Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
у Карпош???? ее тогаш човече лажеш ко маџарска циганка...сушиш :) Па пред година само две ви ги уредив школите , ви ги улицкав амбулантите по терк на оние у Аљаска. Тиии мајката,ич усул да се немало , ко да си од оние од хелсиншконо лезбејско клубче, а зинат а лага со кофи истураат , ако не внимава човек може и да се удаи..
А се за ич пари , ма за никакво тендерче .. толку квалитет истуривме на квадратен метар за сега некои таму неблагодарници да измислуат , олајаваат и како баби колнат, космички сили призиваат ...
Да му се збуктоса на човека неделниов ручек у кафанава у која патем најбезобразно те дерат до гола кожа со тоа цените од кои ќе помислиш дека си да си на шамп елизеее..,да не се дечињава прегладнети што низ џам те ѕиркаат и залци ти бројат...
Кој глупандер си ти Almeida , нек си ебе матер...невиден.., нема таа сосорс пара која може да те плати... :) :)
Твојов обид за хумор и навреда е патетичен. Mесец дена се акам по клиникине. На турски затвор личат. А ќе ти дојде и тебе редот да одиш таму, па јас ќе ти фаќам сеир кога ќе добиеш упат за на панорамско тркало над го***та у Вардар да се повозиш малку, пошо нема ни персонал, ни лекови, ни капацитет во зградите. Оди на болните таму да им бамбориш за Сорос и за хелсиншки. Глупандер е мек збор за опишување на твојава појава.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Која судбина ја има државчево наше.Нон стоп со уцени во најтешките моменти.Значи последнава албанска платформа е врв.Ама самите см си криви.Во држава во која секој има сон да седни на удобно столче во администрација без разлика на цената шо трба да се плати ништо чудно.Беда и очај ,народ каков шо сме се прашувам дали воопшто заслужуваме држава!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.032
Поени од реакции
80.873
Која судбина ја има државчево наше.Нон стоп со уцени во најтешките моменти.Значи последнава албанска платформа е врв.Ама самите см си криви.Во држава во која секој има сон да седни на удобно столче во администрација без разлика на цената шо трба да се плати ништо чудо.Беда и очај ,народ каков шо сме се прашувам дали воопшто заслужуваме држава!
Да.Албанците го тераа твојон газда да и ебе матер на државата и на својот народ.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Секако, одма се гледа дека си самостоен и неутрален. Исто како Ѓорѓи Н..
Дали се сложуваш со албанската платформа?Во неа се бара и ослободување на убиците од смилковско езеро!?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.032
Поени од реакции
80.873
Дали се сложуваш со албанската платформа?Во неа се бара и ослободување на убиците од смилковско езеро!?
Штом господинот Груевски ја прифати (со исклучок на СЈО), нема ја што тука да се сомневам.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.731
Поени од реакции
5.003
Штом господинот Груевски ја прифати (со исклучок на СЈО), нема ја што тука да се сомневам.
Де де Аболицираниот Криминалец Зоран Заев или АКЗЗ ќе ги ослободи и Смилковци и Диво Насеље и Парите ќе ги смени и оптан топтан се...АКЗЗ се дава и својот газ само да е премиер.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Де де Аболицираниот Криминалец Зоран Заев или АКЗЗ ќе ги ослободи и Смилковци и Диво Насеље и Парите ќе ги смени и оптан топтан се...АКЗЗ се дава и својот газ само да е премиер.
шо е аболиција а шо е криминал?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Твојов обид за хумор и навреда е патетичен. Mесец дена се акам по клиникине. На турски затвор личат. А ќе ти дојде и тебе редот да одиш таму, па јас ќе ти фаќам сеир кога ќе добиеш упат за на панорамско тркало над го***та у Вардар да се повозиш малку, пошо нема ни персонал, ни лекови, ни капацитет во зградите. Оди на болните таму да им бамбориш за Сорос и за хелсиншки. Глупандер е мек збор за опишување на твојава појава.
..големи муки очигледно имаш штом состојбата на болните таму мир не ти дава. Батка оди ти тие трици продавај ги на оние демагошки пњукатори какви нешто многу се намноживте. Пациент сум бе јас на клиникиве и да не беа тие клиники одамна ќе бев храна за црви .., како ми посакуваш гледам овде со молитва. Но јас не сум мозочно испрана лубеница место глава да не сум свесен каде сум , во кое ќуше на светот сум роден и колку вода низ Врардар има уште да тече за да евентуално тоа ќуше стане белосветско место за живеење у каво би се тоа шупливите мозочињада се брцнете, ама курињата не ви се кадарни да го направите такво. Туку саде некои издркотини се произведуат и молерисуат. И се некој ви е крив, само вие свети крави безгрешни. Ај оди чешај се од некој друг трн не туку ми продавај муда за бубрези.......да не те замаам..
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.360
Поени од реакции
3.516
Izvadok od novata kolumna na Goran Mihajlovski. Opincharite od dijaspora kako @Tikvesija i @Fringe i @kano zadolzitelno da go procitaat:

"Баш ме интересира, овие што се изјаснуваат дека Русија требало да биде стратешки партнер на Македонија, дали имаат ист број блиски што се иселиле во Русија, колку што познаваат иселени во Германија, Америка, Австралија, Канада…? Зошто вадат бугарски пасоши? За да бараат работа во Русија? Или да бараат работа низ Европа?

Убеден сум дека најмногу зборуваат оти Русија сега треба да ѝ помогне на Македонија, оние што први извадија бугарски пасоши и веќе се иселени во Германија. Верувам дека и двојазичноста најмногу им пречи на тие со бугарските пасоши. Исто како што и името не го даваат тие што се пишаа Бугари за да добијат бугарски пасош."
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.932
Поени од реакции
15.952
..големи муки очигледно имаш штом состојбата на болните таму мир не ти дава. Батка оди ти тие трици продавај ги на оние демагошки пњукатори какви нешто многу се намноживте. Пациент сум бе јас на клиникиве и да не беа тие клиники одамна ќе бев храна за црви .., како ми посакуваш гледам овде со молитва. Но јас не сум мозочно испрана лубеница место глава да не сум свесен каде сум , во кое ќуше на светот сум роден и колку вода низ Врардар има уште да тече за да евентуално тоа ќуше стане белосветско место за живеење у каво би се тоа шупливите мозочињада се брцнете, ама курињата не ви се кадарни да го направите такво. Туку саде некои издркотини се произведуат и молерисуат. И се некој ви е крив, само вие свети крави безгрешни. Ај оди чешај се од некој друг трн не туку ми продавај муда за бубрези.......да не те замаам..

а ќе видиме какво ќе ни биде здравството сеа ко ќе дојде на власт Села, а тој бара вработувања исклучиво по рамковен ... е па едно 23% хирурзи од нивните ... ама не му се слуша на Села нивните доктори да си ги лечат пациентите од својата нација
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom