Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Има еден српски глумец кажано многу паметна работа. Вака вели:

Кога си мртов, ти не страдаш. Ти не знаеш дека си мртов, не можеш да страдаш, страдаат само луѓето околу тебе. Исто е и кога си глуп.
Ocigledno deka si ti toj.
[DOUBLEPOST=1487505486][/DOUBLEPOST]
Абе малку ви е што ви прават :pos:

Утре пак ќе ви ја ветат пругата за Бугарија и пак ќе се дразните каков напредок не очекува :D
Taa pruga ja pocnava sorosoidite so pari ot kredit,arno ama parite si gi podelija megu sebe da gi otkupat obezvrednetite fabriki bez rabotnici a za prugata rekoa deka bila pogresno proektirana i ostana kako eden od mnogute spomenici za matnata tranzicija
 
Последно уредено:

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Taa pruga ja pocnava sorosoidite so pari ot kredit,arno ama parite si gi podelija megu sebe da gi otkupat obezvrednetite fabriki bez rabotnici a za prugata rekoa deka bila pogresno proektirana i ostana kako eden od mnogute spomenici za matnata tranzicija
па тоа е криминал, дали владата на ВМРО направи нешто да се истражат откријат и казнат тие криминалци?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Абе малку ви е што ви прават :pos:

Утре пак ќе ви ја ветат пругата за Бугарија и пак ќе се дразните каков напредок не очекува :D
разни времиња , разни ветувања...глеај само што ветувале претците на сдсм и народ верувал ... :
http://emagazin.mk/vesti/vest/31867?title=ekskluzivno-cia-gi-otkriva-planovite-za-izgradba-na-skopje-od-1949-godina ,
врти сучи саде на ЦИА се препнуеме и тогаш и сега.... :tapp:
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
422
Поени од реакции
337
Порано сите лаги коин непрестано ги истураа имаа некаков логички след. Сега скроз им избега топката. Неколку недели пред изборите трубеа за федерализации, кантонизации и слични срања, и откако јадоа по капа на изборите почнаа да се гребат кај Албанците. Потоа муабетот се промени и му се вдадоа на Бејли, за да јадат една воспитна заушка од Стејт Департментот. Откако видоа дека и тоа не врви, на ред дојде Сорос. Арно ама, луѓето генерално ги боли уво за Сорос, така да увидоа дека и таму нема леб, па сега се вратија на муабетот за федерализацијата.

Каша попара. Во ваков текст како што е склопен може да поверува само некој со умствениот капацитет на @Tikvesija или пак @глагол .
Ke te pokanam da dojdes kaj mene doma. Se ke ti platam i avion i rucek i smestaj za nedela dena. Zemi si ja i zenati da ja prosetas malce. Da vidis sam so svojte oci kako ja ziveam a kako ti zivees pa posle mozeme da sborime koj kolku ima intelektualen kapacitet. Vo pravo si koga velis na ovie forumi sekoj moze da se se pravi pameten. Koj si ti izklucok sto si ti napravil vo zivotot A da ne bide partisko rabotuvanje? Koj si ti tuka da tagiras lugje i da odreduvas koj ima kapacitet i koj ne? Jas ne sum zemal ni 1 denar od Makedonija a ti? Rabotam preku 25 godini vo stranstvo zaboratuvam, patuvam i ziveam. Imam pominato 125 zemji vo svetot delumno rabotno delumno privatno. Nekoj ovde stvarno veruvat deka zavisam od fuckin VMRO satoa sto nemozat da sfatat deka postojat i drugi lugje koj nemat potreba da bidat prodadeni. Ima Uspesni lugje koj se imat dokazano i imat svoja glava i mozok. Ti si zaroben vo tvojata inferiornost i za tebe sekoj koj e pouspesen od tebe i zivee nekakva druga realnost koja e podobra od tvojata e degen ili glupak. Ali razbiram i toa moraš taka da mislis inace sam sebe treba da si priznas deka zivees vo zabluda. Licni frustracii. Razocaruvanje i trista drugi gluposti razbiram ali se kries pozadi profil. Eve dojdi kaj mene napisi mi vo PM ke te pokanam doma kaj mene. Ke ti ja pokazam i Germanija i Avstrija. Ako sakas ke ti sredam i intervju za rabota prepostavuvam znaes engleski. Da se izselis od mk i od rezimot. Covek so tvojot kapacitet sekade vo svetot moze da najde rabota neli? Pa posle mozda i ke sfatis koja e razlikata izmegju tvoj i moj svet. Pa posle slobodno taguvaj me kolku ti duša bara.

Pozdrav

Ocekuvam tvoj odgovor u PM
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Еј, ај дијаспора олабаите малку. Дојдете со болни роднини да се е****те по бирократии, упати, квоти, мои термини, да ве лечат двојкаши у полураспаднати зградишта или пратете ги децата у школо у бараки со чучавци, да ви ги учат двојкаши па да ми паламудите за патриотизам, конфедерации и туѓи јазици. Да идете на биро за вработување, да видите каква е "понудата", па после да продаате демагогии по форуми. Јазик туѓ зборите и така и така, па нема да ви биде тешко да се привикнете. Е***и "патриотите"!
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Еј, ај дијаспора олабаите малку. Дојдете со болни роднини да се е****те по бирократии, упати, квоти, мои термини, да ве лечат двојкаши у полураспаднати зградишта или пратете ги децата у школо у бараки со чучавци, да ви ги учат двојкаши па да ми паламудите за патриотизам, конфедерации и туѓи јазици. Да идете на биро за вработување, да видите каква е "понудата", па после да продаате демагогии по форуми. Јазик туѓ зборите и така и така, па нема да ви биде тешко да се привикнете. Е***и "патриотите"!
Almeida у која тоа вукојебина живееш човече, па зар има таму и интернет за да можеш да праитиш ваков врисок ????
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Almeida у која тоа вукојебина живееш човече, па зар има таму и интернет за да можеш да праитиш ваков врисок ????
У Карпош, Скопје, ФАЈРОМ.
Секогаш кога ќе идеш у кафана да се наждереш со парите што си се омрсил од тендерот да се сетиш дека со нив некој лекар можел да зема плата 5-10 години и да лекува дечиња. Бапни една ракија за нивно здравје дур бистриш политика у кафана. Кога си им ги здиплил парите, барем да има некоја космичка сила што ќе проба да го опраи твоето крадење.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
У Карпош, Скопје, ФАЈРОМ.
Секогаш кога ќе идеш у кафана да се наждереш со парите што си се омрсил од тендерот да се сетиш дека со нив некој лекар можел да зема плата 5-10 години и да лекува дечиња. Бапни една ракија за нивно здравје дур бистриш политика у кафана. Кога си им ги здиплил парите, барем да има некоја космичка сила што ќе проба да го опраи твоето крадење.
у Карпош???? ее тогаш човече лажеш ко маџарска циганка...сушиш :) Па пред година само две ви ги уредив школите , ви ги улицкав амбулантите по терк на оние у Аљаска. Тиии мајката,ич усул да се немало , ко да си од оние од хелсиншконо лезбејско клубче, а зинат а лага со кофи истураат , ако не внимава човек може и да се удаи..
А се за ич пари , ма за никакво тендерче .. толку квалитет истуривме на квадратен метар за сега некои таму неблагодарници да измислуат , олајаваат и како баби колнат, космички сили призиваат ...
Да му се збуктоса на човека неделниов ручек у кафанава у која патем најбезобразно те дерат до гола кожа со тоа цените од кои ќе помислиш дека си да си на шамп елизеее..,да не се дечињава прегладнети што низ џам те ѕиркаат и залци ти бројат...
Кој глупандер си ти Almeida , нек си ебе матер...невиден.., нема таа сосорс пара која може да те плати... :) :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom