Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Мене уште не ми е јасно како ќе му ја бутнат владата на Заев ако овој им дал гаранции на Дуи дека нема да одговараат за криминалот. Мислат буквално да ја буткаат владата? Со комбајни?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.970
Поени од реакции
26.649
Во ниеден дел Геро не повикува на војна.
Жити све? А јас кога го пишувам истото повикувам на војна а? Кои трактори хипнотизирани сте вие....[DOUBLEPOST=1489417324][/DOUBLEPOST]
Мене уште не ми е јасно како ќе му ја бутнат владата на Заев ако овој им дал гаранции на Дуи дека нема да одговараат за криминалот. Мислат буквално да ја буткаат владата? Со комбајни?
Кога ќе ја направат ќе збориме за буткање....
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
Жити све? А јас кога го пишувам истото повикувам на војна а? Кои трактори хипнотизирани сте вие....[DOUBLEPOST=1489417324][/DOUBLEPOST]
Кога ќе ја направат ќе збориме за буткање....
Заврши го основното образование, после ќе дискутираме.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.609
Поени од реакции
36.566
Zosto mislis na nekoj mu e strav od niv? Pa oni realno go jadea vo 2001 niv gi spasuvaa amerite od arachinovo, niv gi vadea od tetovskoto kale. Nema strav tuka, mene ti si mi smesen posto prvo i osnovno si Komita (nezaboravaj, Vardar pred se) vtoro koj znae kolku pati si skokal na za sip+ari gasna komora itn, i sega ti tuka povikuvas oni da izlezele... Aman, sfakam deka dpmne ima napraveno miljarda sranja, ima sjo neku brka kriminalci, neka zatvara ama vozdrzi se od gluposti u stilot sipcive da izlezele itn... Ovde imame problem megu nas, nie treba da si go resime. Ako veke sakas krv izlezi ti...
Знаеш зашто? Зашто ја кога сум излегувал по улици и сум се расправал со ЕБР и албанци низ цело Скопје, овие паразитиве сега што се тегават пред Собрание си седеле дома и си гледале вести. И сме биле 50 души и смешно сме изгледале и за амнестијата и за Талат и за Кале и за многу други предавства.

Затоа што за партиски цели и штитење на криминалци без тронка срам злоупотребуваат свето име како што е Илинден. Излезени се штабски глувци, паразити и луѓе што се вработени од партија да се чепатат пред Влада небаре се новите илинденци.

Затоа сакам да ги видам to put their money where their mouth is.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.901
Поени од реакции
23.783
Мене уште не ми е јасно како ќе му ја бутнат владата на Заев ако овој им дал гаранции на Дуи дека нема да одговараат за криминалот. Мислат буквално да ја буткаат владата? Со комбајни?

Mene cisto me interesira sto mislis ti koj snimal? Ako vmro snimalo mislis nema razgovori od dui koj moze da bidat objaveni od vmro? Sto pravime togas? Zaev i da saka nemoze da dade takvi garancii. Znaci ocekuvaj prljava igra do kraj, sega samo ke se smenat ulogite. Nisto cudno vmro ni u parlament da vleze ako uopste uspee zaev da prezeme kontrola.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Mene cisto me interesira sto mislis ti koj snimal? Ako vmro snimalo mislis nema razgovori od dui koj moze da bidat objaveni od vmro? Sto pravime togas? Zaev i da saka nemoze da dade takvi garancii. Znaci ocekuvaj prljava igra do kraj, sega samo ke se smenat ulogite. Nisto cudno vmro ni u parlament da vleze ako uopste uspee zaev da prezeme kontrola.
Па и да сакаат нема да влезат, пола у затвор ќе одат. Што се однесува до разговорите тие да имале или ќе објавеле или ќе уценувале, а не направија ништо. Јас сум сигурен дека во вмро се снимале меѓусебе за да не забега некој.
Жити све? А јас кога го пишувам истото повикувам на војна а? Кои трактори хипнотизирани сте вие....[DOUBLEPOST=1489417324][/DOUBLEPOST]
Кога ќе ја направат ќе збориме за буткање....
Извини, немој да ми го откриваш планот за буткање на владата. Напиши и сценарио, секој филм мора да го има.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.901
Поени од реакции
23.783
Знаеш зашто? Зашто ја кога сум излегувал по улици и сум се расправал со ЕБР и албанци низ цело Скопје, овие паразитиве сега што се тегават пред Собрание си седеле дома и си гледале вести. И сме биле 50 души и смешно сме изгледале и за амнестијата и за Талат и за Кале и за многу други предавства.

Затоа што за партиски цели и штитење на криминалци без тронка срам злоупотребуваат свето име како што е Илинден. Излезени се штабски глувци, паразити и луѓе што се вработени од партија да се чепатат пред Влада небаре се новите илинденци.

Затоа сакам да ги видам to put their money where their mouth is.

Vo red e toa, sedi gledaj seir ako sakas ama vozdrzi se od gluposti. Nema potreba. Nitu edna partija nema da ti kaze fala za se sto pominal niz godinite. Vo red e da imas mislenje, ke se jademe ovde ako treba ama glupo e da povikuvas na realno najgolemiot dusman da ti gi brani stavovite. Ne me sfakaj gresno jas nikogas ne bi posegnal po tebe ili red drugi ovde za nitu edna partija, ne vredi... Mandatot treba da mu se dade na zaev i neka pravi vlada ama treba da bide i so najminimalni otstapki. Dali e toa mozno i dali mu veruva narodot e sto treba da se diskutira
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.970
Поени од реакции
26.649
Па и да сакаат нема да влезат, пола у затвор ќе одат. Што се однесува до разговорите тие да имале или ќе објавеле или ќе уценувале, а не направија ништо. Јас сум сигурен дека во вмро се снимале меѓусебе за да не забега некој.

Извини, немој да ми го откриваш планот за буткање на владата. Напиши и сценарио, секој филм мора да го има.
ти прво напиши го сценариото за формирање на влада...
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
ти прво напиши го сценариото за формирање на влада...
Еве моментално го пишувам. Ама пази ти што ќе напишеш, досега се што кажа згреши, ниеднаш не кажа нешто нормално. Секакви глупости пишуваше низ темиве, овде барем имаме докази, не се заборава. Значи ти си смешен, вака само се смееме со тебе, глупости пишуваш за буткање влада, ќе му ебеме матер на Заев, јавен линч, ќе го бесиме, 10к со оружје, полицијата не го слуша Заев. Не знам дали гледаш колку си смешен, срамота е, никакви мислења имаш и немаш врска од ништо. Кловн.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.970
Поени од реакции
26.649
Еве моментално го пишувам. Ама пази ти што ќе напишеш, досега се што кажа згреши, ниеднаш не кажа нешто нормално. Секакви глупости пишуваше низ темиве, овде барем имаме докази, не се заборава. Значи ти си смешен, вака само се смееме со тебе, глупости пишуваш за буткање влада, ќе му ебеме матер на Заев, јавен линч, ќе го бесиме, 10к со оружје, полицијата не го слуша Заев. Не знам дали гледаш колку си смешен, срамота е, никакви мислења имаш и немаш врска од ништо. Кловн.
Хехе, ти нит се ме прочитал нешто што сум напишал ниту пак тоа што си прочитал некогаш си сватил. Само тоа е речникот на шарените револуционери.... Колку што пробувате да го девалвирате, толку и допира до вас.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.323
Поени од реакции
17.227
Па и да сакаат нема да влезат, пола у затвор ќе одат. Што се однесува до разговорите тие да имале или ќе објавеле или ќе уценувале, а не направија ништо. Јас сум сигурен дека во вмро се снимале меѓусебе за да не забега некој.
Легитимно. ДПМНЕ ги прислушувале само своите членови за да не забегаат, а овие другиве не.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Знаеш зашто? Зашто ја кога сум излегувал по улици и сум се расправал со ЕБР и албанци низ цело Скопје, овие паразитиве сега што се тегават пред Собрание си седеле дома и си гледале вести. И сме биле 50 души и смешно сме изгледале и за амнестијата и за Талат и за Кале и за многу други предавства.

Затоа што за партиски цели и штитење на криминалци без тронка срам злоупотребуваат свето име како што е Илинден. Излезени се штабски глувци, паразити и луѓе што се вработени од партија да се чепатат пред Влада небаре се новите илинденци.

Затоа сакам да ги видам to put their money where their mouth is.
Тоа се тие двојни аршини на ''патриотиве'' ... две недели по ред секоја вечер излегуваат илјадници луѓе по улициве(претежно старци) да протестираат, а за што протестираат и они самите незнаат, ниту е загрозена унитарноста на државата, ниту се загрозени нејзините граници, ниту пак е посериозно нарушена внатрешната безбедност во државава !
Од друга страна пак пред неколку години кога протестираа млади Македонци против поставувањето на Талат Џафери за министер за одбрана, како и протестите после масакрот кај Смилковското езеро и во сите овие случаи ДПМНЕовската полиција брутално ги сплеска и онака малобројните протестанти повеќето младинци !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom