Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.983
Поени од реакции
8.107
Ништо не е Шенген, функциониравме така долго време. Треба ембарго на нафта, струја, кредити, како на Слобо психопатот, па да испоцркаме како глувци. Државава е економски зависна, членува во трговски сојузи, тера политики (наводно) кон ЕУ и Нато, а не дозволува обично спроведување правда и демократија и се курчи на воени и економски сили кои моментално се бр. 1 во светот.
Што е најсмешно, мамлазиве не добиваат отворена поддршка од никој друг. Ни Русија, ни Турција, Кина....никој. Не знам со кого си замишљаат дека ќе живеат...со оној психопатон на Зимбабве веројатно.
навистина ? да ни стават ембарго зш не сме сакале да го слушаме претседателот на Албанија ?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Е сега следново не ми е познато. Дали може и смее да се напишат некои информации на јазик кој официјално не е 20%.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992


Кога веќе се зборува за петто-колонаши и предавници, како се нарекува претседател на држава кој го прекршува највисокиот правен акт во државата?
Тоа е. Парадна формалност некој идиот кога ја сфаќа како ќосето и си мисли дека направил големо дело. Ама пак ќе кажам - немаше да биде фер да пројде неказнет за амнестијата и целава пристрасност како на партиски член од најнизок калибар. Сега има и правен основ да си одлежи и тој со налогодавците од фамилијата.
 
V

viktora

Гостин
Ова се оние у школо што требале да бидат кецаши, ама изгурале пошо „морално“ било да завршат. Интерентов им дава шанса да се искажат - петте минути си ги имаат сега.
„Секој имал право на глас“ :facepalm: На вакви треба да им се одреди кастрација и забрана за размножување.
Поговорката "подобро на камен да го истресев" изгледа татко ти ја измислил.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
навистина ? да ни стават ембарго зш не сме сакале да го слушаме претседателот на Албанија ?
Паторот станал претседател на Албанија? На која? Голема Албанија? Почесен ќе биде сигурно.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Na del od farbacite fala bogu pocna da im dovaga pametot. Ete javno koga na ona gudeto so farbase i zavcera bese na telma konecno mu tekna so gjubre se ovie predavnicite ima nadez i za drugite.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Тоа е. Парадна формалност некој идиот кога ја сфаќа како ќосето и си мисли дека направил големо дело. Ама пак ќе кажам - немаше да биде фер да пројде неказнет за амнестијата и целава пристрасност како на партиски член од најнизок калибар. Сега има и правен основ да си одлежи и тој со налогодавците од фамилијата.
Ако има правна основа.. да.
Мене воопшто не ми е јасно зошто би се давал мандат по втор пат. Уставот тоа не го предвидува. Пишува.. „во рок од 10 дена“. Ова и порано го „прашував“.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.983
Поени од реакции
8.107
Паторот станал претседател на Албанија? На која? Голема Албанија? Почесен ќе биде сигурно.
платформава излезе кај говнарот во Тирана, така да требаше од старт да им се каже слободно да се ебат а не да се пазарат.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Треба сеа ЕУ да ни мавне еден шамар, да ни укине шенген, да крене раце цела меѓународна заедница од нас, дечки еве ви сами средете се, нема да се мешаме, поздрав од нас, се глеаме во подобри времиња. Си баравме независност, не сакаме да ни се меша никој, па нека не остават како сами да сме на светов, и онака така се понашаме.
Колку прост народ сме не ми се верува.
Нека ти укинат тебе. Ти ако и мислиш зло на народот и државата... малку ни е...
 
V

viktora

Гостин


Кога веќе се зборува за петто-колонаши и предавници, како се нарекува претседател на држава кој го прекршува највисокиот правен акт во државата?
Кога веќе си упатен во законите,биди фин и постирај закон за велепредавство?
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
Ако има правна основа.. да.
Мене воопшто не ми е јасно зошто би се давал мандат по втор пат. Уставот тоа не го предвидува. Пишува.. „во рок од 10 дена“. Ова и порано го „прашував“.
Пишува и дека е должен да го даде на партијата, односно партиите кои имаат мнозинство во Собранието. Не ми текнува ама дали Груевски имаше мнозинство кога тој го доби мандатот? И зошто сега кога има партии кои имаат мнозинство тој одбива да го даде мандадот. Клучниот збор овде е должен.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
платформава излезе кај говнарот во Тирана, така да требаше од старт да им се каже слободно да се ебат а не да се пазарат.
Зошто не им кажа така паторот бе? Зошто им ја прифати?

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom