Барам програма

Статус
Затворена за нови мислења.

bubi4ko

Македонци брее..
Член од
24 јуни 2008
Мислења
274
Поени од реакции
17
Благодарам само што видов во претходната страна пишеше дека можеш да снимаш игри:toe::toe:
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
абе не се лепе преводо ставаш го видеото и преводо у ист фолдер под исто име ставаш на ЦД и имаш превод... а ако сакаш на ПЦто да го гледаш или GOM Player или BS Player земи си и коо ке го пуштеш филмо влечи го преводо врз него и имаш превод:toe:
Абе ти изгледа не разбираш шо кажувам. Сакам преводот да биде заедно со видеото, односно преводот да биде закачен на видеото, а не да биде одделно. Разбираш или пак не?
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Абе ти изгледа не разбираш шо кажувам. Сакам преводот да биде заедно со видеото, односно преводот да биде закачен на видеото, а не да биде одделно. Разбираш или пак не?
Стави го преводот да биде во истиот фолдер каде што ти е и филмот и вози.

Едит: Вака сеа, пушти го филмот, и после тоа фати го со маус преводот и пуши го во филмот... хмм... незнам вака дали ме разбираш што сакам да кажам. Значи кога ќе го пуштиш филмот, земи го со маус преводот и пушти го во филмот. Незнам како да ти објаснам :S
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Стави го преводот да биде во истиот фолдер каде што ти е и филмот и вози.

Едит: Вака сеа, пушти го филмот, и после тоа фати го со маус преводот и пуши го во филмот... хмм... незнам вака дали ме разбираш што сакам да кажам. Значи кога ќе го пуштиш филмот, земи го со маус преводот и пушти го во филмот. Незнам како да ти објаснам :S
абе убаво му кажуваме ама ептен е ...... ако го ставеш преводо у ист фолдер и ако го крстеш исто како и видеото коо ке го ставеш на ЦД ке има превод а за да го гледаш на ПЦто кажах ти земи си GOM Player или BS Player и пушти го филмо преку нив и влечи го преводо врз видеото дека шо тее пуштано и ке имаш превод:toe: разбера ли сега ?
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
абе убаво му кажуваме ама ептен е ...... ако го ставеш преводо у ист фолдер и ако го крстеш исто како и видеото коо ке го ставеш на ЦД ке има превод а за да го гледаш на ПЦто кажах ти земи си GOM Player или BS Player и пушти го филмо преку нив и влечи го преводо врз видеото дека шо тее пуштано и ке имаш превод:toe: разбера ли сега ?
Абе глуп Тимчо. Филмот е Ави формат и сакам да го гледам на ДВД, арно ама ДВД-то не чита суб преводи. И преводот ако го залепам на видеото, ке може да се гледа, оти нема да се чита како превод, туку ке се чита заедно со видеото, како видео. Ама колку и да ти објаснувам ти си глуп и не сфакаш.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Има некој Adobe Acrobat да ми даде? Значи за правење .pdf фајлови. Не само за читање, туку за праење. Фала. :pipi:
 

Debel

Велијa
Член од
19 мај 2007
Мислења
58
Поени од реакции
1
Да не знаете некоја програма со која што можам да снимам што се случува на екранот? На пример плешаш некоја игра и го снимаш тоа што се случува на екранот. Јас знам една програма Fraps али не можам да ја најдам кракуваната верзија, а демото ти снима само по 30 секунди.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Абе сега кај тебе се бива, ти си гордоста на кајгана.
100% не си го пробал тава шо ти го кажааме:tapp::toe:

Да не знаете некоја програма со која што можам да снимам што се случува на екранот? На пример плешаш некоја игра и го снимаш тоа што се случува на екранот. Јас знам една програма Fraps али не можам да ја најдам кракуваната верзија, а демото ти снима само по 30 секунди.
мислам дека се праве колко сакаш да снимаш види мора да има тама али не сум сигурен:smir:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Луѓе ептен офтопик отидовте...:toe:

ВикторГГ провери ПП
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Не чинат линковите, или јас не го сфаќам фајлот? Се симиња еден фајл од 20 килобајти, кој не знам за шо служи. Нешто друго?
Провери дали ќе завршиш работа со тоа Аце што ти то пратил, ако несака ни така пробај на Google пиши pfr maker, pdf creator... или некоја таква комбинација исто може би ти завршило работа и да конвертираш doc to pdf. Пиши на Google doc to pdf convert... би требало да завршиш работа :)
 
P

Princ

Гостин
Ај малку смирензи. вмастер бара да го залепи буквално преводот на филмот. Еден фајл да бидат, јасно?

Вака сега, нови правила на однесување кога јас ве поштовам вас а вие будала ме правите: Секој оној пост кој ќе биде офтопик од оваа точка . па натаму, ќе го казнувам со еден црвен картон. 5 црвени картони водат до автоматски бан 7 дена.
Тимче, иако заслужи овој пат да летнеш до небото ти простив и овој пат. Ама лошото е што на моето трпение му е дојдено крајот па затоа ти имаш предност во новава политика, односно ти почнуваш со еден црвен картон. Уште 4 имаш.
Останете ми со здравје и памет во глава.
 

рапаич

А бе?
Член од
20 март 2008
Мислења
164
Поени од реакции
6
Абе глуп Тимчо. Филмот е Ави формат и сакам да го гледам на ДВД, арно ама ДВД-то не чита суб преводи. И преводот ако го залепам на видеото, ке може да се гледа, оти нема да се чита како превод, туку ке се чита заедно со видеото, како видео. Ама колку и да ти објаснувам ти си глуп и не сфакаш.
За тоа имаше програмче(X to DVD)или така нешто ,чек да видам и ќе добиеш ПП ај:helou:

Има некој Adobe Acrobat да ми даде? Значи за правење .pdf фајлови. Не само за читање, туку за праење. Фала. :pipi:
Провери си ПП:smir:
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Да ми каже некој програма за преведување од било каков јазик на македонски ама не збор по збор туку цели реченици.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom