ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
11 март 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo lugje ima li nekoj od postarite studenti na politicki, ili dokolku nekoj znae mi treba pomos i Vase mislenje. Veke nekolku godini imam ostanato samo eden ispit ne bev vo moznost da go polagam, bev vo stranstvo. Mi gi ukradoa komplet site dokumenti i vadev nov index. Tocno pred 4 godini. Del od ocenite mi gi stavija povtorno, no za del mi bile izgubeni prijavite. Mi rekoa da gi izvadam od elektronskiot index taka i napraviv no ne bev vo moznost da odam da gi zemam ocenite. E sega probuvam na stranata na praven imaat izmeni, nikako nemozam da gi najdam elektronskite dosiea. Dali nekoj e vo tek i znae dali ima evidencija deka mi se polozeni tie ispiti? Vi blagodaram
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Zdravo lugje ima li nekoj od postarite studenti na politicki, ili dokolku nekoj znae mi treba pomos i Vase mislenje. Veke nekolku godini imam ostanato samo eden ispit ne bev vo moznost da go polagam, bev vo stranstvo. Mi gi ukradoa komplet site dokumenti i vadev nov index. Tocno pred 4 godini. Del od ocenite mi gi stavija povtorno, no za del mi bile izgubeni prijavite. Mi rekoa da gi izvadam od elektronskiot index taka i napraviv no ne bev vo moznost da odam da gi zemam ocenite. E sega probuvam na stranata na praven imaat izmeni, nikako nemozam da gi najdam elektronskite dosiea. Dali nekoj e vo tek i znae dali ima evidencija deka mi se polozeni tie ispiti? Vi blagodaram
http://ekts.pf.ukim.edu.mk/EKTS/index.aspx
 
Член од
11 март 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
Последно уредено:
Член од
10 јуни 2016
Мислења
134
Поени од реакции
72
Еј луѓе да ве прашам јас сум прва година ама ми треба некој ако може да ми сликне нешто за Вина и степени на вина, потребно ми е за проект дека на мон.гов не им работат учебниците
 
Член од
4 ноември 2015
Мислења
29
Поени од реакции
3
КПП да (јас учев само од прашања, освоив 18), може да има некои измени (пошто не знам од кога се прашањата, дали пред носење на новиот закон за кривична постапка). МПП никако не се паѓаат, може некое на тепка, али имаш обавезно 5-6 примери на колоквиум. Убаво научи ти е мој совет и не брзај со одговорите (јас на некои прашања и по три пати го менував одговорот додека дојдам до точниот). Трговско ни издиктираа едно 150 прашања отприлика и од тие се паднаа. ГПП се паѓаат прашања сигурно.
Ти благодарам.
 
Член од
23 октомври 2016
Мислења
45
Поени од реакции
4
Ima li sansi rimsko da polozam kolokvium ako ucam samo od prasanjata od libro?
 
Член од
26 февруари 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ќе можам да полагам предмети од 2 семестар иако неам ниеден внесено во електонско досие? Инаку положени ми се
 
Член од
30 мај 2016
Мислења
29
Поени од реакции
8
Ќе можам да полагам предмети од 2 семестар иако неам ниеден внесено во електонско досие? Инаку положени ми се
Сите имаме проблем со условот дека страната не функционира и професориве немаат ставено оцени. Драги ќе не пушти сите ваљда.
 
Член од
29 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
32
Politicki sistem dali da polagam kaj Marika ili kaj Aleksandar Spasenovski? Oti Karakamiseva ne doagja vo predvid,
I Ekonomika sega ke polagam kolokvium i otprilika so prasanja se pagjaat ako moze da mi kaze nekoj oti tesko odi knigava mi e bezveza napisana.
 
Член од
23 октомври 2016
Мислења
45
Поени од реакции
4
Da prasam ustavno pravo se pagjaat li prasanjata od libro ?
 
Член од
15 јануари 2016
Мислења
83
Поени од реакции
6
По трудово право на колоквиум има прашања од типот која година кој закон е донесен?
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Зошто некако заебан им е сајтот?
Ми треба инфо колку пари се сега мастер студиите и како се одвиваат предавањата и полагањата?
 
Член од
2 јуни 2016
Мислења
10
Поени од реакции
0
Знае ли некој дали во април ке има казнена сесија ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom