Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
5 април 2011
Мислења
14
Поени од реакции
4
А чекај, како ја замислуваш љубовта? Не сакаш да те гушка? Да те бакнува? Не ти трепери срцето пред да го видиш или?


Па сигурно не е љубов кога некој сака да ти се доближи да го туркаш од себе. Не е љубов да некој ко ќе те бакне те обземе тежина во душата. Јас сум се мувала со момчиња што ми биле симпатични, не мора да бидам ептен затрескана за да го бакнам. Ама во овој случај е поинаку. Антипатија има голема. Јас на секаков начин пробав да се поправам ама на срцето не можеш да му наредуваш. Нема ни трошка привлечност во мене за него, а камо некое подлабоко чувство. Од мојата последна врска барем знам колку ми беше убаво. Не бев заљубена смртно, ама постоеја чувства. А ова што е ? Ледени бакнежи и додири ? Ништоооо !!!!!! ;((((
 
Член од
17 март 2009
Мислења
194
Поени од реакции
22
ej sakam da mi kazete nesho prv pat sum mnogu ozbilen na forumof!!!! neznam kolku sho znaaat bef u luiziana i pominaf super 3 nedeli so edna devojka( ne e vazno koja) arno ama netrebashe se zaljubif mnogu!!! nie u skopje se muvavme dugachko vreme ona znaeshe deka imam devojka i se ama mnoguy me sakashe i sea trkaloto mi se svrte i me udri po nos !!! mnogu se zaljubif ama ja sum od nea 4 saaata so avion se slushame na tel sekoj den ama dzabe ne e toa toa ajde kazete sho da pravam mnogu sum skrshen!!!!!!!!!!!

abe nekoj da mi pomogne ozbilnen sum ...




Што има да се каже слободно кажи и што чувствуваш и готова е средена работата,ако те одбие што можеш,барем ќе си расчистиш некој работи со себе и ќе знаеш на што си ,само ако си со искрени намери покажи што чувствуваш..... И баш пиши да знам што биднало ....срекаааа
 
Член од
2 април 2011
Мислења
28
Поени од реакции
6
kako mozem da go vratim na mojata zenska shto me pushtala da idem sam a ona begala so drug? ve moliiiiiim za malku da mi kazete kako da mi pomagate :(
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
kako mozem da go vratim na mojata zenska shto me pushtala da idem sam a ona begala so drug? ve moliiiiiim za malku da mi kazete kako da mi pomagate :(
Ако мислиш да и вратиш не се труди, не паѓај на нејзино ниво, раскини и продолжи понатаму без неа!
 
Член од
2 април 2011
Мислења
28
Поени од реакции
6
eeeeeeeeej che ti slusham za ovo o drugar, che go praem ljuta ama neznam dali drugarkata che me saka da go prae so mene ljubov :(
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
eeeeeeeeej che ti slusham za ovo o drugar, che go praem ljuta ama neznam dali drugarkata che me saka da go prae so mene ljubov :(
немој тоа да го правиш не се замарај со неа... продолжи без неа, ќе најдеш некоја која што ќе те заслужи.
 
Член од
2 април 2011
Мислења
28
Поени од реакции
6
epa ete drugarkata da go zemem a ne treba a ? pa kako da go praem ljuta ? ili pa da idem po putot i da go ostaem nea shto vikash a ?
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
epa ete drugarkata da go zemem a ne treba a ? pa kako da go praem ljuta ? ili pa da idem po putot i da go ostaem nea shto vikash a ?
Е тоа ти викам, не ја прави љубоморна(зашто не вреди). Можеш некоја друга да најдеш која ќе знае да те сака и цени.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
14
Поени од реакции
4
Знаеш што е безизлезна ситуација? Пример, додека се возиш со авион над некој океан откажуваат сите мотори, тој паѓа а ти немаш излез како да преживееш. Ај да беше копно, ама океан е...:)
Ова твоево ич не е безизлезно. Имаш 6 месечна врска со дечко кој не те привлекува и се мислиш како да го оставиш? Или па, имаш 22 години и мислиш дека подобра прилика нема да најдеш? Кај со тој памет бе девојко! Најдобра прилика во сечиј живот е да се најде некој од кого секој ден ќе ни се превртуваат пеперутки во стомак, од чиј поглед ќе поцрвенуваме и во чие присуство ќе сакаме да сме 24/7. Твојот опис за најдобра прилика е смешен. Не те вреѓам, само ти кажувам директно колку погрешни сфаќања имаш. За некои работи си мала, а за некои си таман. Требаше до сега да знаеш дека твојот живот не го живее никој друг и затоа треба да правиш како што мислиш дека е најдобро за тебе. Требаше да знаеш и дека ќе знаеш дека си пред веридба тогаш кога ти ќе го посакаш тоа, а не кога сите се веселат за истото, а ти плачеш како да ти е наметнато. А да, треба да знаеш и дека не живееш во 16 век и дека и безтоа си премногу млада за такви циркузи. Звучам строго затоа што мислам дека само така може да се опамети збунет човек, а искрено ти посакувам се` најдобро.
Фала, пријатно. :smir:
Знам дека ви изгледа смешно, ни јас сама не знам како успеав вака да се заплеткам. Морам да признаам дека на некој начин бев исфорсирана. Нашите семејства сакаа да се зближиме. Кога почнавме да се гледаме тие веќе славеа дека сме заедно и се нарекуваа сватови. Јас се си мислев дека ќе го засакам и затоа продолжував. Работата не ја избрзав јас, туку нашите, затоа дојде до веридба. Сум спомнала неколку пати на некои луѓе дека јас не сум заљубена за да се верам, а секогаш добивав одговор од типот не летај, бери го умот, вакво момче да испуштиш треба да си глупава и тн. Дури од некои го слушав тоа како љубовта за брак не е толку битна, битно е финансиски да бидеш добро. Многу работи. Плус, јас на некој начин се залетав од причина што дечково е многу популарен тука во градот и нема женска што не би сакала да го има. Е затоа ми е чудно зошто баш него не можам никако да го засакам. А веќе не можам да се вадам на тоа дека ме боли главата, секој ден, па секој ден само да не излегувам со него. Се чудам како не си помислил дека ќе се жени со болна жена ? Како и да е веќе не е важно. Овие денови ситуацијата се влошува, па мислам дека се ближи крајот. Само да се најдат зборови и храброст. Што повеќе се наближува веридбата толку поагресивна сум кон него. Можеби за вас не е ништо страшно, ама мене ми е тешко да раскинам и да го повредам туку така, знам дека многу ме сака. И плус малце ми е тешко поради скандалот што следува. Ќе соберам храброст, се надевам.

Башка за мојот опис, ако сакаш да те запознаам со дечково ќе видиме тогаш дали ќе мислиш така :) Замисли ти некој да те третира како принцеза, да правиш се што сакаш ти, само тебе да те прашува, во очи да те гледа и секој ден да ти кажува колку те сака. Да се дружи со сите твои другарки и да ги почитува. Да му доаѓа да плаче ако те боли главата. Да е толку згоден што кога си со него сите ќе го гледаат а тој само тебе. Можеби според вас е смешен описот но јас мислам дека е и премногу за мене. Јас не залужувам толку многу љубов, кога секој мој збор кон него е полн со ароганција. Е баш затоа викам дека никогаш повеќе не би нашла некој што вака ќе ме трпи и почитува, а мојата уста да не се затвара.
 
Член од
2 април 2011
Мислења
28
Поени од реакции
6
Е тоа ти викам, не ја прави љубоморна(зашто не вреди). Можеш некоја друга да најдеш која ќе знае да те сака и цени.
ej ti mnogu si dobro ej imash dusha i me razberesh sho sakam ja. ej fala ti ej. che begam vishe od nea che najdem nekoja dobra dusha kako shto si ti. chao
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
ej ti mnogu si dobro ej imash dusha i me razberesh sho sakam ja. ej fala ti ej. che begam vishe od nea che najdem nekoja dobra dusha kako shto si ti. chao
Ти самиот најдобро знаеш што треба, ова беше само еден совет од мене. Ти посакувам се најдобро во љубовниот живот и никогаш повеќе вака да се разочаруваш:smir:
 
Член од
2 април 2011
Мислења
28
Поени од реакции
6
AAAAAAAA se raduvam koga gledam vakvi dobri dushi... ti ako ne si na slika mora da si ubava kako shto si dusha dobra ej fala pak. chao:smir::smir::smir::smir: za shkendi
 
С

Спенсер

Гостин
AAAAAAAA se raduvam koga gledam vakvi dobri dushi... ti ako ne si na slika mora da si ubava kako shto si dusha dobra ej fala pak. chao:smir::smir::smir::smir: za shkendi
сеа, овие :smir: за шкендија ли ги стави? :pos2: :pos2:

п.с. батали ја,штом те оставила,барај друга :)
 
Член од
2 април 2011
Мислења
28
Поени од реакции
6
tie bea za devojkata so dobra dusha a drugoto da znae deka sme moze isti so mislenjeto za shkendi i moze naviva i ona za niv. a druga che baram. fala drugar.chao
 

Kajgana Shop

На врв Bottom