Бодибилдинг суплементи

Член од
29 март 2013
Мислења
4.584
Поени од реакции
4.428
Дечки, дајте некоја проверена страна за онлајн порачка на суплементи. И како оди цела процедура?
 
Член од
1 април 2014
Мислења
218
Поени од реакции
23
Zemav scitec nutrition l carni tecnost nekoj da dade komentar ? dobar li e dali pomaga vezbam 6 pati nedelno i 5 6 pati kardio ( tocak ) 30 40 min?
 
Член од
3 февруари 2016
Мислења
133
Поени од реакции
38
Дали fat burner се исплаќа да се купи и дали ви потпомогната кон намалување на тежината и очекуваната форма(секако со добра исхрана), и дали препорачувате некој друг суплемент кој според вас е подобар?
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Zemav scitec nutrition l carni tecnost nekoj da dade komentar ? dobar li e dali pomaga vezbam 6 pati nedelno i 5 6 pati kardio ( tocak ) 30 40 min?
Ако на сето ова, ја прилагодиш исхраната во текот на денот, повеќе од добар ќе е.[DOUBLEPOST=1479310476][/DOUBLEPOST]
Дали fat burner се исплаќа да се купи и дали ви потпомогната кон намалување на тежината и очекуваната форма(секако со добра исхрана), и дали препорачувате некој друг суплемент кој според вас е подобар?
Зависи што подразбираш под исплаќање. Ако ти е средена исхраната, со сигурност ќе потигнеш резултат. Се разбира, со соодветна физичка активност. Психички, може дополнително да влијае на целиот тој процес.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Другарми има потреба од гејнер (има одбивност од храна не може да внесува количински храна) па покрај тоа што набавил протеини од MyProtein сака да земе гејнер, ме замоли и јас разгледував и го најдов чудово незнам некој дали го користел? Според сите нутритивни состојки мене ми се допаѓа...


Дали fat burner се исплаќа да се купи и дали ви потпомогната кон намалување на тежината и очекуваната форма(секако со добра исхрана), и дали препорачувате некој друг суплемент кој според вас е подобар?
Правиме муабет за широк поим, наведи каков fat burner сакаш да користиш а потоа да си помогниме нормално а најдобра помош е од некој што го користел тој производ... :D
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.197
Поени од реакции
36.402
Другарми има потреба од гејнер (има одбивност од храна не може да внесува количински храна) па покрај тоа што набавил протеини од MyProtein сака да земе гејнер, ме замоли и јас разгледував и го најдов чудово незнам некој дали го користел? Според сите нутритивни состојки мене ми се допаѓа...



Правиме муабет за широк поим, наведи каков fat burner сакаш да користиш а потоа да си помогниме нормално а најдобра помош е од некој што го користел тој производ... :D
По мое е скап 1200денари за 1кг иако е „добар“ составот, последно зедов за 4500 денари 5кг My protein Impact whey, така да со екстра 2кг декстроза може да имам 7кг гејнер за помалку од 5000ки, додај еден оброк побогат со јаглехидрати и имаш комплет стак за маса.
Гејнери, тестостерон бустери, топачи и пумпачи ти се најпромашена инвестиција во делот на суплементи кај аматерите, ова ти е мое мислење, не секој ќе се согласи со мене пред се не тие што се во бизнисот со суплементи, бидјеќи на истите се прават и најмногу пари.

Јас оправдувам протеин, бца, глутамин, креатин, витамини и електролити и евентуално пробиотици за одредени индивидуи, за аматер овие компоненти ти се повеќе од доволно искомбинирани со добра храна, се друго ти е непотребно олеснување на џебот.
 
P

poker12345

Гостин
По мое е скап 1200денари за 1кг иако е „добар“ составот, последно зедов за 4500 денари 5кг My protein Impact whey, така да со екстра 2кг декстроза може да имам 7кг гејнер за помалку од 5000ки, додај еден оброк побогат со јаглехидрати и имаш комплет стак за маса.
Гејнери, тестостерон бустери, топачи и пумпачи ти се најпромашена инвестиција во делот на суплементи кај аматерите, ова ти е мое мислење, не секој ќе се согласи со мене пред се не тие што се во бизнисот со суплементи, бидјеќи на истите се прават и најмногу пари.

Јас оправдувам протеин, бца, глутамин, креатин, витамини и електролити и евентуално пробиотици за одредени индивидуи, за аматер овие компоненти ти се повеќе од доволно искомбинирани со добра храна, се друго ти е непотребно олеснување на џебот.
Од каде го зема тој 5кг за 4500?
Јас сакам да земам веј сега, не изолат
А во право беше за тоа што ми го кажа, требаше да те послушам, моја грешка
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Јас одам со 30 грама путер од кикиритки, 100 грама овесни снегулки, 1 дозерка веј, ленено семе и чиа семе, е сега другарчево како што кажав има ОДБИВНОСТ на храна значи не можи да јади премногу а има потреба од комплексни јагленохидрати а декстрозата е едноставен и брзо разградувачки шеќер т.е јагленохидрат...

BTW спремни за следниот месец, уште whey да земам утре...

Креатин монохидрат збогатен со Б6 и таурин (FA Nutrition)
Бета Аланин (Olimp Nutrition)
BCAA (MyProtein)
Витамини Плус (Olimp Nutrition)
Глитамин (Superior14)
ОМЕГА 3 (Olimp Nutrition)

@poker12345 мислам дека го земал од крши Спорт М во ГТЦ не сум од Скопје ама таму беше околу таа цена...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.197
Поени од реакции
36.402
Од каде го зема тој 5кг за 4500?
Јас сакам да земам веј сега, не изолат
А во право беше за тоа што ми го кажа, требаше да те послушам, моја грешка
Ми го донесоа од надвор, порачан беше од интернет и донесен во Бугарија во Благоевград, таму има другар сандаче во поштата каде што му стигаат пратки (со бугарски пасош, се плаќа нешто ситно на месечно ниво), во Бугарија поради ЕУ ти стига без ддв и царина имаш само шипинг и одиш еден ден да си ја земеш и да удриш шопинг и шетање до кај комшиите :)
Го имаш истиот во мкд, но со цена од 5600 денари, можеби може да се најде на некоја промоција и до 5к, но треба да следиш.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Добро, знаете дека во МК имате гејнер од 2.790 денари за 4 кг?!
Не би се согласил дека гејнер е погшрена инвестиција за аматери, а особено за деца почетници. Незнам што тие би добиле со БЦАА, аминокиселини и слично.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.740


Добар е овај?
2500 денари е.

Sent from my D2403 using Tapatalk
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.740
Се снабдив со ваков, да го тестирам и ќе пишам каков е.





Sent from my D2403 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom