Фан Клуб: Пелистер

И

Игнориран член

Гостин
nekoj od ovde ima videno proekt kako treba da izgleda tribinata ?? nikoj ne pokaza proek a tribinata ja turnaja daj boze da ne ostani taka oti ke treba pak po sela da igrame
Крајниот резултат ако вистина почни да се гради би требало вака да изглеа:



Ова на сликата подолу е целосниот проект... Шо значи без трибините зад голојте би требало да изглеа нешто слично како на сликата погоре.

 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.080
Поени од реакции
6.701
да се комплетира онака малку потешко(едвај во судни маки се решаваат и ова да го направат и тоа во 5 до 12 пред избори), сосема доволно е уште една голема трибина, но и столчиња со реден број како и обезбедување (камери и стјуарти) за да не се дозволи демолирање

http://thesetpieces.com/author/totallycommsbettingtips/

погледнете какви трибинчиња и стадиончиња "со ќошиња" што ги поседуваат англиски прволигаши и екипи од чемпионшипот, па тие вртат милиони годината, а поради скапото одржување не се осудуваат да градат безпотребно поголеми стадиони
 
Последно уредено:
И

Игнориран член

Гостин
Абе ни трибина ќе се види ни бутур... Него нека паднат од власт и сите да ги напикат по затвори. Посебно ова клептоманчето наше од општина, шо не дупи на здрав мозок 10 години.
Само него да го видам зад решетки полна ќе ми биди душата. Оти ни имало ни ќе има тука спорт и инфраструктура. Еден мастер ресет треба на цел систем па да почниме да разговараме за инфраструктура во градот.
Дотогаш, се ќе се сведва вака на перење мозоци и милион проекти на хартија.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.374
Поени од реакции
5.727
Јaс се клaдaм уште oд сегa декa трибинaтa дo 2020 немa дa биди нaпрaенa.
Сaлaтa истo тaкa.
И зa нaредни избoри пaк истите рaбoти ќе ги ветвaт.

Абе не мoжи дa туркaт a немaт нaпрaенo решение зa oстaтoкoт , шo кaкo , кaде , кoгa сo сoблекувaлни.Еве и нa гoлемaтa дa бидaт oд кaј влезoт ќе биди , преку oгрaдa низ публикa ќе се префрлaт или ....

Другa рaбoтa кaј е прoектoт , кaкo ќе изгледa. Тoј првoбитниoт сo триби oтпaѓa oти зaд гoлoј клaдoјa тoa буретo зa вoдa.

Абе вaквa кaлaпурницa сaмo кaј нaс имa. А не е прoблемoт трибинaтa и тaкa не јa бивaшa , aмa сегa виси и нa прoлет кaј ќе игрaме.

П.с. некa oдaт некa се преслеквaт Имперaтoр тaмaн и пo 10 ќебaпи и литaр сo литaр нa пoлувреме некa мaнaт.

п.с.1. Денес биле фудбaлерите нa Кинo вo Сити Мoл гo гледaле Стaдo. Бaш убaв филм прaвo Стaдo сме сите вo држaвaтa , дури не се нaпрaјме вoлци ќе не стрижaт
 
Последно уредено:
Член од
30 август 2012
Мислења
3.374
Поени од реакции
5.727
Е овде се гледа колку е важна висината на голманот,распон на раце,да знај да се фрли цел,во воздух да лета и да покрие агол,овај се фрли откако виде дека ќе оди топката во гол,ама касно беше,а и да се фрлеше не знам дали ќе ја фатеше.
Било кој голман со над 188см со нормален рефлекс можеби лесно ќе одбранеше,ама заебан удар беше,се креваше топката постепено точно во горен агол,со толку сила и прецизност беше упатен,тежок удар е ова за бранење,не само во фудбал туку и во ракомет кај шо голот е појќе од дупло помал и далеку понизок.
Колку треба за вакви удари да ги фаќаш ехеее,тренинзи,тренинзи,да прочиташ шут со време.
Кај нас години тренинзи на голманите се ко ќе лежат и Саше Петровски да му џитка топки а овие му ги враќат.:D
Голман треба некој ВИСОК да се земи,и двата голмани шо ги имаме ни се по 180см,помина то време.
Абе кoј рaспoн , нaстрaнa шo брaчкaтa убo јa зaфaти тoпкaтa , aмa Пaшетo се фрли oд кoгa влезе . Кoјa легендa е знaчи. Абе 35 метрa бе. , мoжи и пoќе беше. Бaш преѓе пешaчев и брoјaм 35 чекoри oд еднa бaндерa и се вртaм нaзaд и кoгa ме фaти смејa. Јaс бaндерaтa не јa гледaм oд тaму oвaј гoл прими. Ај дa беше излезем дa гo лoбoвa или нa кривa нoгa гo фaти или му се лизни.
Амa нa нецели 2 метрa oд мене дa не се фрлиш мене oнa ми е вкрaј сoмнителнo.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.263
Поени од реакции
5.076
Абе шо сакате вие трибина да никни за 2 месеци ?
Така не се прај то, чекајте малце дури на следните 2-3 мандати не се повтори истото АЛЕЛУЈАААА " Се прај трибина на стадионот во Битола" :vozbud:
ТОП ТЕМА ЌЕ БИДИ НА ОСТАНАТИТЕ ИЗБОРИ ВО ИДНИНА.
И покрај трибината, Битола добива ЦЕЛ СПОРТСКИ КОМПЛЕКС, сала од 6000 гледачи, затворен базен со ватерполо димензии(а пливачи во градот нема) :D тениски играчишта и ред други работи ќе си ги научат како стихотворба да рецитираат :D

Инаку преѓе клемптоманот си кажа дека се очекува во РОК ОД 2 ГОДИНИ ДА СЕ РЕАЛИЗИРА ЗАЦРТАНАТА ЦЕЛ, така да долга е нивата, нека не ве залажва шо во Април има и локални избори па до тогаш дека ќе биди готова :kuracc:
Само мене ме заплашва шо до крајот на фебруари таму кога продолжува пролетниот дел од првенството, стадионот нема да исполнува услови за игра, овие за една недела ќе ја дотуркаат цела трибина и ќе биди стадионот како да е погоден од земјотрес. Освен ако имаат нешто смислено како ПЛАН Б, во врска со соблекувални, вода и ред други работи ама такво нешто не слушнавме...
А од Фебруари ако не шетаат пак по други градови да играме, мислам ќе бидиме ЕДИНСТВЕНИОТ ТИМ во светот кој во последните 2 години, повеќе изигра утакмици надвор, отколку дома (се разбира како на домашен терен).
И јас не се надевам дека за неколку месеци ќе изградат нешто, особено не во овој период кога е зима. Ќе си тера овај проект како шо си кажаја околу 2 години.

Друга работа за таа салата шо ќе се гради со 6000 гледачи официјално ќе биди во делот на касарната, како шо се збораше пред некое време дека Циле ќе градел, дрн дрн јајца :masa: Највероватно тртлото се има поврзано со овие од власта, па ќе се гради нова и КЛУПЧЕТО ако му опстојува таму негде после 2020 година, највероватно ќе си ги префрли да си играат таму :LOL:

Исто и за другите работи шо се за Битола, затворениот базен и таму шо имаат најавено друго, СЕ ПОЧНУВА СО РАЗГЛЕДУВАЊЕ НА ПРОЕКТИ ОД 2018 ГОДИНА е тек после да се гради е сега рачунајте колку време треба, до тогаш нас овде ни останува само да си џафкаме :masa:


П.С. За стадионот на крај ПАК НИЕ сме ебаните во случајот, ние со нашата кампања #Сакаме стадион си бараме нов стадион, односно ЦЕЛОСНА реконструкција на истиот со 4 трибини, како и тие што си имаја ветено, на крај ќе треба да се задоволеми со една нова трибина само, МАЧКАЊЕ НА ОЧИ, зад голојте пак ќе биди кокошарник.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Ќе има стрим утре со феудалците?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.003
Поени од реакции
7.573
Стрим ќе има ама Чкембари ќе нема на најважниот натпревар оваа есен зошто ниту сељаците ниту нашите не сакаат не можам да разберам не ми е јасно шо се дешава толку со ффм со мвр со изборите се си еба мајката ...
Сепак најважно е да ги поминиме па полуфинале со победа или брегалница па да играме финале каде после се отвора место за европа преку четвртото место
Инаку нашите ич не се вратија од Тетово заминаа карантин Скопје па денес во Кратово со полн состав шо значи ако проработи нападот и дајме еден гол се ќе биди завршено гледам судиите уште не се објавени за да нема притисоци иако се знај дека ќе се фрла со дрвја и камења плус оди во прилог кавгата на кондициониот тренер со нивниот помошник па ќе треба крв да падни до колена за кој да помини но според мене најважен ќе биди Мартин Ковачев ако изигра како шо знај гарант врвиме ако не губиме каде да потсетам при 1-0 веднаш се изведваат пенали нема продолженија !
Куп е наш !

P.S.едит Јосип Бартон ќе биде главен судија кој е на ффм шо значи тие ќе решаваат кој ќе помини ...
 
Последно уредено:
И

Игнориран член

Гостин
Пелистер оди понатаму !
Едно шо сме поквалитетни од нив, друго шо нема да си дозволат на 3 дена пред избори цела кампања за спорт во Битола и рушење на трибини бла бла, да му падни во вода ради еден натпревар во Кратово.

Мое мислење е дека ќе заврши 1-1.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.288
Поени од реакции
1.736
Полека малце,трибината неможи да се напрај за 1 година не е возможно многу работа има то неоди така дури и во странство треба подолго време ако некој очеква дека трибината ќе биди готова до другата година тешко се лажи,сеа главен проблем е после 11 шо ќе се дешава со клубот и дали ќе си заминат овие љушпарите шо инвестират.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.003
Поени од реакции
7.573
Многу прашања а нема одговори рок имаат гранит 22 месеци сега оти нема предвидено финансии во буџетот се пуштаат муви од партија дека во договорот со гранит има грејс период две години а после етапно за пет години да се платат 5,4 милиони евра за трибината исто така под знак прашање е дали новите газди ќе останат во клубот сето тоа е вразно со изборите но што и да биди ние сме учени по најтешкиот пат втора лигљ без стадион без пари со притисоци итн... Нема откажвање ред по ред прво утре во купот па после ќе гледаме ќе прајме !

Sent from my 6039Y using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom