Помош, софтверски проблеми и совети

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.469
Prvo se izvinuvam za latinicata ama mnogu itno mi e. Vcera go formatirav windows i taman si prefrliv od d na c se za da si rabotam mi se restartirase i mi se javi slednovo can not staret beacouse Msvcp60.dll i nikako nemozam da go startuvam preku safe mode bar podatocite da si gi spasam. Pomos
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Prvo se izvinuvam za latinicata ama mnogu itno mi e. Vcera go formatirav windows i taman si prefrliv od d na c se za da si rabotam mi se restartirase i mi se javi slednovo can not staret beacouse Msvcp60.dll i nikako nemozam da go startuvam preku safe mode bar podatocite da si gi spasam. Pomos
Пробај да ги извлечиш со Hirens bootcd покревајки го Windows XP или пак со некоја верзија на "жив" Linux преку која ке пристапиш до хард дискот.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
430
Поени од реакции
96
Имам проблем со лаптопот hp .. неможе да конектира вифи, не наога мрежа. Во troubleshooting пишува вифи офф .. се мислам драјверите некако да не се избришани па ако може да ми кажете од каде да ги симнам или да ми дадете друго решение за проблемот


Sent from my iPad Pro 9.7 using Tapatalk
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Имам проблем со лаптопот hp .. неможе да конектира вифи, не наога мрежа. Во troubleshooting пишува вифи офф .. се мислам драјверите некако да не се избришани па ако може да ми кажете од каде да ги симнам или да ми дадете друго решение за проблемот


Sent from my iPad Pro 9.7 using Tapatalk
барај горе кај F1, F2, нешо као антена и стисни го тоа копче
може ќе треба да држиш и fn па тоа копче
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.469
Ај успеав некако да влезам во комјутерот си ги спасив податоците и по направен формат си работеше перфектно 5 часа денес пак не ми стартува стасува до знакот за виндос и понатаму не оди.... Незнам стварно што е проблемот. Инсталацијата досега ми е користена неколку пати неверувам дека она е проблемот.
 
Член од
27 август 2011
Мислења
100
Поени од реакции
144
Ај успеав некако да влезам во комјутерот си ги спасив податоците и по направен формат си работеше перфектно 5 часа денес пак не ми стартува стасува до знакот за виндос и понатаму не оди.... Незнам стварно што е проблемот. Инсталацијата досега ми е користена неколку пати неверувам дека она е проблемот.
можно е да имаш проблем со хард дискот да има bad sectors и поради тоа да не го стартува, доколку имаш др хард пробај на него да инсталираш и од таму да го подигаш, и скенирај го хардот за bad sectors
 
А

Атлантист

Гостин
Користев Virtual Clone Drive за да инсталирам програма, како замена за физички ДВД плеер кој што го немам. Инсталацијата не помина и не знам дали е проблемот во Virtual Clone Drive ,дали можам да го користам за ваква намена или можеби е дефектен iso image фајлот?[DOUBLEPOST=1489146355][/DOUBLEPOST]
Користев Virtual Clone Drive за да инсталирам програма, како замена за физички ДВД плеер кој што го немам. Инсталацијата не помина и не знам дали е проблемот во Virtual Clone Drive ,дали можам да го користам за ваква намена или можеби е дефектен iso image фајлот?
Edit: средив, не ми треба помош
 
Последно уредено од модератор:
Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
Го форматирав лаптопот (делл студио 1737), ама вифито не ми работи, не можам да се конектирам, ми бара пасворд, го давам и ми вика не може да се конектира. А со лан кабел работи интернетот.
чаре?
 
P

psychostasia

Гостин
Го форматирав лаптопот (делл студио 1737), ама вифито не ми работи, не можам да се конектирам, ми бара пасворд, го давам и ми вика не може да се конектира. А со лан кабел работи интернетот.
чаре?
Избриши ја мрежата од листата зачувани на лаптопот и пробај пак да се конектираш. Чат пат знае да зафркава виндоус така. Ако не бива ни тоа види со драјверите да не има проблем.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
Хитно ми треба помош.
Додека се полнеше лаптопот истурив кафе на пуњачот и тастатурата.Го исклучив и избришав,поработа минут-две и се изгаси и од тогаш уопште не реагира,нити се пали кога,е на пунач ништо.Не свети ниедно сијаличе.
Помош!
 
P

psychostasia

Гостин
Најверојатно кажи му збогум. Претпоставувам дека ти отишла матичната. Однеси го на сервис да проверат дали е нешто цркнато а до тогаш не го ставај на полнач воопшто.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Зошто неможам да гледам 4К филм на лаптопот многу ми сецка,пробав со разни плејери и пак сецка.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Зошто неможам да гледам 4К филм на лаптопот многу ми сецка,пробав со разни плејери и пак сецка.
Процесорот/графичката не ти се доволно моќни.
Имаш скоро незабележителен ќар од гледање 4к на лаптоп, така што, не вреди.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Процесорот/графичката не ти се доволно моќни.
Имаш скоро незабележителен ќар од гледање 4к на лаптоп, така што, не вреди.
Лаптопот ми е приклучен на телевизорот,сакав барем еден филм да изгледам ама нејке.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom