Teтово

Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Е не ајде Југохром, сето тоа јадење срање дека Југохром не е толку штетлив сега ве прави вас ирелевантни за прашањето на здравјето. Со вас сега, само Југохром, кога не ве интересираше тогаш здравјето туку партијата, не те фермам сега кога ми зборуваш за здравје и лош воздух.
Друже не ме интересира политика мене, мене ме интересира сега што ќе останат 300-500 фамилии без леб затоа што вас албанците ви смета тоа што е тоа македонска фирма и сакате да ја лапнете и не ми кажувај дека не беше целта тоа
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
А зошто не ставаат филтери и ги побија сите можни рокови што им беа дадени?!
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
А зошто не ставаат филтери и ги побија сите можни рокови што им беа дадени?!
Друже не викам ја дека не загадуе, него викам дека само против него се удира кампања а поблиските проблеми не се ни мрда за тоа, тоа е тоа што ја сакам да го кажем.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Друже не викам ја дека не загадуе, него викам дека само против него се удира кампања а поблиските проблеми не се ни мрда за тоа, тоа е тоа што ја сакам да го кажем.
Општината нон стоп се критикува за депонијата. Исто и несовесните граѓани кои палеа отпад беа на тапет па беа објавувани низ порталите, имаше пријави и во полиција за една фирма од селата.

Вистината е дека без Југохром загадувањето се намали за 40-50%. Тоа го велат бројките.
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
346
Поени од реакции
165
Друже не ме интересира политика мене, мене ме интересира сега што ќе останат 300-500 фамилии без леб затоа што вас албанците ви смета тоа што е тоа македонска фирма и сакате да ја лапнете и не ми кажувај дека не беше целта тоа
За тие вработените што останаа без работа, фабриката имаше години да им обезбеди услови, значи и беа дадени не знам ни колку рокови да стави филтри, друже, ментално ретардиран треба да си (или само вмро) за да правиш кампања само за да ги оставаш луѓето без работа, ако некој е крив што тие работници се без работа, нека не бараат вина никаде друго освен во својот двор.[DOUBLEPOST=1486497175][/DOUBLEPOST]
Кажи издржан пост лепотане, не мрси татлии на празно. Ве снема откако се затвори Југохром а воздухот е сеуште загаден. Каде сте да се буните против непревземањето ништо од општината? И против другите клучни загадувачи? Или сеа ако го купи Еколог и Југохром и го отвори ќе биде автоматски незагадувач?
Уште си тука?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Уште си тука?
Тука сум јас, а и загадувањето е уште тука. Вас ве снема ко политичар по избори. Ох чекај, заборавив дека сте самите политичка инсталација.
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
346
Поени од реакции
165
Тука сум јас, а и загадувањето е уште тука. Вас ве снема ко политичар по избори. Ох чекај, заборавив дека сте самите политичка инсталација.
Миленко, ти ли си брате? Еве ти стотче за шишање и за во петок на журка.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Миленко, ти ли си брате? Еве ти стотче за шишање и за во петок на журка.
Само стотче ви дадоа Теута и Лазим?

Дај конкретен муабет зошто ве нема со барање на други мерки, не вакви празни муабети.

Не си смешен.
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
346
Поени од реакции
165
Само стотче ви дадоа Теута и Лазим?

Дај конкретен муабет зошто ве нема со барање на други мерки, не вакви празни муабети.

Не си смешен.
50-ка ни дадоа, другото од мене ти е.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Знае некој која година е ова снимано ? Гледам дека е во Тетово снимано.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
што лепота ќе биде спортскиот центар сега кога газдава ќе ги донесе неговите картинг аутенца од тетекс на спортски. мераци...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
што лепота ќе биде спортскиот центар сега кога газдава ќе ги донесе неговите картинг аутенца од тетекс на спортски. мераци...
A нишалке, кошоој за кошарка, голоој тоа нема ли да да има ? Знам дека во планот не беа ама дан се предомислиле да ги стаат.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
A нишалке, кошоој за кошарка, голоој тоа нема ли да да има ? Знам дека во планот не беа ама дан се предомислиле да ги стаат.
ова му е главна преокупација има голем ќар со аутенцата. какви кошој.
..едино ако става доле до железничка????
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
ова му е главна преокупација има голем ќар со аутенцата. какви кошој.
..едино ако става доле до железничка????
И сега ќе се префрлат и оние од плошад со аутенцата ОП! одма дупла заработка за газдата зашто дел они ќе изнајмат под кирија за користење :D

Катастрофа невидена смо.:facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom