Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 март 2009
Мислења
19.817
Поени од реакции
15.743
Вакви глупости дете од градинка не пишува, не па возрасен човек. Ти дефинитивно си човек со не доразвиен мозок.
ова не е глупост туку идеја, а глупоста 2% кокаин ја измислија на ФБ твоите соросоидни платеници ..
па и галамење за легализација на марихуана во Холандија е за релативизирање на акцијата на МВР... а што молчат за демонстрациите во Албанија поради РАМА а кој бил поврзан со дрогата ??[DOUBLEPOST=1487709185][/DOUBLEPOST]
Ах на Тито нозе да му бацуваш ко ќе идеш на оној свет што ве напраи долговечни со држење кур цел живот иначе природната селекција одамна ќе те одјавеше.
ти смета што памтам стари работи ??
еве и други актуелизираат стари незгодни работи....
Еден од обвинетите во „Маѓар телеком“ се спогоди за да не го судат
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
ти смета што памтам стари работи ??
Не, напротив. Јас секогаш ја отварам темава со очекување да прочитам од тебе нешто ново за тенковски делови, мистериозната смрт на Трајан Беќиров и некои вакви слични настани од есенцијално и егзистенцијално значење за државава. Што би праеле ние ти да не памтиш - све тоа би заборавиле.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.213
За три - четири судии се галамело?

Абе не само на Груевски и компанија, треба на сите мамето да ви се ебе, пепел да ве направат.
Аман бе борци за демократија, дишите малце. Во цело владеење на режимот и диктатурата не испратија толку во затвори и не направија пепел колку вие демократите на форумот уште не дојдени на власт.
Ебати ваквата демократија и ваквите демократи. Се испозатворивте, се испоапсивте, се испотепавте.[DOUBLEPOST=1487709932][/DOUBLEPOST]
Тоа тоа, и после викаат абе зошто се мразите меѓусебе. Глеј го забеганиов за 3-4 судии вика. Се тоа што гласало за вмро треба да се брка од работа, тоа пензионерите одма пензиите намалување за 50%. Ова не се луѓе, значи ние сме глупи, со овие не треба да се разговара. Нека си пишува и нека јаде гомна сам.
А ако пензионерот гласал за СДСМ ? И него 50 % или како ?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Аман бе борци за демократија, дишите малце. Во цело владеење на режимот и диктатурата не испратија толку во затвори и не направија пепел колку вие демократите на форумот уште не дојдени на власт.
Ебати ваквата демократија и ваквите демократи. Се испозатворивте, се испоапсивте, се испотепавте.[DOUBLEPOST=1487709932][/DOUBLEPOST]
А ако пензионерот гласал за СДСМ ? И него 50 % или како ?
Само тој што гласал за вмро. Треба да им се покаже местото на мутантите. Гомна скапани.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Морам да признаам, ме изненади Заев, во позитивна смисла.
Хммм...
Со што, многу ме интересира?

Инаку, општа паника кај фамилијата, некој за бргу ќе легне затвор. Јас типувам на Миле дека прв ќе биде.

http://kurir.mk/makedonija/vesti/zaev-ja-prodava-i-redefinira-makedonija-vo-rechitsa/
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.213
Само тој што гласал за вмро. Треба да им се покаже местото на мутантите. Гомна скапани.
Ами ако некој неправедно е обвинет, да не речам комшијата го мрази и му вади муабети? Тоа не е некој вид на политичка монтажа. Нема да те грижи совеста ако на некој од вашите му скратите 50% од пензијата а тој кутруот од уста делел за СДСМ ? Не помислуваш каков револт ке створиш кај недолжното население , кај бабата, кај синовите и ќерките, кај внучињата кои кога ке пораснат со прст ке покажуваат кон СДСМ како злосторници кои неправедно го осудиле нивниот дедо и предвреме го испратиле во гроб како на времето комуњарите што ги испраќале правите патриоти на Голи Оток само затоа што се бореле за Македонија и нејзино обединување.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Ами ако некој неправедно е обвинет, да не речам комшијата го мрази и му вади муабети? Тоа не е некој вид на политичка монтажа. Нема да те грижи совеста ако на некој од вашите му скратите 50% од пензијата а тој кутруот од уста делел за СДСМ ? Не помислуваш каков револт ке створиш кај недолжното население , кај бабата, кај синовите и ќерките, кај внучињата кои кога ке пораснат со прст ке покажуваат кон СДСМ како злосторници кои неправедно го осудиле нивниот дедо и предвреме го испратиле во гроб како на времето комуњарите што ги испраќале правите патриоти на Голи Оток само затоа што се бореле за Македонија и нејзино обединување.
Не јади лајна бе, ме боли стапот мене за пензионерите и нивните вмровски внучиња. 150 илјади вампири ја кројат судбината на тие нивни внучиња тој ми кажува за жал. Море мрш и ти и пензионери и сите.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.213
Не јади лајна бе, ме боли стапот мене за пензионерите и нивните вмровски внучиња. 150 илјади вампири ја кројат судбината на тие нивни внучиња тој ми кажува за жал. Море мрш и ти и пензионери и сите.
Море смотан, ти зборам за пензионерите и нивните сдсмовски внучиња. Тие ни се иднината на оваа наша напатена и од режимот осакатена млада демократија. За вмровските внучиња рековме само сапун. За шо ти се тие, лебот да ви го јадат.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Ја продаде Зајакот државата или во превод: Грулес изнајмил апартман 2 со 2...
 
D

deli

Гостин
Еј замисли ситуација секој со секој да се стави на игнор. Колку досадно би било на форумот. Никој со никој ни да се закара, ни да размени став и мислење па на крај ни да кани сестри на вечера. Безвезе.[DOUBLEPOST=1487689108][/DOUBLEPOST]
Потполно се согласувам со тебе. Би требало барем 20% од ликовите во химната да се заменат со истакнати личности од албанската историја , после по еден од сите останати народи и народности а да се пее на македонски. Ова како прва варијанта.
Како втора ако оваа прва варијанта не помини , тогаш барем да биди напишана на македонски освен деловите кои македонскиот јазик гласовно не може да ги долови како на пример имињата на хероите од другите народи и народности.
Трета варијанта која исто така држи вода е нотите да бидат тие но секој нека си ја пее онака како што мисли дека треба тоест да имаме неколку посебни верзии на текстот во химната за секој народ и народност посебно.
И четврта варијанта е секој народ и народност да си има своја посебна химна па во зависност од ситуацијата или кој е на смена таа нека се пее.
Ти вака што мислиш.
П.с како ти се допаѓа мојот предлог за знаме ?
Не е идејата расфрлење со предлози решенија..иако е за пофалба но недоволно бидејки треба да се простудирааат прво причините па после идат соодветни решенија.
Секако не се од корист имбецилски решенија кои немаат здрав разум и логика секако треба одмерено расудување без нервози.
Многу повеке треба и престава во која насока би идела наредните 100 или повеке години државата,оние краткорочни продавања муда за бубрези може да ги купи необразована небањата стока без мозок.Таква стока ги направи најголемите проблеми во историјата на државава истата која мисли дека некаква си таму организација била најпозитивен моменат,други би кажале дека тие се најмрачната дамка врз нас и директно не врзува за источните соседи али тоа е друга тема.
Сепак моментот е без правда нема држава асална,со криминал не бидуе нит ке биде,можеби кога имало арамии се извлекуеле на париотизам али умре тоа време, сега кон напред се движиме правда иста за сите без лажни идоли и фарса...напред...не назад.
viva la vida el Macedonia olé:oeoeoe:
 
Последно уредено од модератор:

Ciudad Juarez

rothschild
Член од
18 март 2015
Мислења
385
Поени од реакции
403
Последниве неколку страници на темава :facepalm:.
Културата на македонскиот народ.
Самите ќе си се исколиме како свињи.
Се гине за партијата.
Партиски полтрони ( и од двете страни ):
ЗАРЕМ ВАШАТА ПАРТИЈА НЕ КРАДЕ ?
ЗАРЕМ ВАШАТА ПАРТИЈА Е СОВРШЕНА ?
ЗАРЕМ ВАШАТА ПАРТИЈА НЕ ПОТПОМОГНА МАКЕДОНИЈА ДА БИДЕ ВАКВА КАКВА ШТО Е (мизерија од држава) ?

Зошто толку слепо се верува во својата партија ?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
СДСМ како злосторници кои неправедно го осудиле нивниот дедо и предвреме го испратиле во гроб како на времето комуњарите што ги испраќале правите патриоти на Голи Оток само затоа што се бореле за Македонија и нејзино обединување.
a то шо праќале срби на голи оток кои се бореле за голема србија и припојување на македонија кон нив не ти пречи??
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.817
Поени од реакции
15.743
Не, напротив. Јас секогаш ја отварам темава со очекување да прочитам од тебе нешто ново за тенковски делови, мистериозната смрт на Трајан Беќиров и некои вакви слични настани од есенцијално и егзистенцијално значење за државава. Што би праеле ние ти да не памтиш - све тоа би заборавиле.
еве ти ТАЗЕ работи... за Боневи 300 филма се напраија..
а еве коза лаже..
во перидот од септември 2015 до октомври 2016 10 пратеника од СДСМ земале Близу 11 милиони денари или 180 илјади евра,
Мира Стојчевска, родум од Битола, која добила 1.261.424 денари, или нешто повеќе од 20.000 евра,
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Hahahahahaha
Ne mi se veruva kolku si ti covece ustari mentalno unazaden.
Kako da citam "Sungerot Bob - VMRO edition".

Ako od partijata dobivas pari za tvoeto delo tuka na forumot mozam da zaklucam deka vo VMRO vladee kraen OCAJ.
:lolzz:
За тебе сум висока класа. Тебе врвот ти е да пуштиш навреда. А за менталните капацитети, смешно е да помислиш да ми парираш. Јас сум стручен во својата струка која нема врска со политика и партија. Ако ти си навикнат да добиваш пари, јас ги заработувам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom