Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 јуни 2016
Мислења
13
Поени од реакции
24
Знае ли некој со бугарски пасош ако сакаш да аплицираш за туристичка виза за САД преку Бугарија , на каков јазик се зборува у амбасадата? Бугарски или Англиски?
na angliski - sekogash
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
na angliski - sekogash
Prasaj kakvavviza treba. Za avstralija na primer bugarakite gragani patuvaat so elektronska viza t.e najava 48h pred stignuvanjeto vo avstralija online na sajtot na minusterstvo za vnatresni raboti na australija. Za kanada vizite otpagaat sega vo 2017 godina ne znam tocno koj mesec a za sad prasaj detalno kakvq viza e potrebna za bugarski gragani
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.860
Поени од реакции
34.895
Prasaj kakvavviza treba. Za avstralija na primer bugarakite gragani patuvaat so elektronska viza t.e najava 48h pred stignuvanjeto vo avstralija online na sajtot na minusterstvo za vnatresni raboti na australija. Za kanada vizite otpagaat sega vo 2017 godina ne znam tocno koj mesec a za sad prasaj detalno kakvq viza e potrebna za bugarski gragani
За Канада отпаѓаат визите , шо значи ќе може само со бг пасош да се оди?
 
D

Drexel

Гостин
Како тргнала работата со Канада се надевам и американците ќе ги охрабрат да ги дигнат визите :)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.860
Поени од реакции
34.895
Како тргнала работата со Канада се надевам и американците ќе ги охрабрат да ги дигнат визите :)
Канада сака да ја насели земјата , нема ни 40 милиони а e поголема територијално од Америка. Иди таму стекни се со нивна иселеничка виза , слободно ќе имаш влез во САД со право на работа. :)
 
Член од
7 јуни 2016
Мислења
73
Поени од реакции
104
Zdravo momci deneska promena na status na majka mi od finalna na izdavanje ukaz .. brojce 16xxx/2013
Dokumenti: prv bratuced
Tatko mi ceka 12 dena pred nea na finalna i oste e na finalna taka da nemaat nikakov redosled na rabota valjda :)
Inaku na finalna od 21 noemvri :)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.860
Поени од реакции
34.895
Zdravo momci deneska promena na status na majka mi od finalna na izdavanje ukaz .. brojce 16xxx/2013
Dokumenti: prv bratuced
Tatko mi ceka 12 dena pred nea na finalna i oste e na finalna taka da nemaat nikakov redosled na rabota valjda :)
Inaku na finalna od 21 noemvri :)
Друже од прилика колку време поминува од указот до конечно зимање пасошот знаеш ли?
 
Член од
14 октомври 2015
Мислења
43
Поени од реакции
24
Знае ли некој со бугарски пасош ако сакаш да аплицираш за туристичка виза за САД преку Бугарија , на каков јазик се зборува у амбасадата? Бугарски или Англиски?
Vo sekoja ambasada se zboruva na nivniot jazik...t,e, intervjuto na angliski kje ti e
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom