Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
364
Кој е тој втор човек? Дали ти е јасно дека од вмро никогаш нема да кажат дека прифатиле? Што си се запнал дај доказ па дај доказ, ете од Дуи рекоа имаат докази, рекоа дека вмро прифатиле се, зошто не им веруваш? Како може едни Албанци од Дуи да се верни други не.
Дуи што рекле рекле ја ти давам изјава од член на СДСМ е сега најди ти изјава од член на ВМРО...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.649
Поени од реакции
867
Не беше демократија слободно изразување на сопственото мислење?Кога веќе сме кај диктатурата.
Зависи, имаш различни типови на диктатури, нашава диктатура е од прикирен облик.
Тоа значи некои слободи и права навидум се дозволени, а реално се многу ограничени или воопшто ги нема.
Ние сме далеку од демократска држава.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Во кое министерство е правена анкетава?
Анкетата ја правеле од Ипис на Божиновски неутралниот. Нешто слично како Павел Шатев.
Дуи што рекле рекле ја ти давам изјава од член на СДСМ е сега најди ти изјава од член на ВМРО...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Како така што рекле рекле? Па за тоа протестирате. Гледате колку поима си немате.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.649
Поени од реакции
867
Дуи што рекле рекле ја ти давам изјава од член на СДСМ е сега најди ти изјава од член на ВМРО...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Не можеш да најдеш изјава од член на раковотство на ДПМНЕ затоа што не смаат да признаат, ако јавно признаат (никогаш нема да признаат) дека ја прифатиле платформата одма се им паѓа вода.
А тоа што неколку високи функционери од ДУИ јавно кажаа дека ДПМНЕ се прифатило освен СЈО, се кажува, вие слободно може да терате инает колку си сакате.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
364
Анкетата ја правеле од Ипис на Божиновски неутралниот. Нешто слично како Павел Шатев.

Како така што рекле рекле? Па за тоа протестирате. Гледате колку поима си немате.
Ете изјава од СДСМ го погледна видеото или стискаше очи?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
364
Не можеш да најдеш изјава од член на раковотство на ДПМНЕ затоа што не смаат да признаат, ако јавно признаат (никогаш нема да признаат) дека ја прифатиле платформата одма се им паѓа вода.
А тоа што неколку високи функционери од ДУИ јавно кажаа дека ДПМНЕ се прифатило освен СЈО, се кажува, вие слободно може да терате инает колку си сакате.
Изјавата на Мухи ја слушна?
Од која партија он беше?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Со обичен гугл срч ќе најдеш милион бесплатни софтвери кои враќаат податоци од HDD, ако сака нека е 100 пати форматиран. Само од Брколинда и останати аналфабети не очекувај нешто попаметно.
Protestite u Albania koga si bea,i imase zaginati,lugeto od obezbeduvanje zapalia i stavia u presa istata oprema .posle otkako pocna sudenje protiv policiata i obezbeduvanjeto od vladata,site videa i audio zapisi bea prezentirani u sud,otkako taa oprema bese pratena u SAD i vrateno se .
Ne dzabe onoj profesoron ke kazuvase,nitu CIA nitu armijata na Amerika ne e glavna dvizecka sila,tuku Hollywood i nivnata kompjuterska tehnologija ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.649
Поени од реакции
867
Изјавата на Мухи ја слушна?
Од која партија он беше?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Не е лошо освен Сител и Канал 5 да гледаш и други телевизии.
Имаш изјави од Меџити, Алити и Груби.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.972
Поени од реакции
11.609
Сеад не го даваме!
Нападот врз него е напад врз Бошњаците!

ДНО!
Стварно ова второво е кажано? Пошто прееска со еден Бошњак другар, баш му го прокоментирав ова на заебанција, дека тоа ќе кажат.

Инаку, ја пратам Топ тема на Телма сега, се спомна нешто интересно. И покрај тоа што не може да биде составена владата, парламентарното мнозинство да си работи. Да изберат претседател на Собрание (и потпретседатели) и дека можат да носат закони или да изменуваат постоечки.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Стварно ова второво е кажано? Пошто прееска со еден Бошњак другар, баш му го прокоментирав ова на заебанција, дека тоа ќе кажат.

Инаку, ја пратам Топ тема на Телма сега, се спомна нешто интересно. И покрај тоа што не може да биде составена владата, парламентарното мнозинство да си работи. Да изберат претседател на Собрание (и потпретседатели) и дека можат да носат закони или да изменуваат постоечки.
Т.е. у влада да си бидат ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, а во собрание СДСМ и ДУИ?
Браво бе, генијалци.. )))
 
D

Darko_ufo

Гостин
Што?!?!? Дали се овие нормални бе? Па како може Заев да е толку глуп и да попушти на притисокот на 200 небањати излезени на улица? Сеа џабе изгубивме 3 години кога Груевски ќе биде уште посилен, не бе ова отиде се у курац тек сега ќе го јадеме... Јас не знам кој стои позади овој притисок, дали Русите, дали Трамп...

www.a1on.mk/zaev-se-povelkuva-vmro-formira-vlada
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Што?!?!? Дали се овие нормални бе? Па како може Заев да е толку глуп и да попушти на притисокот на 200 небањати излезени на улица? Сеа џабе изгубивме 3 години кога Груевски ќе биде уште посилен, не бе ова отиде се у курац тек сега ќе го јадеме... Јас не знам кој стои позади овој притисок, дали Русите, дали Трамп...

www.a1on.mk/zaev-se-povelkuva-vmro-formira-vlada
Вонземјаните преправени во небањати и смрдокорни. :)
 
V

viktora

Гостин
Во кое министерство е правена анкетава?
Во кое ти сакаш во тоа,бирај.[DOUBLEPOST=1489694022][/DOUBLEPOST]
И во демекври 2016 вашите анкетите покажуваа само 15% па знаеме што се случи.
Се случи 60-70.000 албанци да гласаат за СДСМ зошто они повеќе им ветија и од ДУИ,БЕСА и Алијанса.И тоа ззаедно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom