Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
по 1000 евра за секој ете ти куќа на Белизе за стари дани
...а мораш и ти да признаеш дека од плажа у Белизе, заради закривеност на Земјата, последиците по Македонија не се гледаат, а и далечку е за да се слушаат.....:):)[DOUBLEPOST=1488873442][/DOUBLEPOST]
сакаш да кажеш нешто, сељачино неписмена, или само по сабајле глумиш хиена...??? :) :)
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Ај сега застани пред огледало и речи си сам на себе, поооо колку глуп испаднав. Додуша можиш со @Almeida и @Zarniwoop да се токмиш по бистрина ама генерално тука сте некаде на некое незавидно ниво, да речам на самиот праг помеѓу едноклеточен и повеќеклеточен организам. Којзнае можеби вие сте алката која недостасува :cautious:.

И јас тоа се прашувам? Колку треба да си ретардиран па по на Алда умот да тргниш.
Ти газам на нерв владе. Сите што се засегнати од овој твој пост @Zarniwoop, @k3b , мојата маленкост и со сите што се плукаш на форумов, за тебе сме скромно кажано нобеловци. Место со вакви суви навреди, пробај во иднина преку аргументирана дискусија да ми докажеш дека е обратно - пробај, пошо ни ти успева да ме навредиш, некако за греота ми звучиш кога те читам. Од релативизатор премина во агент за регрутирање на националистичка основа со фејк-патриотска понуда....ама и тоа не ти го бива, па ај со нови профилчиња boost ќе праиш. На темава гласале 200 души цирка, а активно пишуваат околу 20. Провиден си, многу си провиден. Одвои малку време од мастурбирање на резултатите од анкетата што ја ували и поразмисли убаво каде води твоево.

Almeida бе..овој паторот опасен некој патор, нешто ко мегало патлак?? И покрај брда и долини на шипатересиве дрчно безобразни и камп за 400.000 ново арапско малцинство ветил?? Курва индијанска , а јас цело време се прашувам од кај на кај пари во Македонија да се градат џамии од класа Мека ин Медина и Багдад на секои 1800 метра воздушна линија една од друга. Тоа паторот да ти бил .., милу му маму јебем...сеа ми е јасно зошто од уста не го вадите , туку се поише и поише го усисавате....:sneaky:
Ветил на ЕУ. А тоа и јас се прашувам од каде толку муџахедински пари во државава. Чекај да ми текне убаво....во чие време дојдоа ТАВ, Џеваир, Суташ, Лимак, Халк банк и кој е најверен дудлач на османлиите и неосултанот Ердоган на Балканот? - Точно Ристе - паторот. Глеаш како знаеш. Странски инвестиции или по турски кажано - домашни инвестиции. Да ви се искењам на патриотизмот ваш и глумењето лудило. Ете размисли и околу тоа од каде се парите за џамиите во Скопје и околината (цела држава).
Може друг пат да го дочиташ постот што сум го напишал малку посконцентрирано и покасно да фатиш со ракијата?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.864
Поени од реакции
26.466
Чисто процедурално...

Може да си на во право за све и да си академик по својот интелект. Но кога ќе видам вакви смајловци ми се сере, поготово кога ќе видам дека ги има во 30% од постовите во оваа тема. Истите ги користат и оние малоумните кога ќе снемаат аргументи и кога ќе почнат да го омаловажат соговорникот, но изгледа како малце поинаку, повеќе како немоќ...
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Може да си на во право за све и да си академик по својот интелект. Но кога ќе видам вакви смајловци ми се сере, поготово кога ќе видам дека ги има во 30% од постовите во оваа тема. Истите ги користат и оние малоумните кога ќе снемаат аргументи и кога ќе почнат да го омаловажат соговорникот, но изгледа како малце поинаку
Снемале аргументи? :lolzz::lolzz::lolzz:
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Владе и анкетата.

Оставете го човекот нека ужива малце, греота е, животот му помина во анкети и ширење патриотизам на форумов.

Дај да собериме по некој денар да му ја урамиме дома анкетава, нека дрка како човек

giphy.gif
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.864
Поени од реакции
26.466
Владе и анкетата.

Оставете го човекот нека ужива малце, греота е, животот му помина во анкети и ширење патриотизам на форумов.

Дај да собериме по некој денар да му ја урамиме дома анкетава, нека дрка како човек

Прегледај го приврзокот 166188
Анкетава е далеку од реалната слика на желба на граѓаните. Штета што има доста албанофобија кај Македонскиот народ и луѓето не гледаат друг излез освен да прифатат по секоја цена тоа што им се наметнува. Но и покрај тие луѓе што се плашат, морам да кажам изненадувачки е општо бројот на храбри луѓе во државава кои се спремни цврсто да го штитат ставот кој значи одбрана на националните интереси.
 
W

wicked_1

Гостин
Анкетава е далеку од реалната слика на желба на граѓаните. Штета што има доста албанофобија кај Македонскиот народ и луѓето не гледаат друг излез освен да прифатат по секоја цена тоа што им се наметнува. Но и покрај тие луѓе што се плашат, морам да кажам изненадувачки е општо бројот на храбри луѓе во државава кои се спремни цврсто да го штитат ставот кој значи одбрана на националните интереси.
Вие со гдомци, алијанси и какви не што сте собрани делувате сепаратистички во моментов. Комплетна спротивност на се она што е национален/државен интерес.
 
M

macgowan

Гостин
Регрутацијата на „патриоти“ влезе во нова фаза. Вчера во мојот град пак ги извадија попчињата на улица. То ест ги изваде „дедо“ Петре, стариот дрпмнеовски борец, човекот кој изјави дека ова сега што се случувало во Македонија било заради тоа што на времето на овие простори имало светска империја од која западниот свет се плашел да не воскресне!
Со кои луѓе си имаме работа.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Анкетава е далеку од реалната слика на желба на граѓаните. Штета што има доста албанофобија кај Македонскиот народ и луѓето не гледаат друг излез освен да прифатат по секоја цена тоа што им се наметнува. Но и покрај тие луѓе што се плашат, морам да кажам изненадувачки е општо бројот на храбри луѓе во државава кои се спремни цврсто да го штитат ставот кој значи одбрана на националните интереси.
Имам неколку прашања до вас храбри луѓе. Храбри луѓе кои сте спремни животот да го дадете за Македонија. Да не ве означувам сите, си знаете кои сте храбри момци! :) Онака чисто информативно да видат и останатите членови колкави патриоти сте биле, по колку народ на протестите имало, колку сте против Албанскиот и така ....:)


Каде бевте кога од небо падна споменик на учк во Скопје?

Каде бевте кога талат џафери беше министер за одбрана во владата на грујо и со делегација офицери од АРМ го посети споменикот на учк?

Каде бевте кога во македонското собрание се изгласа законот за користење на албанскиот јазик во локалната самоуправа?

Каде бевте кога се враќаат Хашките случаи?

Каде бевте кога уставен суд го поништува законот за знамиња на сдсм од 2005та, за неколку часа подоцна Илија и Чарли да го искараат на уставен и ја верификуваат сами на свои плеќи употребата на албанското знаме, кој каде сака и колку сака?

Каде бевте кога во златното Собрание на Илија каде што тој води група од 63 пратеници, се спроведува Собранискиот деловник со 46 Бадентерови закони, кои немаат благе везе со Охридски договор?

Каде бевте кога се гласа ПРОТИВ Законот за Бранители?

Кревал рака и за друго Илче во собрание, не само да го цитира Мисирков :)

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom