Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.379
Поени од реакции
1.968
Јас не знам уште што треба друго да направи Заев за да ви докаже дека не ја поддржува таа платформа? Прво, даде гаранција дека нема да прифати ништо што не е во рамките на Уставот. Второ, самиот кажа дека тоа што се зборува наоколу дека се чисти будалаштини, што е знак дека се дистанцира од таа платформа.

QUOTE]
Се што треба да направи СДСМ е да ја објави понудата, писмените гаранции што ги достави до ДУИ, за да ги добие потписите на албанските партии.

Арно ама, наместо тоа да го направат, они продаваат муда за бубрези и не убедуваат дека магарето лета.

http://standard.mk/tv-24-zaev-isprati-pismeni-materijali-za-mala-rechica/

http://www.slobodnaevropa.mk/a/28307569.html
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.563
Поени од реакции
22.647
Се заебаваше Владе, нема никој со неговата адреса на форум а и последнорегистрираниве спамери немаат тука активност :D

Никола, а да ја ресетираме анкетава со јавни гласови овој пат? Секако, само предложувам, да не испадне инсинуирам, сепак твоја идеја беше ова.
Оти бе одма им кажавте, што убаво им тргна со теориите на заговор :) А што убаво си се поклопија коцките, па менување на анкетата на сред гласање, па прегласување, па не испаднала како што треба, сечена,лепена,монтирана. Лудници :D
Барем ќе си се посмеевме малце.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Оти бе одма им кажавте, што убаво им тргна со теориите на заговор :) А што убаво си се поклопија коцките, па менување на анкетата на сред гласање, па прегласување, па не испаднала како што треба, сечена,лепена,монтирана. Лудници :D
Барем ќе си се посмеевме малце.
Тоа ти е ЕУ принцип.
Ке го повторуваме референдумот се додека не испадне по наше :)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.563
Поени од реакции
22.647
Не читам КУРир, ја објавија ли анкетава на Кајгана од темава?

После шамарењено на Фрчко на ќосињава и шамарењето на бетмен немаат нешто триумфално да збрчат на насловна веќе два дена.
Стрпи се де, уште не е наштелована како што треба. Мислиш ти така се прават дупли акаунти и се подмитува форумска администрација. Ќе биде и тоа, крцкај си. Има време до 4 Мај.
Кога ке биде готова на New York Times на главна ке излези и тоа со болдирани букви.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.563
Поени од реакции
22.647
Тоа ти е ЕУ принцип.
Ке го повторуваме референдумот се додека не испадне по наше :)
Не бе нема врска, имаше проблеми од технички карактер.
Туку чисто од радозналост каква треба да испадни за да биди по наше?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Mnogu golema zelba imas sestri da karas pa ti preporacuvam na nekoj skip onaka od kejf da mu ja okaras
(nema vrska na koj jazik)
 
Последно уредено:

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Ти ебам и анкетата проста
он не знае дека е бугарин
ке ми пополнува анкети
ова е како курва место на кур
да свири на тромпети!
Ti si Makedonec ,a te naprail nekoj Makedonec so i go roknal na majkati vo 90 te pred 26 juli ili mrtv za dve crveni,2-3 dfki ili iznosen teksas minic[DOUBLEPOST=1488846101][/DOUBLEPOST]
Понуда мора да значи предложение , оферта нели?
На сестра ти да го понудим ja аман од србизми.
a as moga le na gageto tvoe fof gazo da i go nakaram
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Ja Македонец? Македонецот пуши на србите, бугаринот се тепа со нив, сеа прочитав и албанци имаме тепано. За грци да не зборувам:) Македонецот е курва и роб. Он е ебен у мозокот бивш бугарин. Демек од вас ништо нема да стане- еднаш ебени секогаш ебени.
Ti prasaj ja makja ti da ti kaze koj ti e tatko,a jas ke te prasam dali znae koj ti e tatko

I zosto ti i site so se narekuvate bugari ne priznaete deka ste Makedonci so zborat Makedonski jazik so govorna greska
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.439
Од сите овие дебати од предизборјето наваму(Апасиев и Јованчевски на Нова, Никола пред некој ден и овие денеска, како најрепрезентативни) ако не сфативте на кого му гори под нозе и кој е приморан да си ја спасува кожата, алал ви вера :cuc:
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Е за ова таа пичка модераторката ме брише постоjанно. Вака бевте "создадени" за 70 години како "нова " нациja. За тоа и Села вели дека пред 100 години немало етнички Македонци. На нив им е подобро да си имат работа со мал слаб народ како вас. Ама гледам и нив сте ги направили :"доселеници" од Кавказ па на Села веке му е дошло преко глава па се изшушти чоекот па Шител вели "скандалозно". Шо скандалозно има тука и срби и грци и албанци знаат што сте ама си молчат нема сега да обjаснуват на малото државче дека е дел од нешто поголемо а тоа значи и поголеми проблеми за нив:)
uste ne ja prasa majkati be?
Ili ne znaes u koj bordel e?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Kolkav red ima kaj majka ti za tatarski pasos
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Епа Серит, не ти е ова интернет па да имаш простор пола година да смислиш „сензационална“ реплика.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom