ТВ Нова

Член од
1 февруари 2016
Мислења
239
Поени од реакции
189
Имаш право битна е и програмата како известуваат.

Јас не пратам многу политика и повеќе на Нова тв гледам кога не се теми за политика.
Ок, сеа дојдовме до момент отприлика: Коментиравме за спортскиот портал Екипа цели 15 рунди, и ти викам на крај у реду е ја у ствари не пратам спорт, отворам Екипа да ги гледам банерите околу. Не те разбирам, навистина. Коменитраме за телевизија која е со главна преокупација - политика, ти велиш не си ни следел всушност политика, но ок ти се допаѓаат визуелно (претпоставувам)? Се разминуваме во дебатата околу оваа ТВ, мој став е дека ако нонстоп продуцира политичка програма, треба токму низ тоа да ја цениме, а не дали ке има линк од ,,Засади го своето дрвце,, Се осеќам искористено и изневерено во оваа дебата, од твоја страна :D ( мала шега)
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
Ок, сеа дојдовме до момент отприлика: Коментиравме за спортскиот портал Екипа цели 15 рунди, и ти викам на крај у реду е ја у ствари не пратам спорт, отворам Екипа да ги гледам банерите околу. Не те разбирам, навистина. Коменитраме за телевизија која е со главна преокупација - политика, ти велиш не си ни следел всушност политика, но ок ти се допаѓаат визуелно (претпоставувам)? Се разминуваме во дебатата околу оваа ТВ, мој став е дека ако нонстоп продуцира политичка програма, треба токму низ тоа да ја цениме, а не дали ке има линк од ,,Засади го своето дрвце,, Се осеќам искористено и изневерено во оваа дебата, од твоја страна :D ( мала шега)
Он не прати политика затоа и не гледа 24 Вести, ама затоа забавните емисии на ТВ Нова му се омилени!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Он не прати политика затоа и не гледа 24 Вести, ама затоа забавните емисии на ТВ Нова му се омилени!
Не дека не гледам на овие телевизии вести но не многу се задржувам кога има политика и политички дебатни емисии.

На ТВ Нова овој период гледам само Нова Биз кога и ќе ја начекам а на 24 вести гледам Работна Сабота али и тоа ако сујм дома тој перио па ја начекам емисијата. Искрено порано многу гледав телевизија сега многу помалку а тоа се должи на тоа што повеќе време сум на форуми, фејсбук и други работи на интернет.

Мора некако да намалам и двете затоа што знам дека не чини толку да сум со телевизијата и интернетот окупиран.
 
M

mar30

Гостин
Пред некој ден даваа дебатна емисија со Бранислав Димитров-Бато ја барав да ја догледам на нивниот Јутуб канал ама неможев да ја најдам.
Некој ако знае линк нека пише каде може да се види емисијата..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Мора од корен да го сменат утринскиот блок барем јас ова го мислам како нивни гледач. Не дека јас не пратам редовно и многу политика па сега ми смета што ја има, но мора да намалат на вести и политика во утринскиот блок. Нека направат како на Телма утринска со гости од повеќе области, музика, филм, мода, театар, здравје, храна, автомобили, компјутери и друго. Информативна телевизија не се состои само од вести, политика и по некоја емисија колку да се каже дека имаат нешто плус што не е од шаблонот вести и политика.

Како што пишав и погоре они имаат една емисија со теми понастрана од политиката и стандард вестите Нова Биз кој јас ја гледам но тоа не е доволно.
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
239
Поени од реакции
189
Мора од корен да го сменат утринскиот блок барем јас ова го мислам како нивни гледач. Не дека јас не пратам редовно и многу политика па сега ми смета што ја има, но мора да намалат на вести и политика во утринскиот блок. Нека направат како на Телма утринска со гости од повеќе области, музика, филм, мода, театар, здравје, храна, автомобили, компјутери и друго. Информативна телевизија не се состои само од вести, политика и по некоја емисија колку да се каже дека имаат нешто плус што не е од шаблонот вести и политика.

Како што пишав и погоре они имаат една емисија со теми понастрана од политиката и стандард вестите Нова Биз кој јас ја гледам но тоа не е доволно.
Како што почна политичкава кампања нема да се изненадам и во 03 по полноќ да пуштаат пропагандни пораки и политичка пропагнда, а не па за утринската! Страшно! Ова не е мегафон, ова е буквално експозитура на една партија, која е во директен контакт со партијата како, каде и што да се снима!? Тоа многу добро се забележува по уиграната агенда и покривање на секој колку и да банален гест или порака на ВМРО ДПМНЕ. Утринската како што велиш, е всушност помека верзија на некој подоцнежен дневник, политика, пропагнда па ајде рецепт за чај да разбиеме малку па ај после пак до следниот митинг и директно партиско вклучување уште по рано наутро?? Отровна телевизија која го презема пополека приматот од Сител, Канал 5 и останатите и тоа уште поагресивно и неодговорно. За нОВа БИЗ не би коментирал навистина, вчера имашпе прилози за свадба во Индија и за сапуните од козјо млеко на Меланија Трамп?? Одвратен формат на ,,show biz" емисија само колку да пополни програма меѓу две јавувања на Никола Груевски....
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Немам јас ништо против што се повеќе за една партијаи можеб и што се платени за тоа, но нека намалат малку политички вести цел ден. Информативна телевизија не ја сочинува само политичките вести. Јас разбирам живееме во држава каде политиката е главна тема последниве години но зошто не направат некоја посебна емисија за автомобили, за технологија, за IT, за филмови, емисија за музика, навечер да пуштаат некој странски документарни филмови, утринска со гости на некој теми далеку од политиката и друго. Се некако таквиот дел од програмата им е ставен на минимум колку ете да се одмори малку екипата новинари задолжени за политички теми на пуш пауза.
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
239
Поени од реакции
189
Форумаши, се надевам барем кампањава покажа навистина за што станува збор со оваа телевизија. Ваков мобилен мегафон немала ниту една партија. Ваков пропаганден трол е сон на самиот Гебелс, ова е ,,врвот на дното,, кое сме можеле да го достигнеме. Сега барем се надевам дека им се расјасни на сите дека сите други содржини кои се спомнуваа во таа ТВ се само исполнување на паузата меѓу она што е најбитно - пропагандните блокови за владеачката партија. Добро бе луѓе Сител мислевме дека е дното ама ова е тињата, коровот на една монструозна етапа од нашето битисување. АРАМ!
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Многу точно, џабе скапото студио и глумење професионала телевизија, со државни пари и јас ќе направам најмодерна тв со студија и опрема.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Па очекувано беше гледајќи кој е газда. Јаката телевизија, ништо асално немаат освен лаги. Сител 2 се овие.
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
239
Поени од реакции
189
Ама ок да се избере страна, но тоа да се прави бескрупулозно, директно, дури и после сите предупредувања од страна на Агенцијата за медиуми и сите рекршочни пријави од Ад Хок телото! Што значи тоа? Имам доволно пари и за казни ако треба, само да го истераме тоа за што сме создадени - пропагирање и одбрана на ДПМНЕ. Состојбата на известување е толку безобѕирна што верувам дека и на дел од водителите колку и да ги платил им се повраќа?? Не може бе толку да те плати да можеш се да голтнеш?? Па еден ден и парите ќе секнат каде ќе се појавиш, со кое лице?? Наменска телевизија која ќе изгори многу тв работници, но ок така и им треба, никој со нож не ги терал, туку слатка е паричката макар и украдена! Па уште пуштаат и реакции до Агенцијата се бунат зошто само тие и Сител се казнувани? Лов и Риболов каналот изгледа треба да го казнат, чисто само овие да не се осетат посебно обележани...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Пишав многу пати не пратам политика но ете мора да се информирам сакал нејќел. Денес имаше една емисија ОКО со Горан Петрески (од поранешната А1) каде гостин му беше Владо Јовановски. Имав чувство дека човекот кога говореше беше доста нервозен на некој од темите кој се отворија во емисијата.

 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Тања и Бумбар контактната емисија се враќаат на телевизија. Овој пат на НОВА

Бев убеден дека овие нема да започнат социјална и политичка контактна емисија со тоа да го следат примерот на другите телевизии но сепак се случи и ова. Не им требаше баш ова воопшто.


Kaко беше црн бумбар и бел бумбар. Црниот беше негативен а белиот позитивен глас за темата а ?


Терминот е исти со Мој термин на 24 вести. Сега ќе видиме каде ќе се јавуваат повеќе оние редовни јавувачи на ваквите емисии.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Добре бе оваа глупачата од толку години лижење на Сител не успеа да напредне ни милиметар во кариерата, јас речиси бев сигурен дека ја удомија некаде во јавна администрација откако ја снема од ТВ а она останала ТВ-просититутка како и пред десет години.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Добре бе оваа глупачата од толку години лижење на Сител не успеа да напредне ни милиметар во кариерата, јас речиси бев сигурен дека ја удомија некаде во јавна администрација откако ја снема од ТВ а она останала ТВ-просититутка како и пред десет години.
Пред да дојде во НОВА беше ептен кратко на МРТ 1 во почетокот од ребрендирањето каде беше дел од попладневна емисија и потоа по неколку недели ја снема за на крај и целата таа емисија да ја укинат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom