Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.098
Поени од реакции
3.294
Оти бе досадно. Не ти е интересно да ги читаш комуњарите како се прпелкаат во оправдувањето зошто Заев треба се да прифати и дека е тоа добро за сите нас и дека тоа веќе е оддамна пракса само треба да се официјализира и после одма во следниот пост како викаат уааа продадени души ете и овде албански ќе се употребува. Ти си мислиш ке пукаат од среќа и радост а тие како нешто намуртени. Како жени во ПМС.[DOUBLEPOST=1487498628][/DOUBLEPOST]
И колку Македонци имаше во бугарија на последниот попис?
1-2 илјади ми се чини.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
http://fokus.mk/za-zaev-ne-e-prifatlivo-da-se-menuva-ustavot-za-albanskiot-jazik/

За Заев не е прифатливо да се менува Уставот за албанскиот јазик


Сеа некој од небањатите да (се обиде) да ја објасни оваа ситуација.
Kako i sekokas sds prvo ke se isposere i ispopluka na Makedonija,Makedonecot i se sto e Makedonsko za potoa posranoto da go jade i lize da si gi iscisti grevovote[DOUBLEPOST=1487499578][/DOUBLEPOST]
Како лаже грдото лице на Македонецот: Заев се изјасни за промена на Уставот

Првото е наслов на текст во Република во кој се тврди дека Заев се согласил на промена на Уставот, за во понатамошниот текст да пишува дека за Заев е прифатливо се што е во рамките на Уставот. Јас не знам кој шизофреничар ги пишува ваквите текстови, но се додека се служат со ваква пропаганда им посакувам да цркнат.

За нас е прифатливо сѐ што е во рамките на Уставот и потребите на граѓаните Албанци или од било која малцинска заедница, изјави денеска претседателот на СДСМ, Зоран Заев, кој потврди дека синоќа ДУИ им доставил документ со предлог решенија за Законот за употреба на јазиците.

–Предлогот да е уставно издржлив и уставно издржан и да ги одразува практичните потреби на граѓаните. Со вака широко доставени рамки не знаеме кога ќе донесеме одлука. Како што реков предлогот стигна доцна синоќа и го разгледуваме, рече Заев.
Aman vise
Na site televizii kazaa samo na sorospiskite ne i normalno deka e izmisleno
Pa otvori na jutube da se uveris za toa so si pisal i kolku ti e ispran mozokot i da ne jades ekleri vise
 
Последно уредено:
S

silmarillion

Гостин
Владо Јовановски - Норвежаните се иселувале откако влегле во ЕУ.

Ајде полека полека да ја спремаме репрезентацијата за куропушење со и без препреки.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.144
Поени од реакции
21.784
1-2 илјади ми се чини.
Малце бе нешто, што се 1-2 иљади.
Туку да почекаме Лет да искоментира. Баш ме интересира како тој го објаснува тоа и дали смета дека пописот во бугарија бил легален или некој таму ја мати водата, пошто на толкава територија како Пиринска Македонија која во пописот од 1946 се изјасниле 160 000 како етнички Македонци денес да останат само 1-2 иљади. Кај отидоја другите само дестина години подоцна.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.098
Поени од реакции
3.294
Владо Јовановски - Норвежаните се иселувале откако влегле во ЕУ.

Ајде полека полека да ја спремаме репрезентацијата за куропушење со и без препреки.
Германците, бегал од часови по географија.[DOUBLEPOST=1487499924][/DOUBLEPOST]
Малце бе нешто, што се 1-2 иљади.
Туку да почекаме Лет да искоментира. Баш ме интересира како тој го објаснува тоа и дали смета дека пописот во бугарија бил легален или некој таму ја мати водата, пошто на толкава територија како Пиринска Македонија која во пописот од 1946 се изјасниле 160 000 како етнички Македонци денес да останат само 1-2 иљади. Кај отидоја другите само дестина години подоцна.
Избегале во ЕУ од режимот:P
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
И колку Македонци имаше во бугарија на последниот попис?
не постои графа Македонец, во Бугарските пописни листи.
Мислам дека со одлука на собранието на Бугарија е избришан зборот Македонец од листа на малцинства во Бугарија
и да има Македонци - немаат можност да се изјаснат[DOUBLEPOST=1487500317][/DOUBLEPOST]
Ot koga mandatot pretsedatelot go dava na gubitnicka partija
победник е партија или партии кои имаат мнозинство во собрание и може да состави влада
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.098
Поени од реакции
3.294
не постои графа Македонец, во Бугарските пописни листи.
Мислам дека со одлука на собранието на Бугарија е избришан зборот Македонец од листа на малцинства во Бугарија
и да има Македонци - немаат можност да се изјаснат[DOUBLEPOST=1487500317][/DOUBLEPOST]
победник е партија или партии кои имаат мнозинство во собрание и може да состави влада
И во Македонија нема графа бугарин, има место каде можат да се попишат за други и таму да наведат бугари.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.144
Поени од реакции
21.784
не постои графа Македонец, во Бугарските пописни листи.
Мислам дека со одлука на собранието на Бугарија е избришан зборот Македонец од листа на малцинства во Бугарија
и да има Македонци - немаат можност да се изјаснат
Никогаш ? Дури ни во 1946 ?
Настрана тоа дали сметаш дека пописните резултати во Бугарија се реални или таму стварно има само нецели 2000 души што се искажуваат како Македонци?
И не ми одговори за во Албанија и Косово ?
Колку таму се изјаснија како Бугари ?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Железници втор ден на генерален штрајк, плата два месеци не добиле. А пред некој ден бесплатно возење со кинескиот воз до Демир Капија.
Каква држава :pos:
...само демо клипче на онаа која ти ја продуцираа амбасадорите....и режираа нивните "прислушкувачи " ,а премиерата ти ја најавува зајко... :) :) :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
...само демо клипче на онаа која ти ја продуцираа амбасадорите....и режираа нивните "прислушкувачи " ,а премиерата ти ја најавува зајко... :) :) :)
парите за плата на железничарите со во амбасади??
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
си помешал државјанство со националност
националност се гледа на попис
и многумина кои имаат германски пасоши во светот се по националност турци пакистанци ирачани....
во попис од 2002 како бугари во Македонија се изјасниле 1400 луѓе
увек има први пут...викаат на северното наречје, ти само чекај, три амбасадора и се е можно. Замисли ситуација Али или еве ситуација Беса ..1956... ;)
Би завршил во лудница , ако си тврдел дека такво нешто е можно.., во најмала рука.., у поголема би бил обесен на Кале...[DOUBLEPOST=1487501286][/DOUBLEPOST]
парите за плата на железничарите со во амбасади??
..не.. у банка..
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
увек има први пут...викаат на северното наречје, ти само чекај, три амбасадора и се е можно. Замисли ситуација Али или еве ситуација Беса ..1956... ;)
Би завршил во лудница , ако си тврдел дека такво нешто е можно.., во најмала рука.., у поголема би бил обесен на Кале...[DOUBLEPOST=1487501286][/DOUBLEPOST]
..не.. у банка..
многу си бе носталгичен[DOUBLEPOST=1487501362][/DOUBLEPOST]
..не.. у банка..
Банката во Белизе
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Aman vise
Na site televizii kazaa samo na sorospiskite ne i normalno deka e izmisleno
Pa otvori na jutube da se uveris za toa so si pisal i kolku ti e ispran mozokot i da ne jades ekleri vise
Има еден српски глумец кажано многу паметна работа. Вака вели:

Кога си мртов, ти не страдаш. Ти не знаеш дека си мртов, не можеш да страдаш, страдаат само луѓето околу тебе. Исто е и кога си глуп.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.385
Поени од реакции
36.321
...само демо клипче на онаа која ти ја продуцираа амбасадорите....и режираа нивните "прислушкувачи " ,а премиерата ти ја најавува зајко... :) :) :)
Абе малку ви е што ви прават :pos:

Утре пак ќе ви ја ветат пругата за Бугарија и пак ќе се дразните каков напредок не очекува :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom