Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.898
Поени од реакции
23.289
Inace gi gledav zadnjite dve utakmice na Paragvaj, ja tepaa Argentina 1-0 i so Kolumbija izgubija 0-1 so nesrekjen primen gol u 93ta minuta.
Ja ednostavno nemozem da razberem kako moze da e ovoj Gomez istiot igrac vamo i tamo.
Abe deckoto jadese ljudi ej, startovi cisti, ne izguben duel, agilen, siguren.

A za Milan e dupe, ne razbiram stvarno
 
Член од
6 септември 2015
Мислења
389
Поени од реакции
206
Inace gi gledav zadnjite dve utakmice na Paragvaj, ja tepaa Argentina 1-0 i so Kolumbija izgubija 0-1 so nesrekjen primen gol u 93ta minuta.
Ja ednostavno nemozem da razberem kako moze da e ovoj Gomez istiot igrac vamo i tamo.
Abe deckoto jadese ljudi ej, startovi cisti, ne izguben duel, agilen, siguren.

A za Milan e dupe, ne razbiram stvarno
горе долу истото е и со запата
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.557
Поени од реакции
48.086
Можеше и повеќе и подобро(со стативите немаше смисла оноа) ама овде најбитно беше бодовите да се земат, ако не тепаа ќе влезеа во криза од 3-4 утакмици милион посто .
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
3/4 за две недели. :cool: Следни очајните Палермо и Кротоне. Нема да е лошо Гомез на 6 месечна позајмица во клуб како Џенова, Аталанта итн, тука нема да игра многу. Истото што го поминаа Сусо и Нијанг.

 
P

PewDiePie

Гостин
Глупо е да се избрзува со заклучоци ама на Донарума доживотен треба да му понудат,не гледам како би играл полошо,напротив само може да станува подобар,и денес страшни топки и зицери фати,дури страв ме фаќа кога ќе помислам ако не брани он што ќе се деси со тимов.....
Локатели последни 10 мин беше добар во одбрана еден шут блокираше на Кристанте и со клизачи топка зема пред шеснаесетник.....нема искуство ама има желба,малку само повеќе да крева глава да гледа околу него,за ова Пирло и капитенот ги биваше,и може да му го префрли барем тој квалитет што го поседува "капитенот".

Убаво ќе биде без приситок да ги изиграат следниве две и да земат 6 бода,лесни утакмици бар на хартија,тоест што повеќе бодови толку поголем притисок врз кинезиве уште во зима да донесат нешто асално,а ако можат соса,мати,бертолачи,адриано,лападудла,запата све тоа да избркаат следниве два периоди ќе биде фино.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
Montella on Pasalic: "Pasalic is improving a lot. In the past weeks he has shown he is adapting to Italian football. The way he's growing, he deserves to play and my intention is to include him. He's gaining confidence. He's getting to a good condition and you can see that he has great potential. If I could, I'd buy him."
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Од тоа што успеав да го видам денес (од 60мин па натаму) искрено ич не сум задоволен затоа што се упропастија барем 2-3 чисти шанси за полуконтра и прерано се повлековме на крај па можеше во неколку наврати мртвине и гол да ни дадат, но најважно од се денес беше да се освојат 3те бода после дебаклот кај Џенова во претходното коло. Пашалиќ како за прв натпревар доста солидно изигра и во иднина се надевам дека ќе добива поголема минутажа на сметка на Поли пред се. Од хајлатсов гледам дека сме имале доста шанси и дека Бака можел и со хет-трик да ја заврши утакмицава, а Донарума и на овој натпревар спасил неколку тешки топки. (y)

п.с Помеѓу Палермо и Кротоне имаме две утакмици со Интер и Емполи.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.504
Поени од реакции
5.488
Изгледа му пукна филмот на Монтела со Поли, затоа и Пешалич доби шанса :)
Инаку 3 бода се 3 бода... дал 3 смо им дале дал 1 важно си земавмо 3 бода... камо ваке да земемо бодови и против Палермо Кротоне и Емполи а да не кикснемо ка што знаемо... ( на пример ка лани што се ебавмо самите :unsure: )
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.492
Поени од реакции
8.121
ајде вака-така тепаа, некако целиот натпревар мене ми имаше дојам дека беше експериментирање на монтела... Е, на ваква утакмица требаше да си експериментира авионот, не на заебано гостување против џенова.
И се надевам дека последен пат му е да го стаи поли у состав до јануари кога ДАЈ БОЖЕ ќе си иде црепот.
Калабрија ВРАТИ СЕ ДЕТЕ!!!
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
Мора да се искористи ремито на Наполи и Лацио. Единствена екипа која дома ги има изгубено сите натпревари и примија по 3-4 голови од Удинезе и Торино.

Montella: "No one must underrate a match like the one against Palermo. We will face a team who are in a results crisis, but not a crisis of attitude. They have a well defined style of play thanks to the good work De Zerbi is doing. Moreover, they can count on an experienced player like Diamanti. It's a delicate and difficult match".
"Bonaventura in the forward line on the left is something I am thinking about for tomorrow. This is not the only alternative solution to Niang's absence: there are also Honda, Mati and Luiz Adriano"

CwdWM8cW8AAv0ds.jpg
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.504
Поени од реакции
5.488
Дадоа гол и пикнаа рукете у курот, дрпаат јајцата.... ако не се освестат у второ со ваква игра примамо гол сигурно! Највише што мрзим ќе дадат гол и ќе се повлечат, а што убоо запнаа дур дадоа гол...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom