Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Koko Roko

Oh Mr. Topper!!!!!!
Член од
21 јуни 2010
Мислења
623
Поени од реакции
563
Да мора. А младичот решил преку ФБ. Ок. Ќе се сретнат и после е сосем друга прича.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Fala na iskrenite soveti!
Moram da zboruvam so moite roditeli! No prvo sto moram da napravam e da resam sama sto ponataka! Toa samo od mene zavisi,a ako se e vo red, koga ke dojde vreme ke razgovaram so roditelite za moite odluki! Samo neznam dali postapiv dobro so toa sto mu rekov da odi i da si go srede zivotot! Ako toa go pravi sreken, da zivee tamo kade odsekogas sakal da zivee - Ne sakam da go sprecuvam vo toa!....Ne se soglasuvam so eden post pogore, deka ne e tocno - od mene zavisi - toa e tocno! I samiot mi kaza deka nema da odi ako jas nesakam, i deka ako treba ovde ke zivee so mene! No toj misli deka jas ne sakam da ziveam ovde (zatoa sto i jas rabotam vo stranstvo - i normalno e pri muabet deka ja sporeduvam nasata zemja so zemjata vo koja povremeno rabotam),odtamu e ideata da se odluci na vakov cekor a plus e i toa sto ima ogromna zelba da zivee tamu ( no toa ne mu e prioritet, tuku se cuvstvuva zatvoren vo ovaa okolina kade sto zivee, a isto i jas! A jas nemam sili, da mu kazam deka i ovde i ne e taka loso za ziveenje, tuku samata si se opravduvam deka ako zaminam vo tugina, ke pobegnam od site tie osuduvanja, zboruvanja, od site.......(sto e krajno sebicno od moja strana, toa go znam :( ) A toj koga bi zaminal tamu, ne saka da odi na crno, ili da bide tovar na nekoj negov rodnina, i predlogot za zenackata bese od negov blizok koj istoto go napravil koga bil mlad!.....Neodamna gledav eden film, nasa produkcija, mladi luge sobrani od prostorot na ex yu, vo avstrija...kako pokusavaat da se zenat za dokumenti, a pritoa plajkaat odredena suma na pari na izbranickata!...I nikogas ne sum pomislila deka jas bi se nasla vo vakva situacija......ednostavno, potonav......neznam sto da pravam...samo znam deka mn e tesko da se otkazeme od ljubovta....ne e taka lesno kako sto velite pogore, raskini ova, ona...se raboti za cuvstva .neznam, neznam veke.......izgubena sum.......
Очекуваш НИЕ (што ја знаеме ситуацијата толку површно) да ти кажеме дали да го направиш тој пребитен чекор како идење во странство и венчавка со типот?
Ти си знаеш најдобро !
 
H

HITCH

Гостин
Очекуваш НИЕ (што ја знаеме ситуацијата толку површно) да ти кажеме дали да го направиш тој пребитен чекор како идење во странство и венчавка со типот?
Ти си знаеш најдобро !
Абе нека прашуваат за совет, само да не им текне да не прашаат дали да прават дечиња или уште бетер како да ги прават :pos:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Абе нека прашуваат за совет, само да не им текне да не прашаат дали да прават дечиња или уште бетер како да ги прават :pos:
Одиме офф ама морам...

нашата младина е паметна, се раѓаат образовани и полни со знаење чунки знаењето е сила знаењето е моќ. Па се онадат уште од 15 години, а кога ќе дојдат проблеми и чукање на глата идиме до моментот дека знаењето било малку бајато.

Е тогаш иди моментот на гламстик прашања и совети за 15 годишници... А притоа постарите генерации фаќаат сеир, мада незнам дали е за смеење или за плачење работата.
 
T

Tetro

Гостин
Одиме офф ама морам...

нашата младина е паметна, се раѓаат образовани и полни со знаење чунки знаењето е сила знаењето е моќ. Па се онадат уште од 15 години, а кога ќе дојдат проблеми и чукање на глата идиме до моментот дека знаењето било малку бајато.

Е тогаш иди моментот на гламстик прашања и совети за 15 годишници... А притоа постарите генерации фаќаат сеир, мада незнам дали е за смеење или за плачење работата.
bigger of-topic:

Се онадеа на 15, пред 5-6 години. Ама забележуваме дека границата иде у надолна линија, со трендот на дроѓите (не требаше да ѓи мешам, ама ај).
И така, таа граница е поместена на 12-13 години. Од љубопитност.
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
Некако мора да се обиде нели,зошто за проба не се плака:wink:Нека ја викне и потоа самото по себе се ке си дојде.
А ако нема храброст се ке оплеска.
А ако не сака да дојде.....И пишав нешто и не врати.....Изглеа ме игнор.....Или па има друг
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
А ако не сака да дојде.....И пишав нешто и не врати.....Изглеа ме игнор.....Или па има друг
И да те одбие ништо страшно,сепак си се обидел:smir:Или организирај "случајна средба" па може ке падне некој муабет :wink:
Aко имала ке ти кажела уште првиот пат да ја оставиш на мира.( :
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
И да те одбие ништо страшно,сепак си се обидел:smir:Или организирај "случајна средба" па може ке падне некој муабет :wink:
Aко имала ке ти кажела уште првиот пат да ја оставиш на мира.( :
Да и нарачам серенада може ќе се согласи.........И пишав да излеземе не враќа и пишав како е шо праи чисто онака не врати.....И пишав да не се крие да ми пише шо сака не враќа па да не има некој друг па да ме разлупаат некаде...А иначе згодна типка е помала е од мене 2 год...А не ми кажа да ја оставам на мира,уствари ништо не ми врати....А ја знам скоро се за неа,и се зачуди како сум знаел се за неа..И толку беше..
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Ve molam za pomos! :(
Vaka, sum vo mesana vrska, toj musliman (ateista), jas makedonka! Ne sme mali, nasata vrska ja sfakame mnogu ozbilno! Ne odam so nego radi pari, ili pak radi ocaj, ednostavno se sluci..ljubov!
Problemot e sto, toj ima golema zelba da zamine vo stranstvo da zivee! No nema pari :toe:! Negov prijatel ponudil se da mu pomogne okolu toa..i mu kazal deka ke mu srede da se zeni za dokumenti so zena postara od nego 15 godini! Toj mi kaza za seto ova, i me prasa dali se soglasuvam da on ode tamo vo stranstvo za dokumenti, i dali mozam da go cekam (bidejki procedurata e 3,4godini)(normalno ke se gledame, zatoa sto ako on ode tamo, i jas ke go posetuvam turisticki), i toa zaviselo samo od mojata odluka! Isto taka mi kaza deka se raboti isklucivo za da dobie pasos,(on togas se razveduva) za potoa on me zema mene, i da oforme familija so mene (zatoa sto ovde u makedonija toa ne e mozno, i ne mozel da mi ovozmoze pristoen zivot)! Jas odluciv on toa da go prifate, bidejki znam deka niti on nitu jas, bi bile srekni ovde (normalno bidejki se nema pari za pristoen zivot, i toa sto nasata vrska ke bide osudena od okolinata)!
Dali postapiv ispravno? Ke ve molam da mi dadete iskreni mislenja! Vo ovoj moment mi treba iskrena pomos i sovet!
Vi blagodaram i se izvinuvam ako postov e premn dolg!
Pozdrav
Тралалјка си.

Стварно не ми е јасно како може да постојат луѓе ко тебе.
Се осеќам навреден што знам дека постоиш.

Ај да си некој изузетак, но проблемот е што 999 од 1000 луѓе на планетава се ко тебе.
Ко да се наоѓам во песнава.



Очекуваш НИЕ (што ја знаеме ситуацијата толку површно) да ти кажеме дали да го направиш тој пребитен чекор како идење во странство и венчавка со типот?
Ти си знаеш најдобро !
Точно така !
"Ни Господ не знае подобро"- рече Ева и гризна од јаболкото.
 
T

Tetro

Гостин
Да и нарачам серенада може ќе се согласи.........И пишав да излеземе не враќа и пишав како е шо праи чисто онака не врати.....И пишав да не се крие да ми пише шо сака не враќа па да не има некој друг па да ме разлупаат некаде...А иначе згодна типка е помала е од мене 2 год...А не ми кажа да ја оставам на мира,уствари ништо не ми врати....А ја знам скоро се за неа,и се зачуди како сум знаел се за неа..И толку беше..
фантом си? демнач си? шо си?
ако бидеш толку нападен, си го бараш.
олабави малку, заборави на малтретирање и замарање
 

Kajgana Shop

На врв Bottom