Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Од буџет.
Значи, ја, ти и останатите плаќаме рамковни со работни позиции како "седач на столица".
Тоа некако не се спомнува.
Како тоа не се спомнува? Можеби ти мислиш така ако последниве 15 години си седел на уши и очи истовремено.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.438
Од буџет.
Значи, ја, ти и останатите плаќаме рамковни со работни позиции како "седач на столица".
Тоа некако не се спомнува.
тоа можеше да се спомне пред потписите на Али, а не и после тоа. Тоа што треба во моментов да се збори е искреноста на Заев во целата оваа шарада и очигледните задни намери кои ни ги спремаат. Прашање е колку била целта искоренување на криминалот. Што сме постигнале ако еден криминалец го замени друг?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Како тоа не се спомнува? Можеби ти мислиш така ако последниве 15 години си седел на уши и очи истовремено.
Ако стварно сум седел на уши и очи, тогаш мора да има некоја колумна, став, или пост на фб, дека шарените не се согласуваат со рамковниот.
Макар еднаш.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ако стварно сум седел на уши и очи, тогаш мора да има некоја колумна, став, или пост на фб, дека шарените не се согласуваат со рамковниот.
Макар еднаш.
Чекај, шарените го претставуваат мислењето на секој граѓанин на државава?
Ме заболе лично мене кур за квазиреволуционери у принцип, исто ко што ме заболе и за „бранители“ од по 5-60 години, кои се вадени за уши на улица, да протестираат, покрај тоа што не знаат зошто се на улица.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Чекај, шарените го претставуваат мислењето на секој граѓанин на државава?
Ме заболе лично мене кур за квазиреволуционери у принцип, исто ко што ме заболе и за „бранители“ од по 5-60 години, кои се вадени за уши на улица, да протестираат, покрај тоа што не знаат зошто се на улица.
Кога велам Шарените, не мислам на СДСМ, има таму и непартиски, но сепак невладини.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.438
Чекај, шарените го претставуваат мислењето на секој граѓанин на државава?
Ме заболе лично мене кур за квазиреволуционери у принцип, исто ко што ме заболе и за „бранители“ од по 5-60 години, кои се вадени за уши на улица, да протестираат, покрај тоа што не знаат зошто се на улица.
Епа све додека не заболе кур и не се запрашаме кој ги води „револуциите“ од една страна и државата од друга страна и со какви цели, ќе го јадеме стапот.
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Кога велам Шарените, не мислам на СДСМ, има таму и непартиски, но сепак невладини.
И од кога толку голем проблем се невладините? Па да не беше USAID, наставници уште ќе не тепаа со стап у осмолетка и средно, уште ќе бевме без саем за образование, без милијарда донации во образованието. Што и фали на таа невладина?

Оддеднаш се' што е европско не е во ред освен (како што пишав и пред неколку дена), кредитите.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.438
И од кога толку голем проблем се невладините? Па да не беше USAID, наставници уште ќе не тепаа со стап у осмолетка и средно, уште ќе бевме без саем за образование, без милијарда донации во образованието. Што и фали на таа невладина?

Оддеднаш се' што е европско не е во ред освен (како што пишав и пред неколку дена), кредитите.
По се изгледа немаш деца ... Образованието ни е дотерано да ствара зомбија... Најголема девалвација во државава имаме кај образованието....Баш од нивните реформи.. Кембриџ за third world countries....
 
G

Goldie

Гостин
Кога даваат пари за се и сешто се добри, кога ќе те фатат во тешки криминали тогаш удри на приказната дека истите што давале пари сега спонзорираат рушење на власта.

На Македонецот секогаш другите му се криви..
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.438
Кога даваат пари за се и сешто се добри, кога ќе те фатат во тешки криминали тогаш удри на приказната дека истите што давале пари сега спонзорираат рушење на власта.
И све тоа ќе беше валидно и ќе поминеше ако не беше платформата...и коалицијата со браќата по криминал....
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Кога даваат пари за се и сешто се добри, кога ќе те фатат во тешки криминали тогаш удри на приказната дека истите што давале пари сега спонзорираат рушење на власта.

На Македонецот секогаш другите му се криви..
За што даваат пари ке си видат тие од САД веќе се бара истрага околу давање пари постирав линк погоре. А и по Европа од што е толку сјајно се десничари се у подем.


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
И од кога толку голем проблем се невладините? Па да не беше USAID, наставници уште ќе не тепаа со стап у осмолетка и средно, уште ќе бевме без саем за образование, без милијарда донации во образованието. Што и фали на таа невладина?

Оддеднаш се' што е европско не е во ред освен (како што пишав и пред неколку дена), кредитите.
Јас сум против тоа да се земаат пари од страна, особено од такви "добротворни" невладини, затоа што со тоа, тие го купуваат авторитетот.
Да не се правиме наивни, нема ништо бесплатно.

Кое образование бе човек, ние и така тоневме, а со тие програми "Кембриџ и оксфорд" го допревме дното, децата ги претворивме во дебили.
Сакаш да збориме за студентите и Европскиот Кредит трансфер систем?
Саем за образование. Погледни ги статистиките, и ќе видиш која е разликата.
За падот на квалитетот на високото образование тука заслужна е и моронската кампања на Владата, "Образованието е сила, образованието е моќ"
А богами и следењето на светските "трендови" каде секој ретард има право на високо образование, а за да тој ретард помине, она што треба да го направиш е да ги спуштиш критериумите.

Нема да ме чуди тие странски пари намерно да се даваат за да ни ги заглупават децата и младината.
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.662
Според анкетава до сега, на 47% НЕ им смета албанската платформа. Убаво со бројки вака да се види што стока родила Македонија
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom