победниците. Јас само победниците ти ги посочив, тоа е она што ДУИ (сосе „меџународната“) го бараа. Нема белки условите за начин на избор на влада да се секогаш према потребите на ДУИ.
Патем... денеска не сум гледал вести, да не даде оставка Заев, дека рече ако изгубат на избори „уште истата вечер ќе си даде оставка“. Нешто многу долга ноќ испадна... „ова ноч није био мој дан“ ;)
Каква оставка да си даде кога 67 пратеника бараат да му се даде мандатот за да прави Влада. Ти математика имаш ли учено?
 
S

silmarillion

Гостин
Обесправеност не е соодветен збор. Здружението нема обврска да организира протести секаде. Државата, на пример, има обврска да има школи секаде и сл.
Зборував со тетовчанец дали има протести, рече дека е ризично..
Аиии а на Илинденците не им беше ризично? Ѓорѓија да си се консолидирате со време, дека вака држава не праиме. Здружението нема обврска да протестира и во Скопје, па го прави тоа. А не протестира за поефтинување на струја, него против отцепување на западниот дел од Македонија во кој дел истото тоа здружение не планира да стапне. За што збориме ние овде уствари?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom