Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
после најава за 3000 терористи,политичката криза,воведување на вонредна или воена состојба,разни повикувања на војни и пресметки,РАЗМИСЛУВАТЕ ЛИ како ќе се заштитите или спремате за такви можни сценарија?
Se sprema nesto.
Site skiptrari po marketi punele po 2-3 kolicki so zalihi
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.643
Поени од реакции
865
А што збореше васе дудлачот ефтов за Никос Грујос пред да му седне у скут на паторот.
Паторот да ти бил грчка инсталација у Македонија.
Ѓонот Ефтов за пари и гз ке даде.[DOUBLEPOST=1488823755][/DOUBLEPOST]
Se sprema nesto.
Site skiptrari po marketi punele po 2-3 kolicki so zalihi
Што ти е тебе, Албанци 2-3 колички јадат за ручек. :)
 
V

viktora

Гостин
"Историската реалност на Македонија ја знае целиот свет и е многу апсурдно за еден народ што го нема својот идентитет, во конкретниот случај се Македонците, Албанците биле многу коректни и им помагале да го градат тој идентитет и сега вие го оспорувате нашиот идентитет. Со пописот од пред 100 години не постои македонски народ, вели Зијадин Села во скандалозната изјава."

http://republika.mk/741108

Браво Заев козоебачу турците не не скршија 500г ти ќе ни ебеш матер за 5 месеци.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.643
Поени од реакции
865
Цел ден го цитираат, затоа го стаив. Ама не им се глеа нешто.
Нормално, за тоа што не им одговора се прават и глуви и слепи.[DOUBLEPOST=1488823879][/DOUBLEPOST]
"Историската реалност на Македонија ја знае целиот свет и е многу апсурдно за еден народ што го нема својот идентитет, во конкретниот случај се Македонците, Албанците биле многу коректни и им помагале да го градат тој идентитет и сега вие го оспорувате нашиот идентитет. Со пописот од пред 100 години не постои македонски народ, вели Зијадин Села во скандалозната изјава."

http://republika.mk/741108

Браво Заев козоебачу турците не не скршија 500г ти ќе ни ебеш матер за 5 месеци.
Со вакви како тебе грујо уште 100 години ќе си краде и никој ништо нема да му може.
 
V

viktora

Гостин
Е добро де, тие држави кои ги наброја се нула во споредба со тие кои јас ги набројав. Тие држави кои ти ги наброја не го критикуваа криминалот бидејќи и тие самите се криминални држави. Со такви треба да сме пријатели?
Те праша ли некој кој се покриминални држави?Што тресеш.
Плус тие држави пола свет бомбардираа поради нивни природни богатства,стотици илјади мртви,мењавање на влади поради спротивно мислење.....ич бе не се криминални
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
To не се важи пошто се незаконски снимани разговорите за криминал на власта
Bre naiven narod, ushte na snimkite se fakjaat... Kako prvo i prvo ne se zakonski a kako vtoro golemo prashanje e dali se verodostojni. Pa deneska imate tehnologija da montirate lazhni razgovori od kogo sakate. Tie snimki t.n. bombi se nameneti za naiven narod a ne za sud. Tie na sud ne pominuvaat, ama kaj naiven narod vrshat golema rabota.
Opet vas je opozicija napravila volove...
Bora Chorba
 
Член од
1 април 2014
Мислења
285
Поени од реакции
186
Шаткастото суштество, фикусот или амебата, патриоти број 1! Дури и фикусот бил најдобар претседател до сега! Храбро ја бранат Македонија од фиктивни непријатели а Ефтов продава муда за бубрези за некакви бомбардирања? Добро бе пичка му материна го кога овие пајташи ќе ги манипулираат слабоумниве? Свестете се патриоти со железни парички во џеб, живејте живот.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
825
Поени од реакции
839
Најлуди ми се оние што нон топ трубат само против Заев на форумот а 11 години Грујо ги ебе на суво за 20 бонови месечно.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Колку сте најјаки. Абе само што некој ќе спомне што договорил Груевски и како изгледа тоа кога клопчето се одмотува, прв аргумент е, ама Зајко сто пати полошо ќе направи.

Која беда од луѓе. :D[DOUBLEPOST=1488807340][/DOUBLEPOST]

И ова е многу битна работа да се знае. Пола од патриотиве тука што се најзагрижени за мајка Маќедоња и за одбрана на татковината може да ги читаш во подфорум дијаспора кај што поздрави и честитки си праќаат од Германии, Австралии и Америки.
A koj ska da pravi kamp za izbeglici na isis na krivolkak?[DOUBLEPOST=1488824974][/DOUBLEPOST]
Скандалозни за коj? Само за етничките клонинги и ретарди:)[DOUBLEPOST=1488824726][/DOUBLEPOST]Комунjариве создадоа ова држава комунjаеиве ке ja уништат хаха.
kurton car samoil ne e bugarski
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Вау кои велесили, Унгарија на чело со диктаторот Орбан, Србија нема потреба од коментар, Русија која ја боли стојко за нас, чудно Австрија ја нема да ја осуди платформата, ама добро тие изгледа ја осудуваат така што мигранти ќе ни праќаат.
А од друга страна за поддршка на правото и завршување на сите случаи почнати од Сјо ги имаш оние мали државички како Сад, Британија, Германија, Италија, Франција.
A neshto ne vi odi po kejf odma eeeejjj diktator bil toj i toj. Ke padnam od smeenje na ova: "А од друга страна за поддршка на правото и завршување на сите случаи почнати од Сјо ги имаш оние мали државички како Сад, Британија, Германија, Италија, Франција". E tie mali drzhavichki momentalno stenkaat od naezdata od divjacite od Afrika i Sredniot Istok, zhenite im gi siluvaat kako mozhat i kako sakaat a ovie strashni imperii ne smeat da pisnat, da ne gi navredat divjacive. Im se serat i im se mochaat kade ke stignat i ovie seushte si mislat deka treba da bidat potolerantni.
Se vozhituvash i velichash propadnati civilizacii, i vazhno bilo dali tie pedofili podrzhuvaat nekoja platforma ili ne
 
Член од
1 април 2014
Мислења
285
Поени од реакции
186
Хахаха е на детево се гледа дека не му подавале топка и маало

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom