Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.433
Овој коментар го чекав, признание дека не ти пречи платеници да блокираат конститурирање на легални институции како парламентот. Таман со признанието дека повеќе би сакал граѓанска војна и еднопартиска диктатура од демократски систем.
О боже сачувај од непрокопсани.... Ај да речеме мене не ми смета, а тебе ти смета. И? што е тоа што ќе ја промени фактичката состојба? Кој фактор сум јас, а кој фактор си ти? И кај сум рекол јас дека сакам еднопартиска диктатура, јас само споредував дека злоупотребата на еднопартискиот систем е еднаква на злоупотребата во плурализмот(што е случај кај нас последните 25 години), никаде не кажав мој став за тоа какво уредување сакам јас.


Секој ден се повеќе заглибуваш со постовите, да не речам, удавен си во такви длабоки гомна, ништо не може да те испере веќе.
И што ќе се деси сега? Ќе ме пријавиш во полиција да ме затворат? Или тоа ќе му помогне на зајо да формира влада? Или толку се плашеше за моето влијание на форумот и ми правеше замка да ме разоткриеш за да не лажам деца...... Што ќе смени тоа што сум разоктриен како што викаш?

Искрено ми паѓа жал за тебе поради очајот што го искажуваш.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Па и нема да биде некоја глетка, старец на 60+ години, дебел , мрсна брада од која што ако извадиш остатоци точно ќе утврдиш што јадел три месеци уназад. Мали женствени дланки, синтетичко палтенце од 80-ти.
хе.... браво... ма каква црнагуја , ко Тинторето си, кое окце и мајсторска рука јеботе бог ..си ме нацртал со неверојатна прецизност...,, малку си ме ист'нчил... фала ти ,а и палтенцето патем е од цум 68...:confused:
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Дали го слушнавте Сотировиќ на сител што изјавува!?
Вели дека ова е реприза на косовското сценарио од 1997 год.и ако вака продолжи состојбата во Македонија, западниот дел лесно ќе стане дел на голема Албанија.
Тажно. :(
 
S

silmarillion

Гостин
Абе војсковоџиве и аркановиве тигри на форумов некад на ферка се маале у нивната кариера? Абе седи беај од кантер и дота повеќе не сте имале дуел ќе зборат за војна. За војна треба да имаш конзистентен став а не да си каде ветер таму магла. Ако влагате у војна ко што на форумов мењате мислења дур се намерачиш да припукаш, шипуринката ќе ти искине око со снајпер.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.433
bateman:

Скопје, Македонија, 1 ден од ултиматумот на храбриот Заев кон фикусот......

Денеска конечно му поставив замка на јамајка и го разоткрив пред цел форум дека е антидемократски распололожен и призна дека подржува недемократски средства кои попречуваат конечно демократијата да влезе во земјава. Покрај тоа кажа дека сака граѓанска војна. Го снимав посото што го напиша подоле и кога ќе дојде заев на власт ќе му до дадам лично материјалот и ќе предложам да го затворат.

Види, дали се поведени од искрен патриотизам или се платени е нешто за што можеме да дискутираме до утре сабајле, ама резултатот е тој, толпа луѓе кои не дозволуваат зајо да формира влада.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Овој коментар го чекав, признание дека не ти пречи платеници да блокираат конститурирање на легални институции како парламентот. Таман со признанието дека повеќе би сакал граѓанска војна и еднопартиска диктатура од демократски систем.
Секој ден се повеќе заглибуваш со постовите, да не речам, удавен си во такви длабоки гомна, ништо не може да те испере веќе.
За да биде легално, треба да има мандат.
Не е нелегално да спречиш нелегално конституирање на влада.

Џабе чекањето ;)
 
D

Darko_ufo

Гостин
Грешка...БИ заев!
Добро бе како не те мрзеше да го билдаш акаунтот по разно разни теми за на крај да дојдеш и да дробиш политика демек еве не сум нов акаунт :pos:.

Нов акаунт што се билда моментално е исто ''женски'' @Incule кога ќе се приклучи на темава?

Абе мој совет искрено одите во Јеховини Сведоци таму многу наградуваат ваква работа, па може и ќе направите нешто во животот :icon_lol:
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Добро бе како не те мрзеше да го билдаш акаунтот по разно разни теми за на крај да дојдеш и да дробиш политика демек еве не сум нов акаунт :pos:.

Нова акаунт што се билда моментално е исто ''женски'' @Incule кога ќе се приклучи на темава?

Абе мој совет искрено одите во Јеховини Сведоци таму многу наградуваат ваква работа, па може и ќе направите нешто во животот :icon_lol:
Ништо не те разбрав, кој има нов акаунт, кој се билда и те молам не ме споредувај со Инчуленце.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom