Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

romantic girl

sexyyyyy
Член од
11 март 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
mi treba help :( sto mislite za toa da imate nesto poveke od lapkanje so decko postar od vas ama da ne ste vo vrska?
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
mi treba help :( sto mislite za toa da imate nesto poveke od lapkanje so decko postar od vas ama da ne ste vo vrska?
tebe ova dane tie vtor akaunt hehe prviot tie "sexy chick" ?
ти кажав еднаш, можете да си бидете “секс пријателчиња“ и никој да не те смета за лесна..
 

romantic girl

sexyyyyy
Член од
11 март 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
rabotata e sto ne znam sto saka od mene...koga pravime muabet sme iskreni i otvoreni i mu imam kazano deka do sega ne sum napravila nesto "poveke" so nekoj decko zatoa sto ne sum pocuvstvuvala deka e dovolno dobar za mene. me sfati i mi rece da ne se sekiram deka se ke bide vo svoe vreme...se muvame mesec dena i koga i da pocneme muabet doaga do temata seks i mi kazuva deka ne mora da napravime nesto takvo za da uzivame koga sme zaedno ali nikogas ne go izostava toa da kaze deka ne e na odmet ako imame oralen seks...ne znam sto da mislam,kakvi ocekuvanja ima od mene:toe:

tebe ova dane tie vtor akaunt hehe prviot tie "sexy chick" ?
ти кажав еднаш, можете да си бидете “секс пријателчиња“ и никој да не те смета за лесна..

ne ne sum taa..mozebi sme vo slicna situacija so devojkata :)
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
rabotata e sto ne znam sto saka od mene...koga pravime muabet sme iskreni i otvoreni i mu imam kazano deka do sega ne sum napravila nesto "poveke" so nekoj decko zatoa sto ne sum pocuvstvuvala deka e dovolno dobar za mene. me sfati i mi rece da ne se sekiram deka se ke bide vo svoe vreme...se muvame mesec dena i koga i da pocneme muabet doaga do temata seks i mi kazuva deka ne mora da napravime nesto takvo za da uzivame koga sme zaedno ali nikogas ne go izostava toa da kaze deka ne e na odmet ako imame oralen seks...ne znam sto da mislam,kakvi ocekuvanja ima od mene:toe:
Дали е овој доволно добар за тебе?

Исто така, дали си ти доволно добра за него? Можеби тој си сака со некоја друга да спие, а со тебе само да се лапка... Ако не сте во врска, тоа е исто така можност.
 
H

HITCH

Гостин
rabotata e sto ne znam sto saka od mene...koga pravime muabet sme iskreni i otvoreni i mu imam kazano deka do sega ne sum napravila nesto "poveke" so nekoj decko zatoa sto ne sum pocuvstvuvala deka e dovolno dobar za mene. me sfati i mi rece da ne se sekiram deka se ke bide vo svoe vreme...se muvame mesec dena i koga i da pocneme muabet doaga do temata seks i mi kazuva deka ne mora da napravime nesto takvo za da uzivame koga sme zaedno ali nikogas ne go izostava toa da kaze deka ne e na odmet ako imame oralen seks...ne znam sto da mislam,kakvi ocekuvanja ima od mene:toe:
Работите драстично се променија! Порано машките молеа за секс, сега женските молат за секс :pos: :pos: :pos: :pos: Сега треба да им се заблагодариме на феминистките оти многу ни помогнаа :pos: :pos: Треба да имаш повеќе разбирање, сепак тоа е чувствителна тема за машките :smir:
Еј шала на страна, не се замарај убаво ти кажува типот. Не се замарај многу, глеј да ви е убаво. Сексот ќе се случи кога тогаш кога ќе сакате двајцата, т.е. кога ќе дојде време :smir: едноставно е:toe:
 

romantic girl

sexyyyyy
Член од
11 март 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
Дали е овој доволно добар за тебе?

Исто така, дали си ти доволно добра за него? Можеби тој си сака со некоја друга да спие, а со тебе само да се лапка... Ако не сте во врска, тоа е исто така можност.
bas naprotiv ne saka samo lapkanje so mene a vo posledno vreme onaka ko na sala mi spomnuva za vrska,sto ke bide ako ideme, zasto ne se gledame pocesto blablabla....i bas zatoa sto ne sme vo vrska ne znam kolku daleku bi bilo ok da odam so nego...:toe:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
bas naprotiv ne saka samo lapkanje so mene a vo posledno vreme onaka ko na sala mi spomnuva za vrska,sto ke bide ako ideme, zasto ne se gledame pocesto blablabla....i bas zatoa sto ne sme vo vrska ne znam kolku daleku bi bilo ok da odam so nego...:toe:
Ако си уште невина, чувај си ја невиноста. Не требит то лесно да се давит на било кого посебно не на некој со кој не си во врска.

Требит време малце... повеќе.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.768
Поени од реакции
12.126
bas naprotiv ne saka samo lapkanje so mene a vo posledno vreme onaka ko na sala mi spomnuva za vrska,sto ke bide ako ideme, zasto ne se gledame pocesto blablabla....i bas zatoa sto ne sme vo vrska ne znam kolku daleku bi bilo ok da odam so nego...:toe:
Во случајов мене ми изгледа како ти да си проблемот...ете дечкото сака врска, разговарате, не си под притисок све е у реду...не гледам некаков проблем...или се лажам?
 
H

HITCH

Гостин
bas naprotiv ne saka samo lapkanje so mene a vo posledno vreme onaka ko na sala mi spomnuva za vrska,sto ke bide ako ideme, zasto ne se gledame pocesto blablabla....i bas zatoa sto ne sme vo vrska ne znam kolku daleku bi bilo ok da odam so nego...:toe:
Ај да почнеме од ново, ОКЕЈ? Колку години имаш? Он сака врска, а ти не сакаш?
 

romantic girl

sexyyyyy
Член од
11 март 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
Во случајов мене ми изгледа како ти да си проблемот...ете дечкото сака врска, разговарате, не си под притисок све е у реду...не гледам некаков проблем...или се лажам?

mozebi e prisuten samo stravot od nepoznatoto...sekogas go spomnuva oralniot seks iako znae deka do sega ne sum go napravila toa.. Mislite deka e vo red ako se sluci nesto takvo nadvor od vrska??

Ај да почнеме од ново, ОКЕЈ? Колку години имаш? Он сака врска, а ти не сакаш?
za nekoj mesec polnam 18...a za vrska ni jas ne sum sigurna dali saka zasto nekogas gi vrti muabetite na taa tema ama nisto direktno mi nema kazano:icon_conf:toe:
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.768
Поени од реакции
12.126
mozebi e prisuten samo stravot od nepoznatoto...sekogas go spomnuva oralniot seks iako znae deka do sega ne sum go napravila toa.. Mislite deka e vo red ako se sluci nesto takvo nadvor od vrska??
Не можам да кажам дали е во ред, тука мораш сама да процениш...види разгледај дали сака врска колку да те легни или за орален секс па после ЧАО, или стварно чувствува нешто, колку години сте разлика? Ти колку години имаш? Еве пробај, запознај го со другарки и другари или однеси го дома кај тебе на кафе и види како ќе реагира...излегувате во град заедно? Или преферира да се гледате "на само"...?
 
H

HITCH

Гостин
za nekoj mesec polnam 18...a za vrska ni jas ne sum sigurna dali saka zasto nekogas gi vrti muabetite na taa tema ama nisto direktno mi nema kazano:icon_conf:toe:
Доволно си возрасна за да знаеш дали сакаш секс или не. Треба директно да прашаш тој што сака да има со тебе. Од неговиот одговор ќе знаеш што ќе правиш понатаму!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom