Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.206
Поени од реакции
8.559
Ај уште 10тина пати постирајте го истово видео... така ќе добие во интензитет и ќе го разбуди патриотизмот кај македонскиот народ.
а тебе некако не ти е по мерак да гледаш, баш штета.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Најди разлика...



Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ништо од тоа не е вистина.
Рама и Тачи уствари ни посакаа мир и благосостојба, а овие копитава од Дневник им ја извртеа изјавата.

Стварно, да цркосаат за леб.

Сигурен си дека си 2 на 2 со црн појас?
Не сакам да те навредам, ама мене ми личиш на некоја злобна исфрустрирана баба од 90+ години што цел ден дреме на тераса и ги колне комшиите што поминуваат.
......ја знам бе.., одеше у средно кога јас бев у забавиште , па сеа контај..што ин како... :)
Рука на cрце VOLK2234 работава станува прилично нејасна....овие шипатарскиве главешини сите , ко да ги донеле со временска машина директно од минхенска крчма од 36-та. Веројатно некде некое шкрабало веќе го има нивниот Мајн Кампф спремен за печат.., а војната за својот животен простор само што не ја почнале...
Проблемот е што сме ние сега многу т'нки.
Прво Југославија која имаше капацитети да ги држи на ланец превентивно и далекувидо ја спичкаа...ја нема.
Нашиве воени употребливи ефективи се реално никакви , ја гледам спецификација на опрема и средства , не е лоша ..ама нема посади и соодветна попуна.Петта колона ни е скоро 20% од популација , со соросоиди и сдсм-овци скоро 30-35..Исто резерви за нешто пожестоко неаме ни за 10 дена..со еден збор ќе не прегазат ко жаба шлепер. Американцине ја научија лекцијата 2001 и фино со куп сорос пари не атрофираа така да желатин не ни е рамен.
Зар на овие ќе се ослониш??? Нив не ги бива да се јебнат асално , а не оклопен транспортер да возат... :) :)


Не вади само околу нас ГОЛЕМИТЕ да се скачкаат, па додека се расправаат со малку Божја помош , а повеќе на браќата по оружје еднаш засекогаш да го пацифицираме тој извор на дрога, насилство,трговија со луѓе и резервни делови за нив и гнездо на изиловски "свети" качаци....
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Хахаха абе сеа ми текна дека некој му се клањаше на Ванчо П на еден на еден. #пајак#данесимувокожа хахха

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
......ја знам бе.., одеше у средно кога јас бев у забавиште , па сеа контај..што ин како... :)
Рука на cрце VOLK2234 работава станува прилично нејасна....овие шипатарскиве главешини сите , ко да ги донеле со временска машина директно од минхенска крчма од 36-та. Веројатно некде некое шкрабало веќе го има нивниот Мајн Кампф спремен за печат.., а војната за својот животен простор само што не ја почнале...
Проблемот е што сме ние сега многу т'нки.
Прво Југославија која имаше капацитети да ги држи на ланец превентивно и далекувидо ја спичкаа...ја нема.
Нашиве воени употребливи ефективи се реално никакви , ја гледам спецификација на опрема и средства , не е лоша ..ама нема посади и соодветна попуна.Петта колона ни е скоро 20% од популација , со соросоиди и сдсм-овци скоро 30-35..Исто резерви за нешто пожестоко неаме ни за 10 дена..со еден збор ќе не прегазат ко жаба шлепер. Американцине ја научија лекцијата 2001 и фино со куп сорос пари не атрофираа така да желатин не ни е рамен.
Зар на овие ќе се ослониш??? Нив не ги бива да се јебнат асално , а не оклопен транспортер да возат... :) :)

Не вади само околу нас ГОЛЕМИТЕ да се скачкаат, па додека се расправаат со малку Божја помош , а повеќе на браќата по оружје еднаш засекогаш да го пацифицираме тој извор на дрога, насилство,трговија со луѓе и резервни делови за нив и гнездо на изиловски "свети" качаци....
Hey boys, get a room!
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Makedonija e veke vo vojna, samo sto uste ne pocnalo da se puka. Seedno dali ova vi e jasno ili ne i dali gledate ili slusate. Vojnata e defakto pocnata otkoga velepredavnickiot dudlac se natrti vo svajcarija i tamu si ja prodade drzavata i svojot narod. Nema vrakanje nazad.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Nekoj zaboravil da gi ispie apcinjata denes. :icon_lol: Inaku gotovo e so Grujopatorot
Od takvi kako tebe multi kulti sareni pederi dojdovne od ova deredze.

Inaku da gotov e grujo,treba zatvor da lezi i ke lezi za sto i samiot,kolku pravedno tolku i nepravedno se ponudi samo za da se otfrli tiranskata platforma ama nieden Makedonec posobeno pretsedatelot na MAKEDONIJA nema da dozvoli mandatot crpnatiot da go dobie,tiranski platformi da sproveduva,Makekdonija da ja raznebituva
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Па сите овие балисти у шема со нашите социјал-демократи работат интензивно во корист на Грујо.
Му одработуваат дебилите за нови 10 години власт.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.491
Поени од реакции
36.451
Најди разлика...



Sent from my MI 5s using Tapatalk
И на двете слики има објект кој нема никаква функција и историска поврзаност со традициите на Македонскиот народ а тежи 32 милиони евра.

Културно наследство е Камени Мост кој што е повеќе од 600 години стар, ама зашто не е изграден во време Груево истиот е испукан, пропаднат и се моча и се сере под него дур вие си ги тинкате курињата на стиропорна преплатена порта направена за перење пари.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Му одработуваат дебилите за нови 10 години власт.
Ne so taa municija,pa treba sorospiite da dojdat tiranska platforma da sprovedat pa kako skip da produzat da kradat[DOUBLEPOST=1489436540][/DOUBLEPOST]
И на двете слики има објект кој нема никаква функција и историска поврзаност со традициите на Македонскиот народ а тежи 32 милиони евра.

Културно наследство е Камени Мост кој што е повеќе од 600 години стар, ама зашто не е изграден во време Груево истиот е испукан, пропаднат и се моча и се сере под него дур вие си ги тинкате курињата на стиропорна преплатена порта направена за перење пари.
.....................nejzinioto znacejne duri i slikovito e objasneto
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Darko_ufo:

Скопје, фиром 8 дена до воскресението на свеподобниот Заев.

Денеска измислив нов збор, грујопаторот. Може конечно ќе влезам во списокот за работа.
[DOUBLEPOST=1489436659][/DOUBLEPOST]Almeida:

Скопје, Граѓанска репупблика М. 8 дена до крајот на режимот

Јас сум неутрален, јас сум неутрален, јас сум неутрален, јас сум неутрален, јас сум неутрален, јас сум неутрален, не сум јаутрален, јас сум неутрален, јас сум неутрален, јас сум неутрален, јас сум неутрален.....
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.248
Поени од реакции
16.839
Makedonija e veke vo vojna, samo sto uste ne pocnalo da se puka. Seedno dali ova vi e jasno ili ne i dali gledate ili slusate. Vojnata e defakto pocnata otkoga velepredavnickiot dudlac se natrti vo svajcarija i tamu si ja prodade drzavata i svojot narod. Nema vrakanje nazad.
Ова е еден сегмент од т. н. хибридна војна, т. е. ги има сите елементи на хибридна војна сем конвенционален вооружен судир.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Ne so taa municija,pa treba sorospiite da dojdat tiranska platforma da sprovedat pa kako skip da produzat da kradat[DOUBLEPOST=1489436540][/DOUBLEPOST]
.....................nejzinioto znacejne duri i slikovito e objasneto
Него му смета името Македонија прашање е и од каде е пошто портата е од мермер направена...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom