Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.491
Поени од реакции
36.451
Што различно кажавме ние од геро бе точак еден!!!!
Арно де.

Решение за вас е на ден кога ќе биде закажана собраниска седница, брачата да организираат протест пред Собрание.

Еден нема да дојде од "револуционериве", ни Бетмен ни Свети Бетмен ќе се види. :icon_mrgr:

Курнази и закани на Шарените само знаете, од браќата фуфка :cool:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Арно де.

Решение за вас е на ден кога ќе биде закажана собраниска седница, брачата да организираат протест пред Собрание.

Еден нема да дојде од "револуционериве", ни Бетмен ни Свети Бетмен ќе се види. :icon_mrgr:

Курнази и закани на Шарените само знаете, од браќата фуфка :cool:
Тоа нема да го промени фактот дека зајо нема да оформи влада без амин од Иванов. Како да ти кажам. На факти ми одговараш со детски аргументи, „силете се на браќата ако сте силни“. А и тоа му останува на зајо, да го бранат Албанците, тогаш тоа ќе биде точка на сите тука во Македонија, која ќе покаже чива курва е зајо. Пошто шарените веќе ги нема во таборот на зајо, ни дом ни левица ни стојанче ни љубе.... Му останаа само учк.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.491
Поени од реакции
36.451
Тоа нема да го промени фактот дека зајо нема да оформи влада без амин од Иванов. Како да ти кажам. На факти ми одговараш со детски аргументи, „силете се на браќата ако сте силни“. А и тоа му останува на зајо, да го бранат Албанците, тогаш тоа ќе биде точка на сите тука во Македонија, која ќе покаже чива курва е зајо. Пошто шарените веќе ги нема во таборот на зајо, ни дом ни левица ни стојанче ни љубе.... Му останаа само учк.
Ами од нив ја браните Македонија, нека дојдат они пред Собрание да си ги измерите ташаците. :cool:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.589
Поени од реакции
23.162
Арно де.

Решение за вас е на ден кога ќе биде закажана собраниска седница, брачата да организираат протест пред Собрание.

Еден нема да дојде од "револуционериве", ни Бетмен ни Свети Бетмен ќе се види. :icon_mrgr:

Курнази и закани на Шарените само знаете, од браќата фуфка :cool:

A kaj ste vie ili sakate bracata da odrabotat za vas, malcindtvoto makedonci sto ja podrzuvate taa opcija?

Znaes deka za sloga na vremeto navivaa i makedonci taka? Za skupi tesko
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Почнаа и со бабароги да плашат

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.491
Поени од реакции
36.451
A kaj ste vie ili sakate bracata da odrabotat za vas, malcindtvoto makedonci sto ja podrzuvate taa opcija?

Znaes deka za sloga na vremeto navivaa i makedonci taka?
Македонци е тежок збор за тие што излегуваат на улица и го бранат Грујо да не оди во затвор.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Ами од нив ја браните Македонија, нека дојдат они пред Собрание да си ги измерите ташаците. :cool:
Абе да ти кажам тек сега гледам дека не веруваш во тоа што го збориш, да веруваш ќе излезеш ти да го поддржиш зајо, нема да чекаш Албанците тоа да го направат....Додека од другата страна ете има луѓе кои се спремни колку толку да го поддржат грујо... И како да ти кажам сега.... револуција од дома не се праи.... па макар и шарена.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.248
Поени од реакции
16.838
За Македонците важат други правила, они мора да се обрачунаваат против Албанците и полицијата удружени, ред камења, ред пендрек. Тоа е оставштина од најголемиот патриот во Универзумот, господинот Никола Груевски.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.589
Поени од реакции
23.162
Македонци е тежок збор за тие што излегуваат на улица и го бранат Грујо да не оди во затвор.
Uste potezok za tie sto povikuvaat sipci da izlezat pred sobranie. Bujar i kompanija sakas da go zastitat zaev? Pa ako ima poddrska neka izleze narodot nema potreba od uck taka?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.491
Поени од реакции
36.451
Абе да ти кажам тек сега гледам дека не веруваш во тоа што го збориш, да веруваш ќе излезеш ти да го поддржиш зајо, нема да чекаш Албанците тоа да го направат....Додека од другата страна ете има луѓе кои се спремни колку толку да го поддржат грујо... И како да ти кажам сега.... револуција од дома не се праи.... па макар и шарена.
Не бе, ја сакам да им го видам хероизмот на дело. Зошто само знаат да одат по десет души кај луѓе пред врата.

Ете бујрум со браќата пред Собрание нека ја покажат административците револуционерната Груева крв што тече во нивните вени.[DOUBLEPOST=1489416350][/DOUBLEPOST]
Uste potezok za tie sto povikuvaat sipci da izlezat pred sobranie. Bujar i kompanija sakas da go zastitat zaev? Pa ako ima poddrska neka izleze narodot nema potreba od uck taka?


Ами како сега ви е страв од УЧК? Па 10 години се во коалиција со ДПМНЕ, сега наеднаш ви стана страв од нив?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Што различно кажавме ние од геро бе точак еден!!!!
хммм, не се расфрлај со чинови , тој е само штраф од раткапна... :) А геро ко геро кога тогаш ќе омасти некое јуженце некаде.... :) :) :) уште да ми е знати чиво , што очигледно ни тој не знае , па затоа вака си праи еци-пеци-пец... :)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Не бе, ја сакам да им го видам хероизмот на дело. Зошто само знаат да одат по десет души кај луѓе пред врата.

Ете бујрум со браќата пред Собрание нека ја покажат административците револуционерната Груева крв што тече во нивните вени.
:) пак ќе ти кажам, детските муабети за ферки и глупости остави си ги за у маало. Јас ти кажувам како стојат работите, а албанците сигурно нема да си ставаат трн у здрава нога да го буткаат зајо у собранине. На дуи му одговараат избори, ќе си ги врати така пратениците... Пак незнам друг начин да влезе зајо у влада освен да му дозволи Иванов. И он тоа го знае...[DOUBLEPOST=1489416542][/DOUBLEPOST]
Па не бо рекол, зз има чист легимитет да формира влада, математиката си ја знаеш.

Тоа што сте се собрале за спас на кримосите преку муџахедински техники, и да попречувате законски процеси си е ваша работа, секако и на полицијата во државата.
Легитиметот е неспорен ..... Математиката е чиста како суза, меѓутоа за жал политиката не е егзактна наука и математиката не помага тука....[DOUBLEPOST=1489416655][/DOUBLEPOST]
хммм, не се расфрлај со чинови , тој е само штраф од раткапна... :) А геро ко геро кога тогаш ќе омасти некое јуженце некаде.... :) :) :) уште да ми е знати чиво , што очигледно ни тој не знае , па затоа вака си праи еци-пеци-пец... :)
Ако бе малце греота е, мора малце мотивација...
 
W

wicked_1

Гостин
Тоа нема да го промени фактот дека зајо нема да оформи влада без амин од Иванов. Како да ти кажам. На факти ми одговараш со детски аргументи, „силете се на браќата ако сте силни“. А и тоа му останува на зајо, да го бранат Албанците, тогаш тоа ќе биде точка на сите тука во Македонија, која ќе покаже чива курва е зајо. Пошто шарените веќе ги нема во таборот на зајо, ни дом ни левица ни стојанче ни љубе.... Му останаа само учк.
Па не бо рекол, зз има чист легимитет да формира влада, математиката си ја знаеш.

Тоа што сте се собрале за спас на кримосите преку муџахедински техники, и да попречувате законски процеси си е ваша работа, секако и на полицијата во државата.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.589
Поени од реакции
23.162
Не бе, ја сакам да им го видам хероизмот на дело. Зошто само знаат да одат по десет души кај луѓе пред врата.

Ете бујрум со браќата пред Собрание нека ја покажат административците револуционерната Груева крв што тече во нивните вени.[DOUBLEPOST=1489416350][/DOUBLEPOST]



Ами како сега ви е страв од УЧК? Па 10 години се во коалиција со ДПМНЕ, сега наеднаш ви стана страв од нив?
Zosto mislis na nekoj mu e strav od niv? Pa oni realno go jadea vo 2001 niv gi spasuvaa amerite od arachinovo, niv gi vadea od tetovskoto kale. Nema strav tuka, mene ti si mi smesen posto prvo i osnovno si Komita (nezaboravaj, Vardar pred se) vtoro koj znae kolku pati si skokal na za sip+ari gasna komora itn, i sega ti tuka povikuvas oni da izlezele... Aman, sfakam deka dpmne ima napraveno miljarda sranja, ima sjo neku brka kriminalci, neka zatvara ama vozdrzi se od gluposti u stilot sipcive da izlezele itn... Ovde imame problem megu nas, nie treba da si go resime. Ako veke sakas krv izlezi ti...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom