Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
6 октомври 2009
Мислења
49
Поени од реакции
6
Две години заедно и уште кавги за овие глупости :jaj: Јас сама му викам на дечко ми види ја онаа каков задник врти, или ама е надарена кога ќе помине некоја таква.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Значи вака...Имам едно проблемче па сакам совас да го споделам....е вака....некое девојче шо ми се свиѓа ..мислам дека е недостапно за мене..и секогаш си викам..ај дај боже да ја фатам па ќе се сменам ова она..ќе почнам да ја врзувам и таман ќе ја фатам нема недела две.. си пишувам со друга... таа немие интересна веќе. во тие години сум шо да праам али и сам се осеќам дека претерувам..аха и друга работа..кога и да излезам со некое девојче..неможам да направам салам муабет..тама во глава не ми иде а коа ке почнам да зборувам и зборувам за роднини од 3 то колено..(така е зборот) значи безвезе..имам некоја трема иако сум со доволно искуство незнам што е :toe:
 

bonbon4e

100% крејзи :P
Член од
4 септември 2010
Мислења
226
Поени од реакции
17
Ја си свиѓам едно дете ама онака само си го свиѓам и ништо повеке. иста генерација сме ама тој е онака како позрел, сите девојки му се поголеми и не се дружи со секој.
Е сега што се случува, веке два пати го факам како гледа во мене ама цеело време , јас само видам дека ме гледа и се правам дека не приметувам.. инаку веке не зборувам толку со него ама порано кога ке ми раскажуваше нешто зборуваше толку тивко (што е чудно ) што едвај го разбирав. некогаш се случува ке ме одмини ни здраво ни ништо а некогаш цело време ме гледа во фаца и ми се смее слатко.. што се случува// ?

знам дека има девојка и повекето врски му се сериозни ...
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.871
Ја си свиѓам едно дете ама онака само си го свиѓам и ништо повеке. иста генерација сме ама тој е онака како позрел, сите девојки му се поголеми и не се дружи со секој.
Е сега што се случува, веке два пати го факам како гледа во мене ама цеело време , јас само видам дека ме гледа и се правам дека не приметувам.. инаку веке не зборувам толку со него ама порано кога ке ми раскажуваше нешто зборуваше толку тивко (што е чудно ) што едвај го разбирав. некогаш се случува ке ме одмини ни здраво ни ништо а некогаш цело време ме гледа во фаца и ми се смее слатко.. што се случува// ?

знам дека има девојка и повекето врски му се сериозни ...
:pos2: Што мож да се случува , те гледал , се смеел .. дрн-дрн wtf .. ќари им го ако ти се сака , шо се замараш со некој да ти потврди на основ на зјапање дали е загреан за тебе :pos2:
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Имам само едно прашање... Дали на некого до сега му се случило девојката/дечкото да му/и каже дека го/ја сака ама сепак ќе иде против себе и ќе се откаже од таа љубов? Ова мене ми се деси пред неполн месец, па ме интересира дали има и некоја друга жртва како мене. И сега сеуште ми вика дека ме сака, ама сепак нејќе да продолжи со мене... Дали оваа девојка навистина ме сакала некогаш или ме сака уште или дали пак само си игра *урот со мене ??? Секој коментар е добредојден и од големо значење за мене. :)
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Имам само едно прашање... Дали на некого до сега му се случило девојката/дечкото да му/и каже дека го/ја сака ама сепак ќе иде против себе и ќе се откаже од таа љубов? Ова мене ми се деси пред неполн месец, па ме интересира дали има и некоја друга жртва како мене. И сега сеуште ми вика дека ме сака, ама сепак нејќе да продолжи со мене... Дали оваа девојка навистина ме сакала некогаш или ме сака уште или дали пак само си игра *урот со мене ??? Секој коментар е добредојден и од големо значење за мене. :)
Може женската те сака но навива за Јуве или Милан па оваа другава љубов е по голема(се зезам):smir: Мора да постои некоја причина поради која те откачува, можеби забрана од дома или нешто слично, но може и да си игра мајтап, тоа е најголемата женска лага, те сакам ама неможам да продолжам со тебе, жими таквото. Така да ако не ти значи многу баталија, ако навистина те сака ке ти се врати сигурно.
 
T

Tetro

Гостин
Имам само едно прашање... Дали на некого до сега му се случило девојката/дечкото да му/и каже дека го/ја сака ама сепак ќе иде против себе и ќе се откаже од таа љубов? Ова мене ми се деси пред неполн месец, па ме интересира дали има и некоја друга жртва како мене. И сега сеуште ми вика дека ме сака, ама сепак нејќе да продолжи со мене... Дали оваа девојка навистина ме сакала некогаш или ме сака уште или дали пак само си игра *урот со мене ??? Секој коментар е добредојден и од големо значење за мене. :)
Она се јебе со сите, а само мене ме сака синдром.

Мислам дека ти е доста. :)
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Она се јебе со сите, а само мене ме сака синдром.

Мислам дека ти е доста. :)
Грешка си тука... постојано бевме заедно така да нема шанси да има нешто направено со друг, се разбира освен на одмор иако ми се заколна во све живо и диво дека не направила ништо со никој, па јас и поверував :)
 
T

Tetro

Гостин
освен на одмор иако ми се заколна во све живо и диво дека не направила ништо со никој, па јас и поверував
јебо те црни Митре. Па ти си ептен забаталил у врската бре. Опушти се и не се замарај, ако оди, нека оди. Шо можеш да направиш? Ништо, бе брат. Гледај ја у грб додека заминува, чаре нема :toe:
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
јебо те црни Митре. Па ти си ептен забаталил у врската бре. Опушти се и не се замарај, ако оди, нека оди. Шо можеш да направиш? Ништо, бе брат. Гледај ја у грб додека заминува, чаре нема :toe:
И тоа што викаш... инаку се обидувам да ја заборавам ама некако слабо ми иде, ептен сум се затрескал.
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
Скоро дознав дека Мојот поранешен најдобар другар кој откако привремено се разделивме со девојката(секако јас уште ја сакав) тој чекал момент да оди и да и се додворува, по толку поминато време заедно од цела година и пол таа ме мелеше да се вратиме заедно ама поради приватни проблеми бевме принудени да се разделиме на краток период, не очекував од неа да падне на додворувањата на другарот, но пред 2 недели дознав дека не само што паднала туку и се заљубила во неговите слатки зборови. Тој пред 2 месеци се оддалечи од мене јас незнаејки ја причината се обидов да дознаам, но пред 2 недели сфатив зошто е така, тој се плаши да нема конфликт со мене бидејки Знаеше дека ми е најдобар другар и не му беше гајле за моите чувства и сакаше да ми нанесе смртна болка со тоа што ке ја заведе девојката што ја сакам и ми била девојка долго време, јас тоа од нејзе не го очекував и повеќе моите чувства за неа избледеа, Но тоа не е крај, тој дали случајно или намерно е во истиот клас на факултет со мене . Ке учиме заедно цели 5 години. Збунет сум несакам ликот да му го погледнам, заслужува да го претепам до смрт. Некој совети ве молам =/
 
T

Tetro

Гостин
И тоа што викаш... инаку се обидувам да ја заборавам ама некако слабо ми иде, ептен сум се затрескал.
, од 5:15 па натаму. Ќе ти стане јасно оти. Биди поздравен и глеј да не западнеш пак у слична ситуација :wink:
 
?

..........

Гостин
Скоро дознав дека Мојот поранешен најдобар другар кој откако привремено се разделивме со девојката(секако јас уште ја сакав) тој чекал момент да оди и да и се додворува, по толку поминато време заедно од цела година и пол таа ме мелеше да се вратиме заедно ама поради приватни проблеми бевме принудени да се разделиме на краток период, не очекував од неа да падне на додворувањата на другарот, но пред 2 недели дознав дека не само што паднала туку и се заљубила во неговите слатки зборови. Тој пред 2 месеци се оддалечи од мене јас незнаејки ја причината се обидов да дознаам, но пред 2 недели сфатив зошто е така, тој се плаши да нема конфликт со мене бидејки Знаеше дека ми е најдобар другар и не му беше гајле за моите чувства и сакаше да ми нанесе смртна болка со тоа што ке ја заведе девојката што ја сакам и ми била девојка долго време, јас тоа од нејзе не го очекував и повеќе моите чувства за неа избледеа, Но тоа не е крај, тој дали случајно или намерно е во истиот клас на факултет со мене . Ке учиме заедно цели 5 години. Збунет сум несакам ликот да му го погледнам, заслужува да го претепам до смрт. Некој совети ве молам =/
Искулирај си, релаксирај се и не се замарај, неможе да сакаш некој кој те пука у мозок, батали..........кога кучка се ебе брат нема стој, ке се поебе со мене тебе или било кој..
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Скоро дознав дека Мојот поранешен најдобар другар кој откако привремено се разделивме со девојката(секако јас уште ја сакав) тој чекал момент да оди и да и се додворува, по толку поминато време заедно од цела година и пол таа ме мелеше да се вратиме заедно ама поради приватни проблеми бевме принудени да се разделиме на краток период, не очекував од неа да падне на додворувањата на другарот, но пред 2 недели дознав дека не само што паднала туку и се заљубила во неговите слатки зборови. Тој пред 2 месеци се оддалечи од мене јас незнаејки ја причината се обидов да дознаам, но пред 2 недели сфатив зошто е така, тој се плаши да нема конфликт со мене бидејки Знаеше дека ми е најдобар другар и не му беше гајле за моите чувства и сакаше да ми нанесе смртна болка со тоа што ке ја заведе девојката што ја сакам и ми била девојка долго време, јас тоа од нејзе не го очекував и повеќе моите чувства за неа избледеа, Но тоа не е крај, тој дали случајно или намерно е во истиот клас на факултет со мене . Ке учиме заедно цели 5 години. Збунет сум несакам ликот да му го погледнам, заслужува да го претепам до смрт. Некој совети ве молам =/
Слушај чичо шо ке ти каже прво и основно ТОА ТИЕ ЖЕНА бе дете,баш поради тоа шо сте биле другари со него ке се перка со него
ако пред да раскинете и кажеш немој со тој таа баш за инат со тој ке отиде и како второ ко че коме ако не свој своме :)
не се будали со тепачки за женско ама тоа ич ич ич не те прави човек мачо или што јас знам, јебига десило се е сега ти останува само една опција. Дружисе ти пак со другарти пак стани му најболји другар и секогаш кога ке те види да му текнува дека лиже кај што ти си плукал, или ако сакаш баш шамар да му врзеш така убаво пред поголемо друштво речиму дека кога се лапа со неа исто ко курот да ти го пуши
поголем шамар од тоа нема верувај :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
но пред 2 недели сфатив зошто е така, тој се плаши да нема конфликт со мене бидејки Знаеше дека ми е најдобар другар и не му беше гајле за моите чувства и сакаше да ми нанесе смртна болка со тоа што ке ја заведе девојката што ја сакам и ми била девојка долго време, јас тоа од нејзе не го очекував и повеќе моите чувства за неа избледеа, Но тоа не е крај, тој дали случајно или намерно е во истиот клас на факултет со мене . Ке учиме заедно цели 5 години. Збунет сум несакам ликот да му го погледнам, заслужува да го претепам до смрт. Некој совети ве молам =/
Другар за женска не се остава... жените доаѓаат и си одат, другарите особено оние добрите ретко се наоѓаат. Треба да си ептен среќен ако можиш да ги изброиш на двете раце (тука прам муабет за другари, не пријатели и познаници). И не се прај мангуп, со тепање ништо не се решава. Шо ако те претепа до смрт?

Така да, гледај ја и добрата страна на прикаската. Шо било поминало, завршило, остај го назад... живеј си го животот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom