Протести низ Македонија (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
J

joe.b

Гостин
Со оглед на тоа дека во нашава историја од 20тина години што ја имаме како независна држава ова е најголема излезеност на гласање, ќе биде интересна утакмица за гледање до крај дефинитивно.. Интересен материјал имаа да ни прикажат пред избориве и едната и другата партија (зборам за двете најголеми) едниве ни прикажаа материјали што до скоро мислевме дека се теории на завера, прислушкувања, тендери, перење пари, и триста чуда, другиве пак ни ги замачкаа очите со покачување пензии, отварање на нови работни места - градење фабрики , странски инвестиции, бесплатни превози, нови автобуси, и чудни европејски закони. споменици и згради ко да сме у некоја европска метропола, заборавајќи дека сме во Скопје а не во Виена. Плус како веЃета у целава манџа излегоа муабети од една од партиите за двојазичност и поголеми права на албанците, плус шарени револуции, плус протести, пукања, диви населби и езера.. ... ептен, ептен интересно ќе биде.... јас како човек кој своето гласачко право го искористи за пишување графити на гласачкото ливче и пцуење сестри и вујни на сите наведени на истото ... едвај чекам да ги видам резултатите и реакциите после тоа, чисто сеир да си фаќам ... за друго ме заболе, од секогаш сум си бил амал , со моите 10 прсти сум заработил се што имам во животов.. така да, кој и да дојде да ја води државава мене подобро нема да ми биде...
Али ќе седам и ќе ги дочекам резултатите, и ќе си фаќам сеири од постовите низ интернетов на партиските штабски кутриња..
Ех, колку би дале да сте моментално на мое место моментално... колку се осеќам горд што сум македонец не сте свесни :)
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
Не дека ме интересира многу ама ај да пишам гледам за Куманово нема ништо пишано ,околу 1000 гласа води СДСМ не знам дали е многу или малку тоа
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Хаха уште не научивте.
Копито, ако можеш да видиш таму кај што има рекордна излезеност се всушност традиционално вмровски општини.
toa e toa
koj gubi,pocnuva so navredi.
tempiraj,kje bide dolga nokj za vmrovski gzinja kako tebe
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.079
Поени од реакции
3.236
Коалиција ВМРО-СДСМ:tapp:

Ај нека ни се наздравје нови избори во март/април
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не дека ме интересира многу ама ај да пишам гледам за Куманово нема ништо пишано ,околу 1000 гласа води СДСМ не знам дали е многу или малку тоа
Ако информациите ги читаш од Твитер според нив СДСМ секаде води. :D
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Многу силн,насмеани бе мајката!
Опозицијата вечерва ќе славела!
Од кога поразот се слави?
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.079
Поени од реакции
3.236
Многу силн,насмеани бе мајката!
Опозицијата вечерва ќе славела!
Од кога поразот се слави?
Нормално дека ќе слават, кога изгледа успејаа да соберат многу шошонски гласови, ќе видеме ама се укажува на тоа.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.818
Поени од реакции
15.746
http://telma.com.mk/vesti/turkanici-pred-glasachko-mesto-vo-novo-lisiche

иде телма да јаде гомна ама замолча...Лесно може да се открие кој ги начука сите фантоми во едно место ( 2708)..јасна е логикатана опозицијата во ДИК, сите фантоми во едно место да не гласа друг за нив... е сега направија фантомска гужва и нервоза, па уште и тоа ако може на власта да го припишат
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Нормално дека ќе слават, кога изгледа успејаа да соберат многу шошонски гласови, ќе видеме ама се укажува на тоа.
Ќе ги тргнат јанко,милиенко,ивонче милионче,латас а може и сител ќе го затвотрат и тоа ќе ми направи голем мерак.
Ама ај да се штипнап по образ да не сонувам


Првични резултати на ДИК: ВМРО-ДПМНЕ во водство

Според првичните резултати од обработени 126.915 гласачи, коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ е во водство со 5% пред коалицијата на СДСМ. Одзивот на гласачите, според досега обработените податоци, е 64%
rez.PNG
 
Последно уредено:

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom