Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 декември 2014
Мислења
106
Поени од реакции
16
Работе ли воопшто ДАБЧ во Август? На тел никој не се јавува
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Знам дека со овој одговор ќе разочарам многумина, ама подобро реалноста да се каже. Од Струмица сум, немам ништо против Младенов - ама не е во ред да дава такви информации. Можеби најмногу се залага од сите, ама човекот си има пред се лични амбиции и афинитети (профит). Прекратена преписка не ја враќаат во редовна ни со потпис од Господ (малце глуп израз) ама така ќе доловите. Го минав тој пат, знам. Поздрав
@OHRIDSTRUGA odgovorot ti e povtorno diplomatski.Deneska slucajno naletav na eden prijatel so potvda brojce okolu 6000+ bil prekraten.Izgleda samo ti i tvoite 7 prijateli ste so potvrda pominati samo.Kako Snezana i 7 dzudzinja.Nemas ocigledno odgovori na prasanjata sto i kako i zosto.I zosto mesto javno da pises sto znaes ti ostavas tel.broevi kako avtogrami da deles.I uste ednska CAPS LOCK gasi go.
So se zapnavte tolku vo coeko:) prethodno i toj cekase podolgo na finalna.Ete da recime deka izmisluva prikaski ali fakt e deka so prv braced pocna povtorno da se vrvi.Mladenov mi rece deka so prv braced i potvrda ke se vrvi taka da cim so ednoto pocna ke pocni i so drugoto ako i ne e veke pocnato.I so ace od radovis povtorno se slusnav i toj rece deka ke se pomini so potvrda.Ete jas sum na dopolnitelna so bkk veke 10 meseci,kaj i da e do nova godina ke me resat pa ke znajmme site.
 
Член од
9 јуни 2016
Мислења
17
Поени од реакции
37
moja pretpostavka, sprema mojata statistika i kalkulacija. do krajot na drugiot mesec ke bidat potpisani nasite ukazi.
Se nadevam deka i porano ke bide...
Jas denes pravam 4 nedeli so status "cekanje na potpis"...
Po tvojata matematika ke me fati 2mes :( ...
Iskreno se nadevam deka pocetok na AVG ke bide naredniot "bran" na potpisuvanje...

#fingerscrossed
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
So se zapnavte tolku vo coeko:) prethodno i toj cekase podolgo na finalna.Ete da recime deka izmisluva prikaski ali fakt e deka so prv braced pocna povtorno da se vrvi.Mladenov mi rece deka so prv braced i potvrda ke se vrvi taka da cim so ednoto pocna ke pocni i so drugoto ako i ne e veke pocnato.I so ace od radovis povtorno se slusnav i toj rece deka ke se pomini so potvrda.Ete jas sum na dopolnitelna so bkk veke 10 meseci,kaj i da e do nova godina ke me resat pa ke znajmme site.
Goran samo so BKKS si, nemas vujko, bratuced, star dokument??? Ajde Goran cekame na info od tebe! So sreka!
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Goran samo so BKKS si, nemas vujko, bratuced, star dokument??? Ajde Goran cekame na info od tebe! So sreka!
Nisto samo so BKK.Fala i daj boze site da zemime.Jas isto kkako i vie ja sledam situacijata i dosega kako sto se dvizat rabotite se sto kaza mladenov i izleze.Od april se zategna rabotata pa potoa imase reakcija od VMRO BND, BKKS i drugite zdruzenija za vo juni da ja menat direktorkata i da pocni povtorno so prv braced da se vrvi.Prethodno i vie ste svedoci deka prekratvaja so prv bratuced.A cim se vrvi so prv braced koj e naveden vo zakonot ,zosto da ne se vrvi i so potvrda, i taja e del od zakonot.Najverojatno MP poke nema da se mesa vo potekloto a nitu pak DABC ke izdava proishodi somo so izjava.
Da prasam samo dali ima clenovi koi izvadile proishod so potvrda ama ne od BKK?
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Nisto samo so BKK.Fala i daj boze site da zemime.Jas isto kkako i vie ja sledam situacijata i dosega kako sto se dvizat rabotite se sto kaza mladenov i izleze.Od april se zategna rabotata pa potoa imase reakcija od VMRO BND, BKKS i drugite zdruzenija za vo juni da ja menat direktorkata i da pocni povtorno so prv braced da se vrvi.Prethodno i vie ste svedoci deka prekratvaja so prv bratuced.A cim se vrvi so prv braced koj e naveden vo zakonot ,zosto da ne se vrvi i so potvrda, i taja e del od zakonot.Najverojatno MP poke nema da se mesa vo potekloto a nitu pak DABC ke izdava proishodi somo so izjava.
Da prasam samo dali ima clenovi koi izvadile proishod so potvrda ama ne od BKK?
Јас единствено сметам дека ќе иде на добро баш поради смена на директорката. Тоа најмногу ви влева надеж.

Да, членот Владе (или така нешто) има добиено произход со потврда од МБП.
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Јас единствено сметам дека ќе иде на добро баш поради смена на директорката. Тоа најмногу ви влева надеж.

Да, членот Владе (или така нешто) има добиено произход со потврда од МБП.
Mene mi e dali ima nekakva vrska potvrdata bidejki zdruzenieto od Bitola MBP(od kaj sto sum) mu dava na sekogo potvrdi ednistven uslov e da si nejzin clen.Za razlika od nego BKK ne dava na sekogo.Patem mojot drugar sakase da izvadi od BKK i mladenov ne mu izdade so objasnuvanje deka seloto od kade poteknuvale negovite e grcko a pak Bitolskoto zdruzenie bez problem mu izvadi.Izgleda nema vrska potvrdata, bitno e da e izdadena od zdruzenie koe e ovlasteno od DABC(i BKK i MBP se).Vo zakonot jasno stoi za zdruzenijata kako i za rodninskite vrski samo sto MP go negirase toj del od zakonot.Se nadevam deka toa se resi kako sto velat site i po poslednite slucuvanja so golemiot broj na ukazi izdadeni.
 
Последно уредено:
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Mene mi e dali ima nekakva vrska potvrdata bidejki zdruzenieto od Bitola MBP(od kaj sto sum) mu dava na sekogo potvrdi ednistven uslov e da si nejzin clen.Za razlika od nego BKK ne dava na sekogo.Patem mojot drugar sakase da izvadi od BKK i mladenov ne mu izdade so objasnuvanje deka seloto od kade poteknuvale negovite e grcko a pak Bitolskoto zdruzenie bez problem mu izvadi.Izgleda nema vrska potvrdata, bitno e da e izdadena od zdruzenie koe e ovlasteno od DABC(i BKK i MBP se).Vo zakonot jasno stoi za zdruzenijata kako i za rodninskite vrski samo sto MP go negirase toj del od zakonot.Se nadevam deka toa se resi kako sto velat site i po poslednite slucuvanja so golemiot broj na ukazi izdadeni.
Aman Goran, znaci ti kako te sfativ NE SI SO BKKS, tuku so MBP???? Toa e bitna razlika, sto go imas i sam utvrdeno od objasnuvanjevo sto go davas.
 
Член од
22 јуни 2016
Мислења
17
Поени од реакции
30
So se zapnavte tolku vo coeko:) prethodno i toj cekase podolgo na finalna.Ete da recime deka izmisluva prikaski ali fakt e deka so prv braced pocna povtorno da se vrvi.Mladenov mi rece deka so prv braced i potvrda ke se vrvi taka da cim so ednoto pocna ke pocni i so drugoto ako i ne e veke pocnato.I so ace od radovis povtorno se slusnav i toj rece deka ke se pomini so potvrda.Ete jas sum na dopolnitelna so bkk veke 10 meseci,kaj i da e do nova godina ke me resat pa ke znajmme site.
GORAN,BIDI SPOKOEN MILION PROCENTI POMINUVAS,SAMO PRASANJE NA VREME E!!!ZNAES DEKA VO OVAA IGRA NEMA REDOSLED TIE STO IMAA SRECA DA NE GI PREKINAT CE DOBIJAT!!!!!!!POZDRAV I NASKORO DA NE IZRADUVAS!!!!!
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
денес бев во конзулатот во битола и не работи, да не знеа некој до кога нема да работи?
 
Член од
22 август 2016
Мислења
21
Поени од реакции
22
Zdravo na site!Sakam da prasam dali pomaga potvrda od mbp od Bitola za dokazuvanje na poteklo vo mp?Ako nekoj pominal neka kazi,od golemo znacenje za site
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Битолчанец сум со потврда од БКК.Во заградата мислев на градот :)
Мене лично не ми изгледаат многу на веродостојни тие. ДАБЧ издава потврда и во неа пишува на кој основ е издадена колку што знам. Е сега, овие од МБП немаат никакви податоци внатре. Ама не знам стварно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom