Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
So nego sme drugari, go poznavam od pred nekoja godina mnogu mi se sviga i sega pred nekoe vreme uspeav da se zapoznam i podobro. Bev na natprevar i celo vreme bese so mene i mojata ekipa. Uspeav i da go zapoznam, negoviot karakter, kako se odnesuva vo zensko drustvo...poseduva se kako sto treba da ima vistinsko masko. Mi ostavi golem vpecatok i se poveke go zasakav. No zasega imame samo edno zdravo, bi sakala da ima nesto poveke. Dali bi bilo normalno jas da gi prevzemam prvite cekori ili da cekam toa da go napravi toj? Ne mozam da cekam poveke...
Прво поработи малку на комуникација, изнајди тема за муабет за да преминете од здраво во предлог за кафе пиење.Нема ништо страшно да се случи ако го поканиш на кафе и тоа кога најмалку се надева.
Што ако си женско, зарем во 21 век треба да се чувствуваш глупаво ако го поканиш на кафе тој што ти се допаѓа :uvo:
 

DreamCoder

По потрага на совршенство :)
Член од
15 ноември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
9
Богами 12 години не е малце......аман бе лошо ова....
Лошо или нелошо , ти мора да го прифатиш дека тоа е дел од животот.Времето не е важно.Не си земај при срце многу.И ако сакаш навистина да ја преболиш , ке ја преболиш.Подобро е да ја преболиш отколку да те повреди многу.Доколку те повреди.После тоа потполно твојот карактер ке се смени.Ке се гледаш во огледало прашувајки се :сега кој сум јас? ....и ЗАПАМЕТИ - Денес е многу тешко да најдеш искрена личност..што повеќе врви времето , тоа ке ти станува се појасно..
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Лошо или нелошо , ти мора да го прифатиш дека тоа е дел од животот.Времето не е важно.Не си земај при срце многу.И ако сакаш навистина да ја преболиш , ке ја преболиш.Подобро е да ја преболиш отколку да те повреди многу.Доколку те повреди.После тоа потполно твојот карактер ке се смени.Ке се гледаш во огледало прашувајки се :сега кој сум јас? ....и ЗАПАМЕТИ - Денес е многу тешко да најдеш искрена личност..што повеќе врви времето , тоа ке ти станува се појасно..
Ќе ти го запомнам ова, секогаш прифаќам добри совети од постари од мене што искусиле многу повеќе....... Како и да е сигурно ти било многу тешко, ама во тие моменти треба да си силна личност и да имаш околу тебе луѓе кои ќе направат се помалку и помалку да се чувствуваш избезумено...
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Видете вака...Сакам едно девојче највише на цел свет...а се неаме запознаено :(:( а уствари се знаеме преку фб!! некој совет???
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
DraganIli напиша:
да ,така почна мојата врска..би ти дал совет , запознај ја преку текст прво , да види дека си добар.нека те засака повеќе на фб.По некое време побарај и мобилен или скѕпе и контактирајте.Потоа сретни ја во живо...така тоа оди :)
Моментално доовдека сум :)
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
110
Поени од реакции
63
Ве молам имам проблем со ерекцијата(се надевам дека не ја згрешив темата).Страм ми е многу и што го пишувам ова но ве молам за да ми кажете некој совет како понатаму.22 години сум и порано сум имал ама на 2/3 пати а сега во овие 2 дена 2 пати истото ми се случува.Првиот пат многу бргу свршувам а втор пат не можам.Не знам во што е проблемот,само се срамам пред девојката.Не е во прашање тука ни привлечност...немам некој посебни проблеми што би ми предизвикале некој стрес,млад сум, физички јак,ни цигари ни дрога ни алхохол,и кога иди вториот пат и мозокот ми се напнува и притисок дополнителен си правам.Ако има некоја храна што би можела да ми помогне(вијагра НЕ) или некој добар совет ве молам за помош оти стварно не можам ни да се смеам ни ништо,многу сум разочаран и депримиран
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Ве молам имам проблем со ерекцијата(се надевам дека не ја згрешив темата).Страм ми е многу и што го пишувам ова но ве молам за да ми кажете некој совет како понатаму.22 години сум и порано сум имал ама на 2/3 пати а сега во овие 2 дена 2 пати истото ми се случува.Првиот пат многу бргу свршувам а втор пат не можам.Не знам во што е проблемот,само се срамам пред девојката.Не е во прашање тука ни привлечност...немам некој посебни проблеми што би ми предизвикале некој стрес,млад сум, физички јак,ни цигари ни дрога ни алхохол,и кога иди вториот пат и мозокот ми се напнува и притисок дополнителен си правам.Ако има некоја храна што би можела да ми помогне(вијагра НЕ) или некој добар совет ве молам за помош оти стварно не можам ни да се смеам ни ништо,многу сум разочаран и депримиран
Ич да не се секираш нормално е тоа што ти се случува кога е првпат, се вика страв од изведба, ќе помине кога ќе се опуштиш, не мисли на изведбата и на сексуалниот чин само опушти се и се ќе си дојде спонтано, анксиозноста сама ќе си помине со тек на време само потребно е разбирање и поддршка и од партнерката, без форсирање
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
38
Поени од реакции
5
Потполно се согласувам со мислењето на Sussaro. Сите ние бегаме од суровата реалност кога сме погодени од љубов. По се изгледа теоријата ,,љубов=интерес,, Победува наспроти сите други мислења. И јас направив грешка која сеуште се трудам да jа поправам. Се излажав себе си во име на љубов :S
 

its_ok_im_new

brake lights
Член од
24 август 2010
Мислења
402
Поени од реакции
216
Ве молам имам проблем со ерекцијата(се надевам дека не ја згрешив темата).Страм ми е многу и што го пишувам ова но ве молам за да ми кажете некој совет како понатаму.22 години сум и порано сум имал ама на 2/3 пати а сега во овие 2 дена 2 пати истото ми се случува.Првиот пат многу бргу свршувам а втор пат не можам.Не знам во што е проблемот,само се срамам пред девојката.Не е во прашање тука ни привлечност...немам некој посебни проблеми што би ми предизвикале некој стрес,млад сум, физички јак,ни цигари ни дрога ни алхохол,и кога иди вториот пат и мозокот ми се напнува и притисок дополнителен си правам.Ако има некоја храна што би можела да ми помогне(вијагра НЕ) или некој добар совет ве молам за помош оти стварно не можам ни да се смеам ни ништо,многу сум разочаран и депримиран
Dosta voobicaen problem koga partnerkata premnogu te vozbuduva/imas "trema". Ke pomine po izvesno vreme, samo oslobodi go umot :)
 
Член од
8 ноември 2010
Мислења
54
Поени од реакции
6
Потполно се согласувам со мислењето на Sussaro. Сите ние бегаме од суровата реалност кога сме погодени од љубов. По се изгледа теоријата ,,љубов=интерес,, Победува наспроти сите други мислења. И јас направив грешка која сеуште се трудам да jа поправам. Се излажав себе си во име на љубов :S
Сите мамиме во име на љубовта... Но најтешко е кога се мамиме смаите себе си дека сме со вистинската личност. Газејки се себе си, за нечија среќа забораваме на својата. За на крај да се каеме за пропуштеното време, за се она што сме можеле да постигнеме. Но штом станеме свесни за проблемот, за грешката, започнува патувањето кон слободата. Прв, но многу значаен чекор, да си признаеме себе си и да се ослободиме од "окупаторот", или пак да го ослободиме тој/таа од самите ние.
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
38
Поени од реакции
5
Ве молам имам проблем со ерекцијата(се надевам дека не ја згрешив темата).Страм ми е многу и што го пишувам ова но ве молам за да ми кажете некој совет како понатаму.22 години сум и порано сум имал ама на 2/3 пати а сега во овие 2 дена 2 пати истото ми се случува.Првиот пат многу бргу свршувам а втор пат не можам.Не знам во што е проблемот,само се срамам пред девојката.Не е во прашање тука ни привлечност...немам некој посебни проблеми што би ми предизвикале некој стрес,млад сум, физички јак,ни цигари ни дрога ни алхохол,и кога иди вториот пат и мозокот ми се напнува и притисок дополнителен си правам.Ако има некоја храна што би можела да ми помогне(вијагра НЕ) или некој добар совет ве молам за помош оти стварно не можам ни да се смеам ни ништо,многу сум разочаран и депримиран
Ова е сосема нормална работа што им се случува скоро на сите иако никој не признава сите се прават ,,јаки,,. Не се обидувај да мислиш на проблемот кога ке почнете со сексот. Сигурен сум дека пред да почнеш да се соблекуваш мислиш на твојот стојко дали ке стане овој пат, дали овој пат ке и ппокажеш на девојка ти дека си маж а ако не успееш се плашиш таа да не те осуди. Тоа може да ти предизвика страв и да се осекаш немокен и ке почнеш да избегнуваш секс. Се разбира дека не е во прашање привлечноста и ред други работи туку проблемот е во тоа што премногу мислиш на стојкото одколку на неа.
Мој совет е пред се да се смириш, ке го погледнеш нејзиното голо тело и дозволи нејзината убавина да допре до тебе, замисли се колку многу ја сакаш и шепни и нешто убаво, тоа ке ти помогне да ја вратиш енергијата во тебе. И никако не смееш да помислиш на зборот т.н Импотенција.. бај д веј ова сее објаснува гледај го и ке знаеш на што мислам.
Такви работи како вијагра левитра и сл не ти требаат а не верувам во ниту еден природен афродизијак кој ке ти помогне во тоа ако ти не мислиш на твојата убава девојка туку на проблемот. И уште нешто кога сме кај храна земи најади се пуканки а уште поубаво варена пченка. да ти кажам дека сум пробал јас се и јас порано имав таков проблем и ништо не делуваше освен пуканкиве кои како прво го прават стојко камен второ ке добиеш поголем нагон и трето ке стане почувствителен на допир. незнам кога ке почне точно да делува но знам дека не веднаш не ни за 2-3 саата. најубаво ден пред сексот. И ако си голем спанко ако спиеш по цел ден не ке да е на убаво. ако утре сакаш да е*еш спи помалку од 8ч. незнам зошто ама така мене ми успеа стекнав доверба во себе и повеке не ги практикувам тие методи . сега ми е смешно кога ке размислам на времето кога се мачев. ја така. па пиши ми дали ти успеа и на тебе.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Потполно се согласувам со мислењето на Sussaro. Сите ние бегаме од суровата реалност кога сме погодени од љубов. По се изгледа теоријата ,,љубов=интерес,, Победува наспроти сите други мислења. И јас направив грешка која сеуште се трудам да jа поправам. Се излажав себе си во име на љубов :S
Само малку да те корегирам иако можеби случајно си испуштил буква, не љубов=интерес туку љубов=интересно.

Интересот може да е за пари, за работа за било што и си постои како фактор но ако не и биде интересно со тебе, да ја смееш и да си и забавен прва прилика ќе те откачи (освен ако нема женската слабост на материјални добра а тебе ти е џепчето преполно :)).
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
Видете вака...Сакам едно девојче највише на цел свет...а се неаме запознаено :(:( а уствари се знаеме преку фб!! некој совет???
па доколку се знаете преку фб, покани ја на кафе, на сокче ,на прошетка, ке ја запознаеш подобро а и таа тебе .....не гледам некој проблем да ја поканиш...поз
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.503
Поени од реакции
14.678
Видете вака...Сакам едно девојче највише на цел свет...а се неаме запознаено :(:( а уствари се знаеме преку фб!! некој совет???
Ја сакаш сликата која ја имаш создадно за неа. Покани ја да излезете, макар на прошетка, ќе ти биде појасно што сакаш и ако и тогаш имаш било какви чувства ќе знаеш како понатаму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom