Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 јуни 2016
Мислења
20
Поени од реакции
3
Decki jas sum od starata garda (2013) so star dok. poddaden veke godina i eden mesec. Sakam da pustam molba so kopija od dok. Dali ima nekoj kaj koj so poddadena molba imalo nekoj efekt t.e. pregledana prepiska (ili ne se zamaraat so molbi haha) Fala za odgovor
 
Член од
17 септември 2016
Мислења
7
Поени од реакции
2
AnonymouS 2, и ја сам из 2013. Мени су тражили оригинални документ за порекло да представим в Министерство.
 

den

Член од
31 мај 2016
Мислења
118
Поени од реакции
36
Decki jas sum od starata garda (2013) so star dok. poddaden veke godina i eden mesec. Sakam da pustam molba so kopija od dok. Dali ima nekoj kaj koj so poddadena molba imalo nekoj efekt t.e. pregledana prepiska (ili ne se zamaraat so molbi haha) Fala za odgovor
i mene me interesira zasto i jas sakav istoto da go napravam[DOUBLEPOST=1474139844][/DOUBLEPOST]
Decki jas sum od starata garda (2013) so star dok. poddaden veke godina i eden mesec. Sakam da pustam molba so kopija od dok. Dali ima nekoj kaj koj so poddadena molba imalo nekoj efekt t.e. pregledana prepiska (ili ne se zamaraat so molbi haha) Fala za odgovor
i mene me interesira zasto i jas sakav istoto da go napravam
 
Член од
17 септември 2016
Мислења
7
Поени од реакции
2
Sto posto od sigurni izvori od bg vo petok ce ima ukazi
Може ли проверка од "сигурни извори" када ке б'де готова "финална проверка: По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство." на 2013. година от С'вет по гражданство?
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
Може ли проверка од "сигурни извори" када ке б'де готова "финална проверка: По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство." на 2013. година от С'вет по гражданство?
од добивајне на тој статус 3 месеци и некој ден

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Може ли проверка од "сигурни извори" када ке б'де готова "финална проверка: По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство." на 2013. година от С'вет по гражданство?
Cetiri meseci ce pocekas i ce imas promena na status ubazena molba ili .Taka bese na stotici pred tebe[DOUBLEPOST=1474148057][/DOUBLEPOST]
Може ли проверка од "сигурни извори" када ке б'де готова "финална проверка: По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство." на 2013. година от С'вет по гражданство?
Cetiri meseci ce pocekas i ce imas promena na status ubazena molba ili .Taka bese na stotici pred tebe
 
Член од
25 декември 2014
Мислења
36
Поени од реакции
47
Здрaвo нa сите зa некoлку денa сум нa интервју вo aмбaсaдa пa дaли имa инфo некoј штo прaшaњa пoстaвувaaт некa спoдели некoј искуствo кaкo пoминaл

Sent from my LG-H440n
 
Член од
18 септември 2016
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво сакам да ве прашам што е подобро. На дедо ми татко е дојден од бугарија во Куманово да живее ама немам никакви документи од него само умреница .Дали да извадам потекло преку здружение или да одам во бугарија со умреница да тражам извод? Селото е Назрица,Босилевград.
 
Последно уредено:
Член од
17 септември 2016
Мислења
7
Поени од реакции
2
Здраво сакам да ве прашам што е подобро. На дедо ми татко е дојден од бугарија во Куманово да живее ама немам никакви документи од него само умреница .Дали да извадам потекло преку здружение или да одам во бугарија со умреница да тражам извод? Селото е Назрица,Босилевград.
Мислиш ли на селото Назарица, обштина Босилеград?. То е сега в Србија.
https://www.youtube.com/watch?v=0DBU-ins2jE
 
Член од
18 септември 2016
Мислења
3
Поени од реакции
0
Мислиш ли на селото Назарица, обштина Босилеград?. То е сега в Србија.
https://www.youtube.com/watch?v=0DBU-ins2jE
Дада ама он е Бигарин а и умреницу му напишале дека е роден Ругинце.Куманово иначе Босилеград после 2 светска војна е даден на Југославија за обештетување како што јас знам
Мислиш ли на селото Назарица, обштина Босилеград?. То е сега в Србија.
https://www.youtube.com/watch?v=0DBU-ins2jE
 
Член од
31 август 2016
Мислења
18
Поени од реакции
16
Денеска разбрав дека кога се пријавуваш за сликање требало да се носи пак македонски извод оригинал и преведен на бугарски исто така. Тоа било последниве 15 -20 дена. Искуство на од некој од вас. да не фрлам бадијала пари
 
Член од
23 декември 2010
Мислења
578
Поени од реакции
365
Денеска разбрав дека кога се пријавуваш за сликање требало да се носи пак македонски извод оригинал и преведен на бугарски исто така. Тоа било последниве 15 -20 дена. Искуство на од некој од вас. да не фрлам бадијала пари
На сликање нели се оди директно со матичен број кога ќе добиеш?
 
Член од
31 август 2016
Мислења
18
Поени од реакции
16
На сликање нели се оди директно со матичен број кога ќе добиеш?
И јас така знаев ама денеска го разбрав тоа што го напишав.

Еве што пишува на сајтот на мвр

За издаване
на п'рва лична карта се представјат и:

- Документ за платена д'ржавна такса (на лицата от 14 г. до 16 г. п'рвата лична карта е безплатна);

- Удостоверение за раждане, копие от което се прилага к'м зајавлението.
Евентуално ако ни ги вратат оригиналните документи. Таму има се. Ако некој заврши работа деновиве нека кажи.
 
Последно уредено:
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
И јас така знаев ама денеска го разбрав тоа што го напишав.

Еве што пишува на сајтот на мвр


Евентуално ако ни ги вратат оригиналните документи. Таму има се. Ако некој заврши работа деновиве нека кажи.
Gluposti be brat.Tia e za prvpat kiga vadat a nie sme so ukaz i so nov egn sto predhodno sme go nemale.Vo petokot vi sofia se slikase eden kolega so listot od ipstina i toa e se ne mati tuka voda[DOUBLEPOST=1474207288][/DOUBLEPOST]
И јас така знаев ама денеска го разбрав тоа што го напишав.

Еве што пишува на сајтот на мвр


Евентуално ако ни ги вратат оригиналните документи. Таму има се. Ако некој заврши работа деновиве нека кажи.
Gluposti be brat.Tia e za prvpat kiga vadat a nie sme so ukaz i so nov egn sto predhodno sme go nemale.Vo petokot vi sofia se slikase eden kolega so listot od ipstina i toa e se ne mati tuka voda
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom