Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Zarniwoop:

Скопје, бјрм. 8 дена до егзекуцијата на грујо.

Денеска уште у 9 сабајле кога станав почнав со навреди, баш како што ме учеа. Туку... нели денеска рекоа дека ќе му дадеше фикусот мандат на Заев ... незнам што е работата. Гарант е дел од планот на Зоки....мада никој ништо не ми кажа.... И ми се силат нешто биле јаки ово оно, што не излезат на шиптарине да се силат. Шиптарине се закон, ги обожавам.... и шефот ги сака...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.268
Поени од реакции
22.024
Единствено што ме теши во цела ситуација и ме смирува секако ако бидни нешто е тоа што @Beric Dondarrion е офицер во резервниот состав.
Хи хи хи хи
Јбг Војводо карма:)
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Almeida:

Скопје, Граѓанска репупблика М. 8 дена до крајот на режимот

Јас сум неутрален, јас сум неутрален, јас сум неутрален, јас сум неутрален, јас сум неутрален, јас сум неутрален, не сум јаутрален, јас сум неутрален, јас сум неутрален, јас сум неутрален, јас сум неутрален.....
Не знам што ти значи ова. Јас не сум партиски определен и што е најважно сум анти-дпне, со посебен акцент - анти-паториста. Турско, сите српски, сите бугарски окупации немаат напраено вкупно штета на овој народ и на ова парче земја како паторот со фамилијата, најголемиот антимакедонец што одел на земјава.
Па ти играј си зборовиве како сакаш. Кој сфатил - сфатил.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Единствено што ме теши во цела ситуација и ме смирува секако ако бидни нешто е тоа што @Beric Dondarrion е офицер во резервниот состав.
Хи хи хи хи
Јбг Војводо карма:)
Мислам дека до толку е љут, што ќе праи сунет и у исис ќе отиде само грујо да падне.[DOUBLEPOST=1489437465][/DOUBLEPOST]
а тебе некако не ти е по мерак да гледаш, баш штета.
он поише сака ш иптари да гледа ...
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Не знам што ти значи ова. Јас не сум партиски определен и што е најважно сум анти-дпне, со посебен акцент - анти-паториста. Турско, сите српски, сите бугарски окупации немаат напраено вкупно штета на овој народ и на ова парче земја како паторот со фамилијата, најголемиот антимакедонец што одел на земјава.
Па ти играј си зборовиве како сакаш. Кој сфатил - сфатил.
Ne ke da e. Predavnickoto govedo so otide da se guzi vo svajcarija e apsoluten lider vo antimakedonizmot. Ni 100 patori vo 100 partii od site boi ni za 100god ne se sposobni da napravat tolku steta kolku ovoj predavnicki izrod za eden den.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
И на Зајо не му е лесно.
Ама, кој се фатил во орото...


А Бејли сега му се смее од страна.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Ajjjjjjjjjj na vodovod familijata kakva zgrada i napravila so narodni pariiiiiiiiiiiiiiiii breeeee
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Koga ke pocne da se puka, a sigurno ke pocne, zapamtete koj i kako go zapalil fitiljot. A tie ispranoglavskite vlecugi neka go prasaat zosto.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Koga ke pocne da se puka, a sigurno ke pocne, zapamtete koj i kako go zapalil fitiljot. A tie ispranoglavskite vlecugi neka go prasaat zosto.
Зошто посакуваш војна, вие само за војна зборите, сакате војна. Само човек што не видел војна посакува војна, само со војна се заканувате. Мора да си ненормален чим посакуваш војна. Повеќе сакаш војна одколку грујо да падне. Сакате со војна да го задржите на власт.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Koga ke pocne da se puka, a sigurno ke pocne, zapamtete koj i kako go zapalil fitiljot. A tie ispranoglavskite vlecugi neka go prasaat zosto.
Се е архивирано за историја ;)[DOUBLEPOST=1489437999][/DOUBLEPOST]
Зошто посакуваш војна, вие само за војна зборите, сакате војна. Само човек што не видел војна посакува војна, само со војна се заканувате. Мора да си ненормален чим посакуваш војна.
Што војна?
Упс...
Затворен Граничниот премин „Табановце"
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Се е архивирано за историја ;)[DOUBLEPOST=1489437999][/DOUBLEPOST]
Што војна?
Да!!!! вас ви фали нешто штом посакувате војна, за еден сендвич и 500 денари сте спремни да го браните паторот со војна, како не ви е срам и вие сте ми биле патриоти. Што не излезете да се тепате со Албанците. Кај бевте талат кога беше министер, кај бевте кога ги тепаа, кај бевте амнестијата....
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Зошто посакуваш војна, вие само за војна зборите, сакате војна. Само човек што не видел војна посакува војна, само со војна се заканувате. Мора да си ненормален чим посакуваш војна. Повеќе сакаш војна одколку грујо да падне. Сакате со војна да го задржите на власт.
Vojna ke ima bez razlika dali grujo ke padne ili ne. Casovnikot otcukuva. Zapamti so sum rekol. Velepredavnickiot kuropusac im gi naduva tikvite i apetitite na ljockarite i veke nema vrakanje nazad.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Vojna ke ima bez razlika dali grujo ke padne ili ne. Velepredavnickiot kuropusac im gi naduva tikvite i apetitite na ljockarite i veke nema vrakanje nazad.
Ти посакуваш војна за да прикриеш криминалци кои украле милијарди евра и ја опустопшиле македонија. Тебе ти фали нешто ти се ненормален.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Да!!!! вас ви фали нешто штом посакувате војна, за еден сендвич и 500 денари сте спремни да го браните паторот со војна, како не ви е срам и вие сте ми биле патриоти. Што не излезете да се тепате со Албанците. Кај бевте талат кога беше министер, кај бевте кога ги тепаа, кај бевте амнестијата....
На.... Халкидики?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom