Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Значи ако се во партија нема деца,нема младинци под 18 г?Дали физички го нападнаа?Викаш паркинзите се терен на фрчко,првин жена шамараше сега деца а за брзо ќе видиме и старец како пие шамар.Битно вмровец е не е ваш.
Срамота е да дискутираш со муабети од Курир. Едноставно е срамота и навредливо за другите дискутанти.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
За жал само 19 души сме сега за сега:(


@Нuкола додај опција за гласање “Не, не ми смета доколку не е во рамките на уставот“, вака пак ќе немаме реална слика на колку не им смета, ќе се вадат со уставот кој никој не го е*е 2 посто.
Додадено.
 
V

viktora

Гостин
А мајките им беа таму на паркингот па си ги бараа? Мислење се искажува на медиуми а не на паркинзи.... Се преебаа дечките на рачунот, мислеа дека Фрчко ке бега, ке им рече дечки ај ве молам тргнете се... само мислам дека малку им беше, требаше додека другите бегаа еден да фати и да му ебе матер да не му текне пак такво нешто да прави... Таквите копилиња нека ја прашаат мајка им не ли и е срам што родила такви гниди, онака демократски нека ја прашаат...
А бе глупав еден Трамп го вреѓаа пред камери подоле од гомно го правеа и тоа председател на УСА!Што требаше да направи?Да ги прати во гванренамо?Тоа е демократија.Што е толку фрчко посебен му ебам племето негово.
 
V

viktora

Гостин
Срамота е да дискутираш со муабети од Курир. Едноставно е срамота и навредливо за другите дискутанти.
Навредливо е да негираш дека стварно шамарал жена на паркинг.Или и таа не се важи,вмровка била.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.947
Во кој постој и што прочита жити се?
На профил можам да ставам што ми душа сака, но веќе кога прашуваш над орелот има и звезда петокрака, а и двата се на црвена позадина. Да си ми ги читал постовите како тука што тврдиш немаше ни да го прашаш ова.
И каде се правам јас со сила будала?
Те прашав само дали ти се чувствуваш како прав патриот пошто ти пречел квазипатриотизмот?
Претходно и друго те прашав ама некако слабо слабо.
Ако толку те интересира , Јас најпрвин сум ЛокалПатриот па после друго.

Те читав на темата за Битола , не се сеќирај , ти си од оние шо знајш дека ДПМНЕ го уништија градот ,ама се прајш на Тошо.

Инаку Ти за Патриот ли се рачунаш?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.030
Поени од реакции
16.117
А мајките им беа таму на паркингот па си ги бараа? Мислење се искажува на медиуми а не на паркинзи.... Се преебаа дечките на рачунот, мислеа дека Фрчко ке бега, ке им рече дечки ај ве молам тргнете се... само мислам дека малку им беше, требаше додека другите бегаа еден да фати и да му ебе матер да не му текне пак такво нешто да прави... Таквите копилиња нека ја прашаат мајка им не ли и е срам што родила такви гниди, онака демократски нека ја прашаат...
а овој новинарот што го гњавеше Пешевски па доби шамар и се крена галама ???
Како и да е, малолетник не смееш да тепаш, евентуално ако те загрози физички, не и за правокација...Ова е голема утка и срам и за МВР и за фрчко... А за тоа со паркингот кај Гранд Хотел да не зборувамр, не беше никаков спор за паркинг место туку фрчко изблокира луѓе со сати
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom