Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Avenger99:

Скопје, Фиром, 8 дена до истекот на ултиматумот. ДОПОЛНУВАЊЕ.

Вечерва се усудив да напишам и неколку постови на темата. Се надевам дека нема да ми замераат, ама немаше никој од нашите, а овој јамајка нешто бладаше. Му пуштив слика од психијатриска болница, го закопав еј. Нема да може да спие. Па и овој волк па колку ме нервира, све нешто ко папагал дрдори....
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Тоа не ми е приоритет, приоритет ми е вмровскиот криминал. За криминалот на Дуи следен пат, некогаш, може и никогаш сеедно ми е.
Koga ke ti vlezat ljockite doma so pistol i sabja vo racete kazi im deka si protiv grujo i nemas gajle.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Avenger99:

Скопје, Фиром, 8 дена до истекот на ултиматумот. Breaking news,

Викед ми стисна лајк на постот ЈЕЕЕЕЕЕ му се допадна, морам да кажам дека се гордеам на самиот себеси дека се осудив да пишам, среќата ги следи храбрите, очекувам унапредување .....
 
A

Avenger99

Гостин
Avenger99:

Скопје, Фиром, 8 дена до истекот на ултиматумот. Breaking news,

Викед ми стисна лајк на постот ЈЕЕЕЕЕЕ му се допадна, морам да кажам дека се гордеам на самиот себеси дека се осудив да пишам, среќата ги следи храбрите, очекувам унапредување .....
Бааги апчиња не си испил денеска.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Тоа не ми е приоритет, приоритет ми е вмровскиот криминал. За криминалот на Дуи следен пат, некогаш, може и никогаш сеедно ми е.
А зошто ти е сеедно ,која е поентата ,како то небитен е крималот на Дуи?Па тогаш и криминалот на Кочан не е битен ,шо го замарет чоекон со потерници?Пази богати имало вмровски и дуи криминал.Арно ама криминалот на Дуи не се важел!:cautious:
 
Последно уредено:

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Avenger99:

Скопје, Фиром, 8 дена до истекот на ултиматумот. Breaking news,

Викед ми стисна лајк на постот ЈЕЕЕЕЕЕ му се допадна, морам да кажам дека се гордеам на самиот себеси дека се осудив да пишам, среќата ги следи храбрите, очекувам унапредување .....
Уште колку лајка му останаа до 100?
Дај да му помогнеме.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
На темава и фали катанец на некое време или барем еден sweep на постови од последниве 2-3 страни.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
А зошто ти е сеедно ,која е поентата ,како то небитен е крималот на Дуи?Па тогаш и криминалот на Кочан не е битен ,шо го замарет чоекон со потерници?
Кочан е невин, така вика адвокатот негов. Како невин и слободен човек си шета, не го брка никој. Изгледа параноичен е па затоа бега. Криминалот на Дуи според мене не е приоритет, најпрво со вмро треба да се расчисти па после Дуи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom