Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Тактички избегнуваш одговор а? Мнозинство правда ова она паламудење. Муабетов ти се сведува КОГА МОЖЕА ВМРО МОЖЕ И СКСШ. И тука уствари паѓа маската на она што го паламудиш правда закон устав. За реализација на идеја не е битен начинот и средствата, битно е само да се реализира. Толку од демократијата на дело.
ce e џабе се е безнадежно, нема спас, нема решение, не може подобро од ова, помирете се со судбината
 
D

Darko_ufo

Гостин
Небањати, уште ли го дрвите како Фрчко бил насилник?
А ви текнува Шарените кога и упаднаа на Каракамишева во канцеларија што им направи?
Шамари, клоци боксови, дури еден Шарен беше со тастатура удрен по глава.

Ова за вас ништо не е, нели? Фрчко па фрчко.
Лицемери едни.
Abe nebanjat, studentite ne rkaa so slajmovi, ovie vasite rkaat. Cim se banjate ednas mesecno, zabi mienje za vas e nepoznat termin, tebase nokaut da jade narkomanot.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.647
Поени од реакции
21.026
ce e џабе се е безнадежно, нема спас, нема решение, не може подобро од ова, помирете се со судбината
И сега ДУИ се светци или криминалци, не ми кажа пошто се мнозинство со СКСШ, уствари со кој си таков си народна поговорка.
Повторувањето е мајка на незнаењето. http://forum.kajgana.com/threads/Краток-ум-долг-јазик.47228/
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Abe nebanjat, studentite ne rkaa so slajmovi, ovie vasite rkaat. Cim se banjate ednas mesecno, zabi mienje za vas e nepoznat termin, tebase nokaut da jade narkomanot.
Мои не се.
Делот од реченицата "Бил нападнат со шлајмови" мене ми звучи смешно.
 
G

Goldie

Гостин
Тактички избегнуваш одговор а? Мнозинство правда ова она паламудење. Муабетов ти се сведува КОГА МОЖЕА ВМРО МОЖЕ И СКСШ. И тука уствари паѓа маската на она што го паламудиш правда закон устав. За реализација на идеја не е битен начинот и средствата, битно е само да се реализира. Толку од демократијата на дело.
Не туку твојот муабет се сведува на тоа

Убаво ти вика човекот а ти го сведуваш муабетот на “крадеа и сдсм порано оти да не крадат и дпмне сега“

Ако имало криминали кај Теута а ДПМНЕ знаело и не реагирало тоа ги прави соучесници, Зврле во ЈО не е ставен таму за личост.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.647
Поени од реакции
21.026
Мои не се.
Делот од реченицата "Бил нападнат со шлајмови" мене ми звучи смешно.
[DOUBLEPOST=1488670982][/DOUBLEPOST]
Не туку твојот муабет се сведува на тоа

Убаво ти вика човекот а ти го сведуваш муабетот на “крадеа и сдсм порано оти да не крадат и дпмне сега“

Ако имало криминали кај Теута а ДПМНЕ знаело и не реагирало тоа ги прави соучесници, Зврле во ЈО не е ставен таму за личост.
А која е поентата на снимките у фиока за ДУИ и СЈО ? Криминалот нема партија ниту националност, но кога е во прашање на коалиција за влада има !!!! Сепак за мнозинството се работи што би рекол повторувачот @Let 3
 
G

Goldie

Гостин
А која е поентата на снимките у фиока за ДУИ и СЈО ? Криминалот нема партија ниту националност, но кога е во прашање на коалиција за влада има !!!!
Снимките се во СЈО од кај знаеш дека нема да има понатаму истраги и за функционери на ДУИ ? ДУИ за разлика од ДПМНЕ покажа дека не се плаши и го подржа СЈО

И не ми одговори зошто ЈО не покренало обвиненија против Теута ?
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
825
Поени од реакции
839
Многу погрешно мислење имаш за Македонците.
Не е добро да подценуваш.
Прав Македонец сигурно нема да напише подценуваш туку потценуваш. Ти си прво тотално неписмен, па после се останато..
Водиш борба за туѓи интереси но се правиш дека се бориш за јазик кој не го ни познаваш како што треба.
Срам да ти е![DOUBLEPOST=1488671463][/DOUBLEPOST]:oeoeoe:
 

Attachments

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.647
Поени од реакции
21.026
Снимките се во СЈО од кај знаеш дека нема да има понатаму истраги и за функционери на ДУИ ? ДУИ за разлика од ДПМНЕ покажа дека не се плаши и го подржа СЈО

И не ми одговори зошто ЈО не покренало обвиненија против Теута ?
Незнам прашај ја Теута, Аљи и останати кои влегоа во коалиција со СКСШ, гарант дискутирале и на таа тема - зашто ЈО не направило истрага и зашто СЈО нема да направи истрага -најверојатно пошто така им кажал Аљи иначе нема влада. А ова со ВМРО и СЈО е највечи спин евр дека се плашеле пошто телма така кажа. СЈО е насочено према одредени субјекти да, т.е. раководството на ВМРО, иако поентата на тој орган е да гони криминал без разлика на националност и политичка припадност ...но... Вицето ја знае тајната за 1 евро од м2....
@Let 3 не ми кажа муабетов со Киро зашто ја прогласи Соња за менаџер на годината месец дена пред аферата тат?
 
Последно уредено:

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Прав Македонец сигурно нема да напише подценуваш туку потценуваш. Ти си прво тотално неписмен, па после се останато..
Водиш борба за туѓи интереси но се правиш дека се бориш за јазик кој не го ни познаваш како што треба.
Срам да ти е!
Не се вика после, туку потоа.
Поштеди ме од патетики.
Можност за литературно изразување ќе имаш во Shqiprija Etnike.
Ќе се спасиш од сељачиштата кои не си го знаат јазикот, не се секирај.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
@Let 3 не ми кажа муабетов со Киро зашто ја прогласи за менаџер на годината месец дена пред аферата тат?
па зато шо гувернер на НБМ му кажал дека е најуспешен менаџер. Киро не оди во контроли на банки и штедилници. То го правеше гувернерот и неговиот тим кој тогаш беше ВМРОвски зет.

Исто ко да прашаш кој му рекол на Грујо да се слика и ракува и држи говори со Субрата или да се плетка во отварање на Сведмилк
 
G

Goldie

Гостин
Незнам прашај ја Теута, Аљи и останати кои влегоа во коалиција со СКСШ, гарант дискутирале и на таа тема - зашто ЈО не направило истрага и зашто СЈО нема да направи истрага -најверојатно пошто така им кажал Аљи иначе нема влада. А ова со ВМРО и СЈО е највечи спин евр дека се плашеле пошто телма така кажа.
Значи Грујо цели 8 години ќутеше за криминалите на функционерите на ДУИ само за да останат во влада со нив ? Прав патриот е секоја чест

Инаку воопшто не е спин, функционери на ДПМНЕ на секој начин пробуваа да ја кочат работат СЈО и многу пати и јавно изјавуваа дека ќе се укине и нема да се продолжи мандатот на истото. Нешто сосема спротивно на она што го сака мнозинството на граѓани во Македонија го сака
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom