Препораки за игри

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.077
Поени од реакции
15.891
Godfire: Rise of Prometheus.

На андроид. Феномална графика, контроли и музика. Делува како некоја Сони ексклузива, налик God of War. Must play.
 
B

beaverknight

Гостин
Ќе се надоврзам на постот на @HoT IcE за Paladins.
Играта е премногу забавна, ја имате на Steam, симнувајте одма.
Ги имам играно и двете игри (paladins & ow), ова каде каде повеќе ми се свиѓа ради длабочината што ја има.
Items/Perks и Loadouts кои моеш да ги зимаш пред почеток/за време на меч ја прават тоа што е, можност за милион комбинации, едино што има само 20 херои, but we still in beta.
Се остаив последниов период, РИП испитнава сесија, лол.
 
H

HoT IcE

Гостин
Јас ја усрав Overwatch кога беше една недела на free и додека ја играв ми беше добра, забавна. Ама Паладинс ми е боља чисто ради тоа што ја пред све сум CSGO играч и сакам aim heavy игра, на ОW освен Widow нема друг што многу зависи од aim. Премногу се сведува на ултиња и магии. Паладинс е спротивно, ептен ми се свиѓа.
 
Член од
16 јуни 2013
Мислења
418
Поени од реакции
344
Дечки не сте свесни колку добра игра е овервач. Препорака за секој фпс манијак. (y)
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
489
Поени од реакции
58
Јас ја усрав Overwatch кога беше една недела на free и додека ја играв ми беше добра, забавна. Ама Паладинс ми е боља чисто ради тоа што ја пред све сум CSGO играч и сакам aim heavy игра, на ОW освен Widow нема друг што многу зависи од aim. Премногу се сведува на ултиња и магии. Паладинс е спротивно, ептен ми се свиѓа.
Ахахахаха..... исти се брат..... Видоѕ Мекри Солџер76..... и ред други зависат од добар ејм..... истото и во Паладинс.... сакаш да ми кажеш дека за Бомб Кинг ти треба ејм?
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Почнав паладинс, незнам за што е тоа првото од атак, кој се тие деплојаблс?
 
Член од
25 ноември 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
GeForce GT 710M
i3-3217U CPU @ 1.80GHz
RAM 4 GB

Дајте нешто за оваа конфигурација освен:
AC i AC2
Sleeping dogs
Tomb raider 2013
Hitman: Absolution
Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist i Splinter Cell: Conviction
Dota 2
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
GeForce GT 710M
i3-3217U CPU @ 1.80GHz
RAM 4 GB

Дајте нешто за оваа конфигурација освен:
AC i AC2
Sleeping dogs
Tomb raider 2013
Hitman: Absolution
Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist i Splinter Cell: Conviction
Dota 2
Darksides, нема подобро ;)
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Истата конфигурација само 820 М Geforce
Предлог стратегија нешто во стил на Dawn of war ?
Starcraft 2,Company of heroes 1 и 2, и пробај ја XCOM не е многу слично ама е ептен добра.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Слично на Down of War тешко,види ги Diablo 3,The Incredible Adventures of Van Helsing или Torchlight.
Да се разбереме пошто не се разбираме .Dawn of War -Soulstorm -Dawn of War -Dark Side -Dawn of War III .Тоа е стратегија не 2 ките.
Тие се squad games .
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Препорачајте некој игри за компјутер како Grand Turismo??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom