Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
На истото работно место, за кое имам диплома и соодветно овластување од надлежната комора во приватна фирма што работи законски и се бори во овој неправеден систем што форсира и им дарува благосостојба на паразити како тебе.
Мене ме интересира дали барем еднаш ќе се обидеш да одговориш со одговор, а не со прашање.
Ширење пропаганда на интернет? Која е таа диплома? На што да ти договорам? На твоите навреди како јас ќе треба да си барам работа? Мислам дека преминавме преку овие муабети за сендвичи и корнишони, бањати и небањати, комуњарите удбаши курци палци кој како ќе живеел и кој што работел, ама изгледа сум згрешил.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Ништо бе Ставре... после 11.122016 појасни ни се многу работи, околу договор (менаџирање) на десетици илјади албански гласови, 2 пати одложување на избори додека се обезбедат истите, лажење за „фантомски“ гласачи... ит, итн... Всушност, во 2014 г. ВМРО ДПМНЕ реално го газел СДСМ, се друго било само глума..
А не ти беа јасни работите кога три пати по ред се гласаше во Центар, се по закон и устав?

Сега некако појасно ти се гледа.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.086
Поени од реакции
11.483
52,8% излезност до сега во Теарце, интересно ќе биде до крај. :kafence:
 
W

wicked_1

Гостин
Секој секого може да пријави... Ако нема друга работа.
Не, ова твоево и на колегите твои се директни обвиненија кои ги засновате на бљувотина-текстови од република, инфомакс итн.

Не ме интересира од кои побуди го правите тоа, но онака чисто ти да си знаеш. Моментално сме бомбардирани од лажни вести, заговори и триста чуда, во нормална држава такви спамери сносат одогворност.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.098
Поени од реакции
3.294
Изгледа ништо од бизнисот, само 377 гласале до 17h,
ќе видиме дали искочиле ВМРО-вците или сите се за СДСМ
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Може и денес... ако со закон се задолжи секоја приватна фирма да прими по 10-20 работници без разлика дали им требаат...
Па ете во СФРЈ ем невработеноста беше мнооогу помала од денес, ем платите беа многу повисоки од денес, ем здравство и школство беа бесплатни ем криминалот беше многу помал ем задолженоста беше многу помала.
Власта треба да се грижи за народот да имаат работа примања здравсто социјално безбедност а не да се такмичат кој ќе купи поскапа кола или посапи парфеми, чевли накити за себе
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Размислете дека ја делите државата и воздухот со некој кој е способен да напише вакво нешто.

jas mislam nikakvo preglasuvanje ivanov da proglasi vonredna sostojba vo drzavat sekako rusite se vo nis i da vidime so toa posiptarenoto predavnicko kopile zaev i pederot amerikanski bejli i smrdenata debela posiptarena svinja katica janeva kaj na majkaim pickata ke odat mora ivanov da ja prevzeme drzavata pod vojna diktatura ke ima i krv ali mora makedonija da ja spasime od posiptarenoto predavnicko kopile zaev i najprvo odenje vo strumica i cistenje tova posiptareno predavnicko anti makedonsko pleme od koren i posle po red krv im ebam predavnicka anti makedonska
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.098
Поени од реакции
3.294

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.086
Поени од реакции
11.483
jas mislam nikakvo preglasuvanje ivanov da proglasi vonredna sostojba vo drzavat sekako rusite se vo nis i da vidime so toa posiptarenoto predavnicko kopile zaev i pederot amerikanski bejli i smrdenata debela posiptarena svinja katica janeva kaj na majkaim pickata ke odat mora ivanov da ja prevzeme drzavata pod vojna diktatura ke ima i krv ali mora makedonija da ja spasime od posiptarenoto predavnicko kopile zaev i najprvo odenje vo strumica i cistenje tova posiptareno predavnicko anti makedonsko pleme od koren i posle po red krv im ebam predavnicka anti makedonska
До сега беа во denial , веќе преминуваат во anger фазата. Следуваат нели bargaining, depression и на крај acceptance на неминовното.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
А не ти беа јасни работите кога три пати по ред се гласаше во Центар, се по закон и устав?

Сега некако појасно ти се гледа.
Јас анте, ти антекурела. Кажав дека е сега се појасно. Дека се било лаги (во главно). Дека не биле обвинувањата точни, туку не било уште се подготвено. Каква врска има тоа со Центар? Се по закон и устав, не реков дека не е така.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom