Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
Прво, молим те научи се да пишуваш ко што треба - без тие 4-ки и глупости.

Сега, девојката убаво ти збори. Ти викаш дека не ти е во срце ни да учиш ни да работиш. Извини ама од мама нема стално да можеш да се издржаваш! Ако размислуваш само од денес до утре - тогаш си уште зелен во главата. Имаш 20 години и треба веќе да бидеш доволно пораснат за да можеш да ствараш за добра иднина - женачка или не не е до толку битно. Ако не сега - кога?
abe 4kite mi se navika sto da pravam.abe ne cekam na mama si vada pari na svoj nacin jas ali ne e to toa(ne kradam ako mislis na toa),..abe brat od 20 godini da mislam na zenacka malcem rano e a i od kaj znam kako ke ni odi vrskata barem neka pomine uste 1 godina pa posle da mislam na toa
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
abe 4kite mi se navika sto da pravam.abe ne cekam na mama si vada pari na svoj nacin jas ali ne e to toa(ne kradam ako mislis na toa),..abe brat od 20 godini da mislam na zenacka malcem rano e a i od kaj znam kako ke ni odi vrskata barem neka pomine uste 1 godina pa posle da mislam na toa
Па затоа реков женачка или не - не е битно. Битно е да вадиш пари и да си имаш план за иднина. Јас сфаќам дека на 20 сте поприлично уште деца, ама мора да се почне да се мисли више. Плус, ако сте поприлично дугачко во врска, битно е она да те види дека си способен човек. Потсвесно се мисли на тоа како ти овака, што не ти се работи и што си живееш од денес за утре, како уопште она ќе се осеќа сигурна со таков човек? Нема.
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
Па затоа реков женачка или не - не е битно. Битно е да вадиш пари и да си имаш план за иднина. Јас сфаќам дека на 20 сте поприлично уште деца, ама мора да се почне да се мисли више. Плус, ако сте поприлично дугачко во врска, битно е она да те види дека си способен човек. Потсвесно се мисли на тоа како ти овака, што не ти се работи и што си живееш од денес за утре, како уопште она ќе се осеќа сигурна со таков човек? Нема.
ok fala brat ke probam da mislam poseriozno a sto vikas da ja poslusam i da se zapisam na fax??????
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
ok fala brat ke probam da mislam poseriozno a sto vikas da ja poslusam i da se zapisam na fax??????
хахааа....женско сум.

Тоа си е твоја одлука. Дали се исплати - сигурно дека се исплати. Моментално скоро секаде ако сакаш добра работа ти тражат факс. Ама, ако те бива во некоја посебна струка може ќе можеш да најдеш нешто и без факултет. Не можам јас да ти кажам што да одбереш, ама нешто мораш да почнеш.

Запирките, точките, големите букви - све ги голтна ти....хахахааа :pos2:
 
S

StormRage

Гостин
ае сеа една незгодна работа... иам другарка (фина онака добра) и си иаме супер муабет дури некогаш и пре директен али директно и пукам дека радо бих је опалио... не дека на секое ме одбива ама ми звучи несигурна и не сака... дали да ја малтретирам или јбг? :)
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
ае сеа една незгодна работа... иам другарка (фина онака добра) и си иаме супер муабет дури некогаш и пре директен али директно и пукам дека радо бих је опалио... не дека на секое ме одбива ама ми звучи несигурна и не сака... дали да ја малтретирам или јбг? :)
Ја би да ја опалиш.
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
ае сеа една незгодна работа... иам другарка (фина онака добра) и си иаме супер муабет дури некогаш и пре директен али директно и пукам дека радо бих је опалио... не дека на секое ме одбива ама ми звучи несигурна и не сака... дали да ја малтретирам или јбг? :)
Немој да не ти ја опали она на тебе. Ја имав таков ист другар. Мислиш не ми беше јасно дека му беше само за да му влезе? Ми се гади од вакви, извини вака.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Можно ли е несериозноста да биде некој проблем во врската?
Доста сум несериозен, али на девојката и сметело тоа. Ми кажувала дека сум ја изневирал во некои ситуација ама ќутела и трпела нејкала да се кара, па сега мене ми е глупо, и кажувам да каже кај сум ја нервирал па да средиме се. Требало сам да знам, хах.

Се договоривме им ветив дека ке бидам малку по сериозен, за се. Дали можи ова нешто да смени, односно како да направам некако да дознам како се нервире, што да им кажам или слично стварно ме нервира кога не ми кажува што ја нервира од мене, а и стварно не се приметува.
Поздрав.

проблем. Зборам само за проблем, а не за крај или слично, да не ме сфатите погрешка.
Прво, дали разликуваш момент за сериозност, и момент за мајтап? Немој да ги мешаш работите, се знае кога е едното кога е другото.

Сериозноста доаѓа со годините.... се знај дека ако имаш 17 години ќе бидиш зелен. Ќе дојде време и кога ќе бидеш сериозен, ама не треба на тоа некој/а да те присилува, треба однатре да ти дојди. А дотогаш биди си свој.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
aj i jas da ve pomaltretiram malce

e pa vaka imam 20 godini a devojka mi ima 18 godini odime veke 8 meseci i mnogu se zblizivme ama ima eden problem sto nea i pre4i sto ne ucam fax i sto ne rabotam a i so majka e se ima karano za toa(i velela majka e deka ne si odgovarame bidejki onaa e ubava,pametna i mnogu u4i so site 5ki e od 1odd pa se do 4 god i sea 4e odi i na fax a jas ne u4am a ne ni rabotam)i sea onaa nekolku pati mi vika da u4am fax i da rabotam ama mene nekako ne me vle4i srceto ni da u4am ni da rab(a i mozi da rab ali nema sto najiskreno osven kelner,taksista ili vkonfekcija)i sea se prasuvam i ve molam za sovet dali da ja poslusam i da se zapisam na fax(pred 2 god imam zavrseno sredno)?ina4e srednoto od dvaj go zavrsiv ne od toa sto ne mozev tuku ne u4ev ednostavno ne me interesirase retko odev na skolo a i dosta sum otka4en koga i da pojdev morav da napravav nekoj problem so profesorite :S........i sea vie sto mislite da u4am fax da ja poslusam ili da si teram po svoe??????????????iskreno jas uste se dvoumam na 17 se upisite sea i si vikam barem da se zapisam onaka da i pomine kefot

p.s ovaa zaboraviv da vi kazam onaa misle ako se zapisam na fax ke imam poveke sansi za vrabotuvanje sto jas ne se slozuvam so toa bidejki deneska seto odi preku prijatelite ako nemas prijateli nemas nisto i isto misli deka koga ke se zemime(Ako se zemime onaa misli za idninata) deka onaa samo ke raboti a jas 4e 4ekam od nea sto nema vrska ali onaa takva e misli za ness so treba da se sluci po 5-6 godini a jas razmisluvam od denes za utre.....

mozi go izmesav problemov ama koj ke svati mozi da mi pisi nekoj sovet site se dobredojdeni
epa vaka misalm jas drugar-ako veke ti vikat za da se zapisis na fakultet a ti si bez sredno (i sam kaza deka ne si odel naskolo i deka ne si ucel a i ne si bil miren t,t otkacen si bil, si se karal so profesorite)kako moze da zavrsis ne znam,moze ce recat site vazno e da se proba ama da davas tolku pari a sansite se 5 % da zavrsis plus si nevraboten moze ke ti pretstavuva proble.
za toa deka ti vika da rabotis mora da rabotis taksis taksis gledaj da ima pari.
Ubedi ja devojka ti deka ne si roden za akademski graganin i pokazise vo nekoja rabota koja veruvam deka bi mozel da uspees.
Sto ucese sredno t.e za sto imas diploma ?
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
epa vaka misalm jas drugar-ako veke ti vikat za da se zapisis na fakultet a ti si bez sredno (i sam kaza deka ne si odel naskolo i deka ne si ucel a i ne si bil miren t,t otkacen si bil, si se karal so profesorite)kako moze da zavrsis ne znam,moze ce recat site vazno e da se proba ama da davas tolku pari a sansite se 5 % da zavrsis plus si nevraboten moze ke ti pretstavuva proble.
za toa deka ti vika da rabotis mora da rabotis taksis taksis gledaj da ima pari.
Ubedi ja devojka ti deka ne si roden za akademski graganin i pokazise vo nekoja rabota koja veruvam deka bi mozel da uspees.
Sto ucese sredno t.e za sto imas diploma ?
ekonomsko ucev....abe brat ne jas deka neam pari jas vadam pari imam nekoj svoj biznis...a i onaa me prifati takov kakov sto sum bidejki znae deka sum sposoben za se..sea problem e sto majka e i vika demek ti ucis fax a on ne uci oti kaj nea doma taka e majka e e sef a tatko e nisto ne raboti i sea se plasat da ne bidi isto kako so majka e i tatko e,da cekam jas se od nea,a jas nema sansi da dozvolam da cekam od zensko
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.304
Поени од реакции
15.538
Епа вработи се!!!
20 години имаш а седиш дома и џаболебариш, ако имам еден ден ќерка и ако најде таков дечко истото и јас би и го рекол.
Ако не ти се учи, најди си некоја работичка(за стално), покажи се дека си способен.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
ekonomsko ucev....abe brat ne jas deka neam pari jas vadam pari imam nekoj svoj biznis...a i onaa me prifati takov kakov sto sum bidejki znae deka sum sposoben za se..sea problem e sto majka e i vika demek ti ucis fax a on ne uci oti kaj nea doma taka e majka e e sef a tatko e nisto ne raboti i sea se plasat da ne bidi isto kako so majka e i tatko e,da cekam jas se od nea,a jas nema sansi da dozvolam da cekam od zensko
epa so mu e na majka i i tatko i na devojkata
cim vadis pari od biznis (se nadevam ne e na crno)i sam vikas deka te prifatila kako takov i deka znae deka si bil sposoben za se,ne gledam zosto da treba da ucis fax koga i sama znae deka ne te bivalo za skolo.jas sum za toa deka lugeto treba da ucat jas uvam medicina i ust stojam na toa deka treba covek vo zivotot da se snajde a ne da uce ,ucenjeto e uslov za sreka vo zivotot ama samo USLOV poveke e na toa kako ce se snajdis,veruvam poznavas luge so 3 godini "sredno" koj pari mlatat i vozat bmw od 50.000 evra.
jas kade sto odam kaj tia zabolekar bas zapmti sto mi rece:jas rabotam kako zabolekat imam pari kolku soto mi treba i se e super (zima nekade 2.000evra cista para mesecno)ama vika jas rabotam a tia sto izleze sega e so 3 godini sredno i toa so vrski go zavrsi ne rabote a ima i poveke od 2.000 evra negovi cita para t.e ima dukani vo centarot si zima jaka kirija i si uzuva gazda e.
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
ае сеа една незгодна работа... иам другарка (фина онака добра) и си иаме супер муабет дури некогаш и пре директен али директно и пукам дека радо бих је опалио... не дека на секое ме одбива ама ми звучи несигурна и не сака... дали да ја малтретирам или јбг? :)
зеј мавни се од првиот ѕид до тебе.:tapp:
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Можно ли е несериозноста да биде некој проблем во врската?
Доста сум несериозен, али на девојката и сметело тоа. Ми кажувала дека сум ја изневирал во некои ситуација ама ќутела и трпела нејкала да се кара, па сега мене ми е глупо, и кажувам да каже кај сум ја нервирал па да средиме се. Требало сам да знам, хах.

Се договоривме им ветив дека ке бидам малку по сериозен, за се. Дали можи ова нешто да смени, односно како да направам некако да дознам како се нервире, што да им кажам или слично стварно ме нервира кога не ми кажува што ја нервира од мене, а и стварно не се приметува.
Поздрав.

проблем. Зборам само за проблем, а не за крај или слично, да не ме сфатите погрешка.
И ја ќе прашам колку години имате и колку време сте заедно. И се надевам дека препознаваш сериозен момент од момент кога може да се игра.

Друго - женски скоро стално мислат дека машкото треба да знае што ја нервира нејзе и да не го прави тоа. Поаѓам сама од себе и од други женски со кои сум се дружела. Проаѓа време пред да се сфати дека грото од времето машките искрено појма немаат и дека они не ги гледаат работите како ние. Исто така и вие, како машки пол, треба тоа да го сфатите. Единствено решение е двајцата да си седнете и на финн ачин, без карање, да си кажете што ве нервира кај другиот.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
StormRage види вака. Овие девојки се по онака... чуствителни. И као овдека ке ти пишуваат дека ти си манијак, дека ти мислиш да ја опнеш другарка ти, па како тоа другарка ти господ ке те казни луд ли си. А уствари и они самите да дојдат у твоја ситуација ке го направат истото. Овие девојки нагоре од мене што ти пишуваа да имаат другар што ке им се свиѓа и ке сакаат да го сексаат, друг муабет ке се врти. Најверојатно они се дружат со некои што воопшто не им се привлечни ни физички.
Е сега ја да не го тупам многу околу тоа кој што прави као ја све знам а вие везе си немате, ке ти кажам само тоа да ти фино лепо си дадеш добар доказ за тоа дека и другарка ти сака да те опне и така ке си имате убаво другарство.
Иначе ова ти го пишува дечко што го има направено тоа што ти сакаш да го направиш повеќе од 6 пати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom