Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Prasanje do maskiot pol.........(ozbilno m treba mislenje :) )
Dali vie maskite se raduvate, koga vasite devojki, ke vi napravat kolacinja, ili nekoja torta, jadenje???
Sto cuvstvuvate vo toj moment?
Ova go prasuvam zatoa sto sakam da napravam kolacinja za sakaniot :) , ama prvo, mi treba
mislenje od vas...! Se nadevam deka ke bidete fini :)))
Pozdrav
Да, да и тоа многу, барем јас. Чувствувам дека мислела на мене, дека и значам. :)
 
A

Auditore

Гостин
Епа вака запознав една девојка муабети ваму таму и цело време девојчево леле ама си откаче па дали имаш девојка итн ( нешто ко да ми покаже дека и се допаѓам) и ми вика леле па кој знае дали ке се видиме пак ја иго давам мобилнот и викам писи ми мсн , фб и бр и ќе се дог за пак да се видиме. Ех да ама не ми даде бр правам муабет на мсн со неа а она се вади сега дека неможела да се видиме зш била на работа до 20,30 после се туширала и си легнувала одма ( ова е лага зборев со неа на мсн во 01,23 ) и ств нз што и е филмот на таквите ко неа сакам нејќам? И ја и викам нема врска ќе средиме некако да те видам а па ај може би и велам дај ми бр ќе ти се јавам и ќе се договориме. Ми вика е за тоа потешко. Ја прашав зашто ? Не било за кажување е ств нз што е со играњево топло ладно
Искулирај и не и пишувај,кога ке ти пише прва прави се ко ништо да не било со други зборови играј ја нејзината игра по твои правила(сакаш,нејќеш - немораш).
Нема везе дали бил директен или не,сум имал вакви случаи..

--- надополнето ---

Доколку после помината една година во врска, таа не може да се опушти (како што имаш напишано), едноставно не си ти тој, изгледа. :(
Пробај со разговори да се решите до кај сте во врската, што ви се плановите за понатака, ама немој многу да ја лажеш/ нема да и се допадне некој да ја лаже за вакви работи.

Немој да очекуваш дека ќе ја легнеш одма, треба да се потрудиш многу, купувај и мали подароци, ама изненадувај многу. Почни да готвиш, омилените јадења кои ѓи сака. итн, итн....

пиши за еден месец тука, да видиме шо си направил/ :helou:
Доверба,доверба и доверба.
Доколку таа го има тоа во тебе за година дена треба да биде спремна,би требало да те знае доволно добро дека не си манијак и дека си добар дечко.Разговарај со неа,објасни и дека не е сама и дека не сакаш да ја искористиш и дека ја сфаќаш не знам друго што да ти кажам не сум бил во таква ситуација фала богу..

--- надополнето ---

Prasanje do maskiot pol.........(ozbilno m treba mislenje :) )
Dali vie maskite se raduvate, koga vasite devojki, ke vi napravat kolacinja, ili nekoja torta, jadenje???
Sto cuvstvuvate vo toj moment?
Ova go prasuvam zatoa sto sakam da napravam kolacinja za sakaniot :) , ama prvo, mi treba
mislenje od vas...! Se nadevam deka ke bidete fini :)))
Pozdrav
Сите машки сакаат кога ќе им биде посветено внимание од својата сакана..Колачи се многу добра идеја,џаст до ит !
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Значи вака, за да не дојде до забуна, профилоф е од сестра ми, но го користи машко. :)

Имам девојка со која одам скоро 1 год. Јас имам 19 она има 17. Е сега, проблемот е во тоа што се плаши да имаме секс а не е невина. Значи, се плаши бидејќи на 14 год го доживеала она што никој никогаш не би го посакал - била силувана. Поради тоа и е страв. Јас сакам некако да ја опуштам, да и помогнам, не сакам да биди на сила, сакам да биди кога и таа ќе сака. Незнам што да правам.. Ја разбирам, ама незнам како да и помогнам. Премногу ја сакам, а знам дека и таа мене, ама стравот доминира..Кога сме заедно, мора да е блиску до мене, до таму е дојден тој страв..Ве молам за совет..Однапред благодарам..:(
Хм... Сестра ти го отворила профилот, а ова е првото мислење што е напишано на форумов од тоа мислење и е од тебе????? Доста необично, морам да признаам...

Како и да е, скоро сте година дена заедно. Ако сè уште ѝ е страв од тебе, тоа значи дека се помирила дека цело време ќе ѝ биде страв. Ако ти сакаш да живееш со таква девојка, на која што ќе ѝ биде страв, во ред. Инаку, треба да ѝ кажеш дека врска без секс не бива, како сака нека ја врти работата. Вака, таа имала секс со друг и испаѓа дека не ѝ треба секс со друг, туку само некој што ќе ја чува и штити, а таа ќе го чува само другиот во себе. Жалам, но ако сака да биде до тебе, ќе мора да те прими целосно, т.е. да биде и *на* тебе, а ти *во* неа.

Како и да е, ако некој ја силувал на 14 години, тоа значи дека тогаш, како жена, не била доволно способна да го одбие типот кога дошло време да дојде до секс, ниту да го задржи, кога поминало тоа време. Сега има 17 години. Доволно е способна да те одбие, тоа се гледа. Дали е доволно способна да те задржи откако ќе помине сексот? Или ќе треба тоа да го провериш кај некоја друга жена? Мислам, дали таа воопшто сака да те задржи крај себе или само ѝ годи што си тука?

Ти многу ѝ помагаш, но не може тоа да се случува вечно. За жал, таа мора да одлучи. Ти треба да ѝ наговестиш дека сепак не можеш вечно да ја чекаш (верувај, ако вечно ја чекаш, ништо нема да биде). Дај си уште некое време, но потоа биди цврст: ако сака да биде со тебе, мора да има секс со тебе. Ова е правило на сите врски и нема исклучоци. Ако некогаш била силувана, веќе не е. И мора да порасне преку тоа. А и ти со неа.


Со среќа. :helou:
 
H

HITCH

Гостин
Како и да е, ако некој ја силувал на 14 години, тоа значи дека тогаш, како жена, не била доволно способна да го одбие типот кога дошло време да дојде до секс, ниту да го задржи, кога поминало тоа време. Сега има 17 години. Доволно е способна да те одбие, тоа се гледа. Дали е доволно способна да те задржи откако ќе помине сексот? Или ќе треба тоа да го провериш кај некоја друга жена? Мислам, дали таа воопшто сака да те задржи крај себе или само ѝ годи што си тука?

Ти многу ѝ помагаш, но не може тоа да се случува вечно. За жал, таа мора да одлучи. Ти треба да ѝ наговестиш дека сепак не можеш вечно да ја чекаш (верувај, ако вечно ја чекаш, ништо нема да биде). Дај си уште некое време, но потоа биди цврст: ако сака да биде со тебе, мора да има секс со тебе. Ова е правило на сите врски и нема исклучоци. Ако некогаш била силувана, веќе не е. И мора да порасне преку тоа. А и ти со неа.
Не се согласувам со тебе. Сеедно дали ја силувал дечко или некој не познат, ништо не го менува фактот декаа таа била силувана. Нејзиниот живот е променет. Психички додека се опорави ќе и треба доста време. Таа болка и стравот ќе си ги носи цел живот.

Ееееее со вториот дел се согласувам. После една година треба да се чувствува доволно сигурна со тој дечко, ама сепак таа има само 17 години, па не можеш да и кажеш дека е време за секс. Поради ситуацијата во која претходно се нашла, ако сака секс ќе познаеш :toe:
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
Хм... Сестра ти го отворила профилот, а ова е првото мислење што е напишано на форумов од тоа мислење и е од тебе????? Доста необично, морам да признаам...

Како и да е, скоро сте година дена заедно. Ако сè уште ѝ е страв од тебе, тоа значи дека се помирила дека цело време ќе ѝ биде страв. Ако ти сакаш да живееш со таква девојка, на која што ќе ѝ биде страв, во ред. Инаку, треба да ѝ кажеш дека врска без секс не бива, како сака нека ја врти работата. Вака, таа имала секс со друг и испаѓа дека не ѝ треба секс со друг, туку само некој што ќе ја чува и штити, а таа ќе го чува само другиот во себе. Жалам, но ако сака да биде до тебе, ќе мора да те прими целосно, т.е. да биде и *на* тебе, а ти *во* неа.

Како и да е, ако некој ја силувал на 14 години, тоа значи дека тогаш, како жена, не била доволно способна да го одбие типот кога дошло време да дојде до секс, ниту да го задржи, кога поминало тоа време. Сега има 17 години. Доволно е способна да те одбие, тоа се гледа. Дали е доволно способна да те задржи откако ќе помине сексот? Или ќе треба тоа да го провериш кај некоја друга жена? Мислам, дали таа воопшто сака да те задржи крај себе или само ѝ годи што си тука?

Ти многу ѝ помагаш, но не може тоа да се случува вечно. За жал, таа мора да одлучи. Ти треба да ѝ наговестиш дека сепак не можеш вечно да ја чекаш (верувај, ако вечно ја чекаш, ништо нема да биде). Дај си уште некое време, но потоа биди цврст: ако сака да биде со тебе, мора да има секс со тебе. Ова е правило на сите врски и нема исклучоци. Ако некогаш била силувана, веќе не е. И мора да порасне преку тоа. А и ти со неа.


Со среќа. :helou:
И јас се согласувам со ова. Исто, се согласувам и со HITCH. Значи, кога сме „блиски“, во нејзините очи гледам дека некој дел од нејзе сака да продолжам понатаму, а гледам и површен страв. Не сакам да биде на сила, или на некој начин да и укажам дека врска без секс не бидува (како што велиш ти) бидејќи тоа таа може да си го свати како да ја терам.. А никогаш не сум го направил тоа.. Пробувам пополека да започнам, да се опушти, и до кај некаде се опушта. Ама понатаму..Навистина незнам..
 
H

HITCH

Гостин
И јас се согласувам со ова. Исто, се согласувам и со HITCH. Значи, кога сме „блиски“, во нејзините очи гледам дека некој дел од нејзе сака да продолжам понатаму, а гледам и површен страв. Не сакам да биде на сила, или на некој начин да и укажам дека врска без секс не бидува (како што велиш ти) бидејќи тоа таа може да си го свати како да ја терам.. А никогаш не сум го направил тоа.. Пробувам пополека да започнам, да се опушти, и до кај некаде се опушта. Ама понатаму..Навистина незнам..
Поминала низ нешто за кое не можела да бира, сеедно дали дечко ја силувал или тотален странец, болката е таа. Штом девојката ти вели дека и треба време, тогаш неа навистина и треба време. Штом во нејзините очи можеш да видиш дека таа навистина те посакува, а не може да продолжи понатаму, стрпи се, значи сепак има напредок. Чекај таа да се опушти :toe: Само не заборавај низ што поминала! Од искрена љубов и внимание никогаш не е доста! :smir:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Prasanje do maskiot pol.........(ozbilno m treba mislenje :) )
Dali vie maskite se raduvate, koga vasite devojki, ke vi napravat kolacinja, ili nekoja torta, jadenje???
Sto cuvstvuvate vo toj moment?
Ova go prasuvam zatoa sto sakam da napravam kolacinja za sakaniot :) , ama prvo, mi treba
mislenje od vas...! Se nadevam deka ke bidete fini :)))
Pozdrav
Сакаш да го задоволиш дечко ти? Да се осеќа убаво? Почни со размислувањето, дека речиси сè што ти се допаѓа тебе, него не му се допаѓа. Мој искрен совет, батали ги колачињата, ќе му бидат интересни, ама ништо посебно, дури може и да не ти изреагира никако, па да се натажиш или налутиш. Она кое вистински би го извадило од патики, добра, долга оралка и со голтање на крајот. Нема маж кој нема да ти полуди од такво нешто. Освен, ако тоа не го практикуваш редовно (со што ќе бидеш сигурна дека веќе е заљубен до коска у тебе) па да смениш, тогаш ти советувам да напраиш нешто поинакво, можеби вкусни коктели со алкохол кој ќе ве одведе до имагинација во кревет. Think man... think sex. Колачиња се за девојчиња.

--- надополнето ---

Поминала низ нешто за кое не можела да бира, сеедно дали дечко ја силувал или тотален странец, болката е таа. Штом девојката ти вели дека и треба време, тогаш неа навистина и треба време. Штом во нејзините очи можеш да видиш дека таа навистина те посакува, а не може да продолжи понатаму, стрпи се, значи сепак има напредок. Чекај таа да се опушти :toe: Само не заборавај низ што поминала! Од искрена љубов и внимание никогаш не е доста! :smir:
Везе нема. Никој не сака да биде сакан, само зборат така. Сите сакаат партнер кој ќе ги малтретира, сите сме мазохисти, само така ќе се интересираш за некого. Ако сме реални и искрени, ќе се сложиме дека е така.

Инаку, проблемов, ја би го решил поинаку. Со блеф. Знам дека и се допаѓам, дека и требам, знам и дека јас ја сакам. Има проблем, разбирам, ама имам и јас очигледно, сакам да имам секс со неа. Би и соопштил дека немам повеќе разбирање за неа, сме пробале илјада пати и таа илјада пати истото ми го дава како изговор. Fuck that, или се отвараш да ти докажам дека со мене ќе биде поинаку, или си одам. Плус, што па мене ме заболе што некој таму имал трауми, имам и јас, ме тепаше мајка ми како мал, па не ме гледаш секоја жена да мислам дека треба да и вратам. Знам дека е траума, ама се пребродува и тоа баш со секс. А кога ќе дојде до моментот, боље користи кондом, пошто она најверојатно нема да биде возбудена ниту влажна, а кондомот колку толку има лубрикант, во спротивно ќе ја боли и ќе срипа одма као попарена. Првиот пат ќе биде ужас, кажи и го тоа однапред, вториот ќе биде мирен и сталожен, третиот ќе биде добар. И не оди на тоа да се испукаш на нејзе, само одиграј го сексот, одглуми го, нежно, полека колку да го има, да се случи. Да види дека тоа не боли. Кога нема да боли после 5-10 пати... тогаш ти си знаеш, тогаш ја намерно би напраил да боли... ама тоа е друг муабет. :)
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
Сакаш да го задоволиш дечко ти? Да се осеќа убаво? Почни со размислувањето, дека речиси сè што ти се допаѓа тебе, него не му се допаѓа. Мој искрен совет, батали ги колачињата, ќе му бидат интересни, ама ништо посебно, дури може и да не ти изреагира никако, па да се натажиш или налутиш. Она кое вистински би го извадило од патики, добра, долга оралка и со голтање на крајот. Нема маж кој нема да ти полуди од такво нешто. Освен, ако тоа не го практикуваш редовно (со што ќе бидеш сигурна дека веќе е заљубен до коска у тебе) па да смениш, тогаш ти советувам да напраиш нешто поинакво, можеби вкусни коктели со алкохол кој ќе ве одведе до имагинација во кревет. Think man... think sex. Колачиња се за девојчиња.

--- надополнето ---



Везе нема. Никој не сака да биде сакан, само зборат така. Сите сакаат партнер кој ќе ги малтретира, сите сме мазохисти, само така ќе се интересираш за некого. Ако сме реални и искрени, ќе се сложиме дека е така.

Инаку, проблемов, ја би го решил поинаку. Со блеф. Знам дека и се допаѓам, дека и требам, знам и дека јас ја сакам. Има проблем, разбирам, ама имам и јас очигледно, сакам да имам секс со неа. Би и соопштил дека немам повеќе разбирање за неа, сме пробале илјада пати и таа илјада пати истото ми го дава како изговор. Fuck that, или се отвараш да ти докажам дека со мене ќе биде поинаку, или си одам. Плус, што па мене ме заболе што некој таму имал трауми, имам и јас, ме тепаше мајка ми како мал, па не ме гледаш секоја жена да мислам дека треба да и вратам. Знам дека е траума, ама се пребродува и тоа баш со секс. А кога ќе дојде до моментот, боље користи кондом, пошто она најверојатно нема да биде возбудена ниту влажна, а кондомот колку толку има лубрикант, во спротивно ќе ја боли и ќе срипа одма као попарена. Првиот пат ќе биде ужас, кажи и го тоа однапред, вториот ќе биде мирен и сталожен, третиот ќе биде добар. И не оди на тоа да се испукаш на нејзе, само одиграј го сексот, одглуми го, нежно, полека колку да го има, да се случи. Да види дека тоа не боли. Кога нема да боли после 5-10 пати... тогаш ти си знаеш, тогаш ја намерно би напраил да боли... ама тоа е друг муабет. :)
Абе јас би го направил тоа, али несакам да излезам .. Незнам шо.. Ај да не биде така..Со убаво..Ама не ја бива..
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Абе јас би го направил тоа, али несакам да излезам .. Незнам шо.. Ај да не биде така..Со убаво..Ама не ја бива..
Да, убав изговор е тоа сакам со убаво. Ама со убаво се пробува, се дава нова шанса, се даваат неколку. Кога гледаш дека нешто сакаш да добиеш, а тоа со убаво не бива, повлекуваш линија пред која ќе размислиш колку ти е битно личното задоволство. Ако е не премногу, терај со убаво. Ако ти е битно личното задоволство, го добиваш на поинаков начин. Дури, јас би рекол и попаметно да одиш веднаш со грубиот дел, зашто кога си фин, луѓето знаат да те изиграат неретко. Ќе биде смешки живи ако искочи дека додека ти ја лижеш да и биде фино, она се рока со некој друг, како што имавме еден пример тука на форумот, на оваа тема а беше толку очигледен. :wink:
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
Ќе пробам..И така и така..па сеа..незнам што ќе биде. А инаку, знам дека ме сака многу, и не е таква да се е*ава со друг.:)
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Везе нема. Никој не сака да биде сакан, само зборат така. Сите сакаат партнер кој ќе ги малтретира, сите сме мазохисти, само така ќе се интересираш за некого. Ако сме реални и искрени, ќе се сложиме дека е така.
Од каде ова, не сфаќам ??
Ќе пробам..И така и така..па сеа..незнам што ќе биде. А инаку, знам дека ме сака многу, и не е таква да се е*ава со друг.:)
Заеби советите не Викторгг, не можеш сега и ти да ја силуваш. Не биди очаен, постои мастурбирање, постои петинг, постои орален. Не ја терај, остави сама нека сфати дека сака игра додека правите предигри.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Од каде ова, не сфаќам ??
Секоја врска има еден што дава и еден што прима. Може да не го увидиш тоа, ама е факт. Тој што дава се заљубува и понекогаш пати. Тој што прима е оној кој е ладен и незинтересиран, во превод го малтретира партнерот и не се заљубува. Тој не пати.

Natural-girl напиша:
Заеби советите не Викторгг, не можеш сега и ти да ја силуваш. Не биди очаен, постои мастурбирање, постои петинг, постои орален. Не ја терај, остави сама нека сфати дека сака игра додека правите предигри.
Очаен??? Колку време треба да помине, деценија за да го запишеме во графата очаен? И не реков да ја силува, напротив, ми го прочита ли воопшто постот?
Како и да е, твојот “совет“ веќе го применил и очигледно не дава резултат. А тоа што очигледно не функционира треба да се замени. Така е со машините, така е и со луѓето.
 
H

HITCH

Гостин
Да, убав изговор е тоа сакам со убаво. Ама со убаво се пробува, се дава нова шанса, се даваат неколку. Кога гледаш дека нешто сакаш да добиеш, а тоа со убаво не бива, повлекуваш линија пред која ќе размислиш колку ти е битно личното задоволство. Ако е не премногу, терај со убаво. Ако ти е битно личното задоволство, го добиваш на поинаков начин. Дури, јас би рекол и попаметно да одиш веднаш со грубиот дел, зашто кога си фин, луѓето знаат да те изиграат неретко. Ќе биде смешки живи ако искочи дека додека ти ја лижеш да и биде фино, она се рока со некој друг, како што имавме еден пример тука на форумот, на оваа тема а беше толку очигледен. :wink:
Причина зашто не сака секс може да биде и фактот што таа има 17 години, не мора да значи дека се плаши. Законот вели дека со навршени 16 години си сексуално полнолетен (не ми текнува како гласи точно законот, ама знам дека е над 16, а девојката има 17), но не значи дека оваа девојка се чувствува подготвена, иако ги има годините. Јасно е кој е проблемот кај девојката, ама треба да имаме во предвид дека сепак ние сме луѓе од страна кои не ја знаат баш целата ситуација. Сепак мислам дека не треба да се оди во крајност и да го споредуваш проблем со претходниот. Ова не е ни приближно така!

Значи не заборавај девојката била силувана на 14 години, а сега има 17, периодот на закрепнување е мал, а многу зависи и од нејзиниот карактер, како таа го пребродува сето тоа што и се случило :toe:
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
Јас би можел да почекам. Бидејќи, како што кажав погоре - во очите и се гледа желба. Ама не уште една год. :) Хехе. Самата ми вика дека сум и помогнал многу, и дека во скоро време ќе пробала...Ама..Знаете како, тоа „скоро време“ излегува како некој да ти рекол „в среда“ а не ти кажал која среда. :) Имам трпение, ја сакам многу, и ако некогаш дојде до крај на нашата врска, сакам да го памти како добро искуство. Ми се чека поради неа, ама и не..xD Некако ми е глупо, бидејќи не сите знаат за нејзиниот проблем, само некои ептен блиски, и мислам дека знаете понатаму. Незнам дали и колку уште да чекам или не...
 
H

HITCH

Гостин
Јас би можел да почекам. Бидејќи, како што кажав погоре - во очите и се гледа желба. Ама не уште една год. :) Хехе. Самата ми вика дека сум и помогнал многу, и дека во скоро време ќе пробала...Ама..Знаете како, тоа „скоро време“ излегува како некој да ти рекол „в среда“ а не ти кажал која среда. :) Имам трпение, ја сакам многу, и ако некогаш дојде до крај на нашата врска, сакам да го памти како добро искуство. Ми се чека поради неа, ама и не..xD Некако ми е глупо, бидејќи не сите знаат за нејзиниот проблем, само некои ептен блиски, и мислам дека знаете понатаму. Незнам дали и колку уште да чекам или не...
Колку помалку луѓе знаат за тоа толку полесно за неа. Во многу мутави гидини сте, ни таму ни таму :toe: тоа што сакаш да те памти како убаво искуство е прекрасно, затоа не избрзувај, остави ја уште малку и самата ти кажала :salut: се ќе биде супер, само треба малку трпение. Патем си идел цела година не биднало ништо, сега зар за некој месец ќе се ценкаш?! :pos2: ај стрпи се и терај си вака супер ти иде. Ова ти што ти се случува не е некој лош проблем ова е интересен проблем, само што девојката за жал имала лошо искуство претходно :(
Убаво е што сакаш во животот луѓето на тебе да се сеќаваат како на прекрасна, мила, толерантна личност и да се трудиш да бидеш таков. Да знаеш дека на светов навистина има добри луѓе, немој да се разочаруваш и да се откажуваш лесно од луѓето, особено не од оние кои ти значат нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom