Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Avenger99:

Скопје, Фиром, 8 дена до истекот на ултиматумот.

Денеска ми дадоа список да стискам лајкови на 3 нови членови на кајгана. Денеска вкупно стиснав 86 лајкови. Мислам дека до крај на вечер ќе ја достигнам квотата од 100.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Ти посакуваш војна за да прикриеш криминалци кои украле милијарди евра и ја опустопшиле македонија. Тебе ти фали нешто ти се ненормален.
Jas samo realno ja sogleduvam nastanatata situacija. A krivi se tie sto svesno ili nesvesno ste go glasale predavnickiot izrod. Utre i grujo i zz da gi snema vojna pak ke ima. Nema beganje.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Мене уште не ми е јасно како ќе му ја бутнат владата на Заев ако овој им дал гаранции на Дуи дека нема да одговараат за криминалот. Мислат буквално да ја буткаат владата? Со комбајни?
Не ти пречи криминалот на ДУИ?Кое лицемерие еј.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Jas samo realno ja sogleduvam nastanatata situacija. A krivi ste tie sto ste go glasale predavnickiot izrod. Utre i grujo i zz da gi snema vojna pak ke ima. Nema beganje.
Ќути бе сендвич еден, каква војна зборуваш бе ти бе, а?
 

Stoichkov

Царево Село/Делчево
Член од
9 февруари 2010
Мислења
204
Поени од реакции
60
Албанците сакат во ЕУ, мислам дека и македонците сакат во ЕУ, за нив има БГ пасоши.
Мислите ли дека албанците ке чекат цел живот? Во стратегически интерес на Македонија е Албанија да влезе во ЕУ. Така сите косовари, албанци во МК и СР ке земат албански/европски пасоши.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
тие ќе се ладат на халкидики и ќе праат оргии а вие ќе се тепате тука со војна...Туку заборавив, со кого ќе се тепате?
Со сендвичите.
Уствари не, чекај...
Албанците сакат во ЕУ, мислам дека и македонците сакат во ЕУ, за нив има БГ пасоши.
Мислите ли дека албанците ке чекат цел живот? Во стратегически интерес на Македонија е Албанија да влезе во ЕУ. Така сите косовари, албанци во МК и СР ке земат албански/европски пасоши.
ок
 
A

Avenger99

Гостин
Avenger99:

Скопје, Фиром, 8 дена до истекот на ултиматумот.

Денеска ми дадоа список да стискам лајкови на 3 нови членови на кајгана. Денеска вкупно стиснав 86 лајкови. Мислам дека до крај на вечер ќе ја достигнам квотата од 100.
bardovci2.jpg

И сендвичи давале. Со пилешка салама.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Koga ke pocne da se puka i da se kole duri togas ke vi stane jasno kakva katastrofalna predavnicka greska napravil izrodot, narodot doprva ke plati. Ama veke e kasno, kako sto kazav nema vrakjanje nazad.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Koga ke pocne da se puka i da se kole duri togas ke vi stane jasno kakva katastrofalna predavnicka greska napravil izrodot. Ama veke e kasno, kako sto kazav nema vrakjanje nazad.
Каква грешка бе кулен еден, нема грешка, а нема ни платформа.
Ништо нема.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Не ти пречи криминалот на ДУИ?Кое лицемерие еј.
Тоа не ми е приоритет, приоритет ми е вмровскиот криминал. За криминалот на Дуи следен пат, некогаш, може и никогаш сеедно ми е.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom