Барам програма

Статус
Затворена за нови мислења.

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Средив работа конечно еден се инсталира како што треба. Благодарам на сите :smir:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.749
Поени од реакции
4.999
Dajte na lager ako ima nekoja programa ..za proverka na web-kamera ..dali raboti i ostalo....
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Dajte na lager ako ima nekoja programa ..za proverka na web-kamera ..dali raboti i ostalo....
Извади ја ТВ картицата што ја имаш, или само пробај направи и Uninstall и види дали ќе ти работи камерата.

Ако не, помири се со фактот дека таа камера и таа ТВ картица на една машина во исто време, НЕ!
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.929
Поени од реакции
500
Итно ми треба "Iso burner" не е важно која верзија. Trial најдов неколку, но мене ми треба регистриран. Ако има некој нека пише:smir:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Итно ми треба "Iso burner" не е важно која верзија. Trial најдов неколку, но мене ми треба регистриран. Ако има некој нека пише:smir:
Земи си PowerISO, има исти опции и повеќе.
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Хммм...:raz:
Некоја програма како windows movie maker, за да ги кратам песните и да можам да ја зачувувам во mp3 формат за да ја внесам потоа во мобилниот?
Несака да се уклучува windows movie maker инаку лесно беше, така да дајте некоја друга.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Хммм...:raz:
Некоја програма како windows movie maker, за да ги кратам песните и да можам да ја зачувувам во mp3 формат за да ја внесам потоа во мобилниот?
Несака да се уклучува windows movie maker инаку лесно беше, така да дајте некоја друга.
Sound Forge

Или ако имаш инсталирано NERO, оди во START и побарај таму Nero Wave Editor
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Sound Forge

Или ако имаш инсталирано NERO, оди во START и побарај таму Nero Wave Editor
Се јавува проблем кој неможам да го разберам? http://img31.imageshack.us/img31/3506/50938713.png (нешто не ми ги дозволуваше ни опциите горе за да ставам слика, линк,емоции.. овде на кајгана) имам некој поголем проблем и на youtube ми го јавува ова Hello, you either have JavaScript turned off or an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player. Не е до flesh payer от сега снимав и како да ја активирам Java script и како ли сум ја исклучил?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Се јавува проблем кој неможам да го разберам? http://img31.imageshack.us/img31/3506/50938713.png (нешто не ми ги дозволуваше ни опциите горе за да ставам слика, линк,емоции.. овде на кајгана) имам некој поголем проблем и на youtube ми го јавува ова Hello, you either have JavaScript turned off or an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player. Не е до flesh payer от сега снимав и како да ја активирам Java script и како ли сум ја исклучил?

За Firefox: Tools - Options - Content - Штиклирај тоа Java таму.

А тоа проблемот, изгледа до Sound Forge ќе да е, пробај со друга инсталација.
Немаш NERO?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.837
Поени од реакции
6.840
Дали знае некој кој конвертор претвора ДВД (или било кој друг голем видео фајл) филм во точно 700 МБ со супер квалитет? Ако го знаете Axxo знаете на што мислам.
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
За Firefox: Tools - Options - Content - Штиклирај тоа Java таму.

А тоа проблемот, изгледа до Sound Forge ќе да е, пробај со друга инсталација.
Немаш NERO?
Маме му еб*&‘% несака, еве погледни http://img233.imageshack.us/img233/3813/64009370.png Малку се одалечив од темава но овде почнав, што е сега ???
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Епа инсталирај го најновиот Flash Player.
Кажав погоре не е до флешот, го преинсталирам трипати и овој преку твојот линк но несака, друго ќе да е проблемот...ако немаш друга идеја Ок сега ниту јас немам нерви да го поправам...

ЕДИТ: во ред е сега, му направив ресет на целиот фирефокс на историја на опции и се управи продолжуваме во потрага по програма кратење на песните, а неро немам, го избришав.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom