ИЗБОР НА ПОЛОВНИ ВОЗИЛА

Член од
31 јули 2008
Мислења
114
Поени од реакции
37
Јас прво ќе кажам да не избрзуваш туку фино полека разгледувај, за таа цена зачувано ќе се најде, но наведи ни и потреби километри колку минуваш да се намали кругот на коли, мој предлог Рено Клио, но сепак појасни ни ни ги работите.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Јас прво ќе кажам да не избрзуваш туку фино полека разгледувај, за таа цена зачувано ќе се најде, но наведи ни и потреби километри колку минуваш да се намали кругот на коли, мој предлог Рено Клио, но сепак појасни ни ни ги работите.
Уште и добар автомеханичар да му препорачаш за реното, во овластен сервис дерат на мртво, а другиве гаѓаат на тепка што е дефектот, мене таквото гаѓање ме чинеше скоро 200 евра купен дел што сега си го носам во кола за некогаш ако навистина се расипе тој што е на колата.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.071
Поени од реакции
11.435
За таа цена можеш Алфа 147 да земеш, само обавезно носење на мајстор да ја провери предницата. Моторот ЈТД(М) е доста фален, а и екстериерно и ентериерно фино изгледа.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Се наоѓа и 4ка добра, пред некое време гледав еден на плац и стварно беше ракета, тди со 2 црвени, рекаро седишта, и одвнатре и однадвор како од фабрика, но цена 4600 евра, а оние распаднатите се наоѓаат по 3000.
130 ks raketa ??????????
Mene mi e kako da se vozam na kolicka za golf
Не е точно дека 4те се распаднати, за 4 илјадарки имаш многу добра четворка!
Neeeee so 400-500k ic ne se raspadnati tuku im e vratena kilometrazata na 100-150k i se koska socuvani[DOUBLEPOST=1483382586][/DOUBLEPOST]
За таа цена можеш Алфа 147 да земеш, само обавезно носење на мајстор да ја провери предницата. Моторот ЈТД(М) е доста фален, а и екстериерно и ентериерно фино изгледа.
Na alfa od prednica strada samo gumica na gorna viljuska i se menuva za 4x500,rr 500 den i za nekoi 20-30 minuti
A ako ne si pri pari ili si cicija dovolno e wd40 na vistinsko mesto
 
Последно уредено:
K

kicodarker

Гостин
Добро бе како ги давате понудиве оваа кола земија/онаа кола ко небаре за во автосалон ве праша човекот да зема кола. И шевролет спарк да има паркирано на плац,ќе биде 100 пати подобар од тие “звучни“ ама само на хартија имиња за коли како ауди,бмв,мерцедеси и слични растропани и преизвозени канти.
Гледај да е исправна да има што помалку потрошни делови за менување и не очекувај некоја преголема километража со увозни канти. Ако сакаш квалитет,треба да бараш со човек што разбира и да ја откупиш од сопственик. Чим стигнала на плац, била за на преса, чиста математика.
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
1.4 tdi на Поло со 75 коњи можам да кажам дека е ракета за коњите што ги има, не па за 131. Ако си возел кола со 200+ коњи во ред е дека 131 не се за тебе ракета, ама е далеку од доволна коњажа за наши услови. Ауди а3 со 2 врати и 131 коњ враце не се држи воланот, незнам за вас што е ракета...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.867
hakinen sum ili loeb a na vremeto prekar mi bese keke
тој голф дизелаш забрзува побрзо од твојата алфа која викаш дека е бензин и е 10 пати постегнат од неа.
 
Последно уредено:

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
тој голф дизелаш забрзува побрзо од твојата алфа која викаш дека е бензин и е 10 пати постегнат од неа.
Очигледно никогаш во Алфа не си се возел,па да почувствуваш како забрзува,ако е исправна секако,ако има компресија моторот,и снага..
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
тој голф дизелаш забрзува побрзо од твојата алфа која викаш дека е бензин и е 10 пати постегнат од неа.
130 ks vs 156 ks???? Se citas sto pisuvas.
Do sega site so 130-150 ks me gledale daleku pred niv,a otkoga e cipuvana ni na trgnuvanje ne mozat da me vidat i toa na plin.
A i isita kubukaza i konjaza dizelas turbas e pospor od bilo koj benzinec vo sekoj slucaj.
Pari za kola ne zalam i site koli mi vo top forma.[DOUBLEPOST=1483400415][/DOUBLEPOST]
Очигледно никогаш во Алфа не си се возел,па да почувствуваш како забрзува,ако е исправна секако,ако има компресија моторот,и снага..
A pa tek da go slusne zvukot na twinspark od 8te svekici,duri togas ke se uveri deka site goljfovi se kanti.
Strumica 15-02-2015 Drag Race
uzivaj vo glof i bmw
ako gi isfrli klipovite niz hauba bmw to mozebi ke ja stigne alfata
[DOUBLEPOST=1483407780][/DOUBLEPOST]Aj uste ova,kako prolupuva motor na passat 2.8 V6 pozadi alfa romeo 1.8 tbi
 
Последно уредено:
Член од
27 јануари 2015
Мислења
7
Поени од реакции
0
A sto ke kazete za Meriva, benzin - plin i toa so fabricki vgraden plin, kade moze da ja odnesam za da proverat dali e dobra, malce mi e strav radi fabricki vgradeniot plin dali e podobar od ovie tuka sto gi stavaat ili naprotiv treba da e podobar.???
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
A sto ke kazete za Meriva, benzin - plin i toa so fabricki vgraden plin, kade moze da ja odnesam za da proverat dali e dobra, malce mi e strav radi fabricki vgradeniot plin dali e podobar od ovie tuka sto gi stavaat ili naprotiv treba da e podobar.???
Логично е некако дека е подобар од колку накнадно да го клаваш, ваљда од Опел знаат што е добро и поставиле добар плин, е сега как осе погодил тоа е друго.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.867
130 ks vs 156 ks???? Se citas sto pisuvas.
Do sega site so 130-150 ks me gledale daleku pred niv,a otkoga e cipuvana ni na trgnuvanje ne mozat da me vidat i toa na plin.
A i isita kubukaza i konjaza dizelas turbas e pospor od bilo koj benzinec vo sekoj slucaj.
Pari za kola ne zalam i site koli mi vo top forma.[DOUBLEPOST=1483400415][/DOUBLEPOST]
A pa tek da go slusne zvukot na twinspark od 8te svekici,duri togas ke se uveri deka site goljfovi se kanti

Ти имаш помешано нешто, атмосферец при иста коњажа у никој случај нема поголема влечна сила од турбаш, па дури и со помала коњажа турбашот е побрз него атмосферецот, без разлика бензин или дизел.
 
Член од
5 март 2014
Мислења
140
Поени од реакции
41
Ја си купив друже голф 5 на бензин, 1.4, со 47 000 км. поминати 2008 година не увезуван за 5800 евра, и ставив плин, еве втора година ја возам освен лагер шо сменив на тркало ни еден дефект немало, до сега поминав соколу 60 000 км, значи тотал 100 000 има сега, пред месец дена и сменив тоа затегачи, ребрасти и сл. сето ме фати околу 300 евра сосе работна рака и тоа ја одбрав по скапата и по квалитетна варијанта и топ е. Не е може мокна и брза како дизелите и стварно кога претицувам и фали снага ама освен тоа не би ја сменил за ниту еден дизел кој што ке биде сигурно со x10 пати по голема километража поминато и уште шо се не. а за тоа колку е зачувана и дека се е ново се уште во неа да не правам муабет, така да ако не лечиш комплекси со дизел, и стартни, и "најпогодените" машини на WW барем според мене гледај да е шо можно по ново. заеби ти брзина и стартност ако се замараш секој викенд да ја носиш по мајстори, нервози, губење време и пари и сл. иначе секој шо слуша голф бензин по default вика, бензинците не чинат, голф само дизел... абе ај, тој шо тоа гоо вика кога ке извози 10 бензинци од кој што 9 ке му се расипат па после нека вика дека не чинат, колата е топ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom