Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.098
Поени од реакции
3.294
А кажаа кој понеделник барем или на нокти треба да си гледаме ?
Божем за овој викаа, ама како што гледам го утнале датумот, да не мислеле за 29 измеѓу вторник и среда случајно:icon_mrgr:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Божем за овој викаа, ама како што гледам го утнале датумот, да не мислеле за 29 измеѓу вторник и среда случајно:icon_mrgr:
замисли како им е на грујо мијалко грдана ....
шетатт нервозно низ дома гризат нокти, им се дерат на децата ако им свртат ТВ канал од вестите каде со страв чекуваат јавување дека е постигнат договор за коалиција, а на спид дијал му е наместен бројот на адвокатот а пред врата куферче со неопходни алишта и несесер со прибор за лична хигијена
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Па која мака те натера на политика да се пребациш пошто освен пица бурек, друг пронајдок во последниве 30 години не е забележан во оваа наша земјичка?
....која бе политика ??? ова што на кајгана на Политички случувања во Македонија (Генерална дискусија) следам заебантски разговори???? Тоа ми доаѓа ко ментално отпуштање у дневниот напор. Башка одличен сензор е за да на примероци се мери количината акл кај нашава младина , т.е капацитетот во однос на мазноќата на мозокот:) :) [DOUBLEPOST=1487589969][/DOUBLEPOST]
замисли како им е на грујо мијалко грдана ....
шетатт нервозно низ дома гризат нокти, им се дерат на децата ако им свртат ТВ канал од вестите каде со страв чекуваат јавување дека е постигнат договор за коалиција, а на спид дијал му е наместен бројот на адвокатот а пред врата куферче со неопходни алишта и несесер со прибор за лична хигијена
..а замисли количина скупо гориво за џетот најмен што да го држи загреан за полетање у Софија, да долета од одма коа ќе му требе..таман додека сигне до аеродромот. Плус скупи амерички пилоти....ужас еден финансиски за фамилијата... :) :) :)
 
Последно уредено:
V

viktora

Гостин
Здрав човек има илјада желби а болниот има само една желба,Заев да формира влада.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Здрав човек има илјада желби а болниот има само една желба,Заев да формира влада.
Бараат спас од ова болест која ги зафати виталните делови на Македонија
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.384
Поени од реакции
36.319
Опаднати сте со фориве некако во последно време....
Што е најтажно, крадени фори.

Оваа е стара фора веќе три години и беше "здравиот човек има илјада желби а болниот само една, да го доврши Скопје 2014".[DOUBLEPOST=1487595282][/DOUBLEPOST]Инаку ова што се случува со железници е типична слика за начинот на владеењето на ДПМНЕ последниве 10 години.

Организираат бесплатен воз за да провозуваат партиско членство и пензионери.

Ден после тоа вработените на железници одат на штрајк оти два месеца плата немаат добиено, и денес веќе трет ден цел железнички сообраќај е во прекин.

Лудо е до кај оди апсурдот на ова нивно владеење. Уште поголема лудост е бедотијата на тие луѓе што сеуште денес во февруари 2017 та година ги бранат, иако мислам дека на нивна страна останаа само уште луѓе кои имаат солидна финансиска корист и имбецили.
 
Последно уредено:
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Што е најтажно, крадени фори.

Оваа е стара фора веќе три години и беше "здравиот човек има илјада желби а болниот само една, да го доврши Скопје 2014".[DOUBLEPOST=1487595282][/DOUBLEPOST]Инаку ова што се случува со железници е типична слика за начинот на владеењето на ДПМНЕ последниве 10 години.

Организираат бесплатен воз за да провозуваат партиско членство и пензионери.

Ден после тоа вработените на железници одат на штрајк оти два месеца плата немаат добиено, и денес веќе трет ден цел железнички сообраќај е во прекин.

Лудо е до кај оди апсурдот на ова нивно владеење. Уште поголема лудост е бедотијата на тие луѓе што сеуште денес во февруари 2017 та година ги бранат, иако мислам дека на нивна страна останаа само уште луѓе кои имаат солидна финансиска корист и имбецили.
Некој ќе ти каже дека гласачкото тело им е задржано, а уствари останаа ликови ко Тома и пензионери. Не смее да се заборават старите предавници кои за 500 денари плус им го загорчуваат животот на нивните наследници и буквално ги бркаат од државата. Па уште се силат со протести, тие да сакаа ќе излезеа досега, толку многу глупости изнапишаа Курир и Република овие денови што да имаа навистина толку поддржувачи досега ќе беа на улица. Затоа толку повторуваат дека народот одлучил, народот сакал, перат мозок за да не ја кажат горката вистина за нивната бројка, и за народот кој одлучил. Тој одлучил ама што...
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Некој ќе ти каже дека гласачкото тело им е задржано, а уствари останаа ликови ко Тома и пензионери. Не смее да се заборават старите предавници кои за 500 денари плус им го загорчуваат животот на нивните наследници и буквално ги бркаат од државата. Па уште се силат со протести, тие да сакаа ќе излезеа досега, толку многу глупости изнапишаа Курир и Република овие денови што да имаа навистина толку поддржувачи досега ќе беа на улица. Затоа толку повторуваат дека народот одлучил, народот сакал, перат мозок за да не ја кажат горката вистина за нивната бројка, и за народот кој одлучил. Тој одлучил ама што...
..трпение само , ликови како Тома уште два-тројца , пензионерите после стрес-тестови у бања и по двоспратни автобуси..се топат ко сладолед у август. Нови нема, не се луди да се пензионираат и се надеваат на нешто од скапана злосторнички здружена влада или пак од онаква која кратеше по 20% од секоја пензија плус и крадеше една годишно... значи кај и да е ќе светне шеснастокракото сонце на слободата...или нема????
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Некој ќе ти каже дека гласачкото тело им е задржано, а уствари останаа ликови ко Тома и пензионери. Не смее да се заборават старите предавници кои за 500 денари плус им го загорчуваат животот на нивните наследници и буквално ги бркаат од државата. Па уште се силат со протести, тие да сакаа ќе излезеа досега, толку многу глупости изнапишаа Курир и Република овие денови што да имаа навистина толку поддржувачи досега ќе беа на улица. Затоа толку повторуваат дека народот одлучил, народот сакал, перат мозок за да не ја кажат горката вистина за нивната бројка, и за народот кој одлучил. Тој одлучил ама што...
Се лажам или ми се чини дека не ги сакаш многу вмро-вциве?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.384
Поени од реакции
36.319
Ова па @Ѓорѓи Н. со "незнам што знам, ми се чини, не ми се чини" и со "вака ми изгледа, така ми изгледа" фазон на коментари, за греота.

Маскава на прикриен груевист е со ист квалитет како економската политика на Груевски - очај и беда.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Како што гледам Заев политички ги убеди албанските партии дека уставот нема шанси да се промени. Лека полека албанските партии почнаа да се спуштат на земја.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ова па @Ѓорѓи Н. со "незнам што знам, ми се чини, не ми се чини" и со "вака ми изгледа, така ми изгледа" фазон на коментари, за греота.

Маскава на прикриен груевист е со ист квалитет како економската политика на Груевски - очај и беда.
Избриши се.. мозокот ти тече од ушите. Ми е смачено од вакви аналитичари со глупави поенти. Што ти е тебе гајле дали сум јас груевист (па уште и прикриен), титоист, марксист, ванчомихајловист, или па глупак ко ти... Па уште заклучок даваш како да е тоа забрането. Момче, ако имаш нешто да кажеш, кажи си, не си ти тој кој што може да одреди што е забрането, а што е дозволено да бидеш. А јас никому не сакам да давам отчет што сум и што сакам да бидам. Тука дискутирам, не се претставувам ничиј претставник.
 
G

Goldie

Гостин
Како што гледам Заев политички ги убеди албанските партии дека уставот нема шанси да се промени. Лека полека албанските партии почнаа да се спуштат на земја.
Време е да испаднат Дпмнеовците на прес и да се кажат Заев повторно ги излажа Албанците, на овој човек неможе да му се верува!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom