Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Еве ти слики на кои што има статистика, која треба да те загрижи.




За жал, наместо дискусијата да е за ова, ние дискутираме за работи што не смее да се помисли да се дискутираат.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
За жал, наместо дискусијата да е за ова, ние дискутираме за работи што не смее да се помисли да се дискутираат.
Што да се дискутира дека јас ни крив ни должен, што ни на т-мобиле не им каснам со сметка должам 2500 евра и долгот од ден за ден ми се зголемува.
 
G

Goldie

Гостин
Јас сум, одбиена ти е и доби известување дека ти е одбиена. Темата активно ја пратат еден администратор, двајца супермодератори и еден модератор на подфорумот. Нема потреба од 4000 пријави на се' што не ви се допаѓа, поготово кога гледате дека членови се санцкионираат и мислења се бришат, постојано.
Немораше да ми потврдиш дека си ти, знаев и предходно по стилот на повратниот одговор :D И не се работи за допаѓање или не, многу мислења во темава може да не ми се допаѓаат ама има огромна разлика од нормална дискусија до глупости што цело време ги постира @jamajka и си мисли дека е многу интересен
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Што да се дискутира дека јас ни крив ни должен, што ни на т-мобиле не им каснам со сметка должам 2500 евра и долгот од ден за ден ми се зголемува.
И мојот.
Тие пари идат за партиски и рамковни цицачи, но борците за слобода никогаш не го ни спомнаа рамковниот договор, а камо ли да се борат против него.
Лицемерие фршти на сите страни.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Немораше да ми потврдиш дека си ти, знаев и предходно по стилот на повратниот одговор :D И не се работи за допаѓање или не, многу мислења во темава може да не ми се допаѓаат ама има огромна разлика од нормална дискусија до глупости што цело време ги постира @jamajka и си мисли дека е многу интересен
Не сакам да сум интересен бе цреп, сакам да ви предочам како изгледате вие. А вие сте далеку од интересни.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Немораше да ми потврдиш дека си ти, знаев и предходно по стилот на повратниот одговор :D И не се работи за допаѓање или не, многу мислења во темава може да не ми се допаѓаат ама има огромна разлика од нормална дискусија до глупости што цело време ги постира @jamajka и си мисли дека е многу интересен
Не е воопшто интересен, досаден е и напорен, тоа не значи дека треба да лета на бан. Затоа, блок и остави го, нека пишува у празно, нема да го читаш :)[DOUBLEPOST=1489534989][/DOUBLEPOST]
Не сакам да сум интересен бе цреп, сакам да ви предочам како изгледате вие. А вие сте далеку од интересни.
Втора вечер ќе те опоменам, трет жолт знаеш и сам што значи у ракомет. Ако не знаеш, провери правила.
 
G

Goldie

Гостин
И мојот.
Тие пари идат за партиски и рамковни цицачи, но борците за слобода никогаш не го ни спомнаа рамковниот договор, а камо ли да се борат против него.
Лицемерие фршти на сите страни.
Борците за слобода чекаат од Тврдокорните да изнајдат решение како да се укине рамковниот договор и да се исчисти Македонија од клетите Албанци
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Борците за слобода чекаат од Тврдокорните да изнајдат решение како да се укине рамковниот договор и да се исчисти Македонија од клетите Албанци
Ако е така, тогаш зошто плукаат по нив?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
И мојот.
Тие пари идат за партиски и рамковни цицачи, но борците за слобода никогаш не го ни спомнаа рамковниот договор, а камо ли да се борат против него.
Лицемерие фршти на сите страни.
Парите одат за исплаќање пензии, исплаќање плати на министерства и дел за правење споменици (или што дпмне љуби да каже, капитални инвестиции).
Јас и ден денес не сфаќам како споменик е капитална инвестиција, жими се'.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Аљи нејќе влада без даден мандат пак сака договори и преговори...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Парите одат за исплаќање пензии, исплаќање плати на министерства и дел за правење споменици (или што дпмне љуби да каже, капитални инвестиции).
Јас и ден денес не сфаќам како споменик е капитална инвестиција, жими се'.
Парите одат таму каде што одговара највеќе да се плука.
Очигледно рамковните сами се финансираат, или?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Парите одат таму каде што одговара највеќе да се плука.
Очигледно рамковните сами се финансираат, или?
Па рамковните се дел од министерствата, така? Вработени во министерства поради рамковен договор, попросто кажано.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Па рамковните се дел од министерствата, така? Вработени во министерства поради рамковен договор, попросто кажано.
Од буџет.
Значи, ја, ти и останатите плаќаме рамковни со работни позиции како "седач на столица".
Тоа некако не се спомнува.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom